10 způsobů jak překonat odpor

emotions-371238_1280

Životní setrvačnost zná skoro každý – rok co rok děláte skoro to samé skoro tím samým způsobem. A pak, když se jenom vezete ve zvyku svých běžných dní, je těžké odpoutat se, pohnout se mimo a být třeba kreativní. Zastavit takový kolos zvyků je pak něco jako naprosto absurdní představa.

Zde je deset způsobů od Alastaira Humphreyse, jak překonat odor, který vás drží zpátky od toho, co byste chtěli skutečně dělat se svým životem:

  1. Napište si seznam věcí, které chcete dělat a důvodů proč. Pak otočte stranu a napište další seznam věcí, díky kterým tyto věci neděláte. Černobílé myšlení vám pomůže utřídit si názory a zaměřit se na cíle, které jsou skutečně důležité.
  2. Představte si, že jste opravdu staří. Jakých cílů byste chtěli v životě dosáhnout? A jakých jste opravdu dosáhli?
  3. Nebojte se selhání. Hlavně se nebojte začít, protože když nezačnete, nikdy nic nezměníte.
  4. Uvědomte si, že začátek každého projektu je ta nejtěžší část (a zároveň i nejdůležitější).
  5. Soustřeďte se raději na pozitiva, která chcete dělat, než na negativa, která vám nedají spát a mohly by celou věc zbytečně ukončit.
  6. Přestaňte poslouchat své vlastní výmluvy. Musíte být k sobě neuvěřitelně upřímní a to znamená – UŽ ŽÁDNÉ VÝMLUVY!
  7. Využijte čas efektivně a berte ho jako svého přítele.
  8. V jednoduchosti je krása – v žádném případě nestihnete všechno, co byste chtěli. Zkuste se soustředit ze začátku pouze na věci, které by vám měly přinést největší radost. A pak se třeba uvidí … ;)
  9. Jděte si krátce zasportovat (běhat, projet se kole, bruslit, lyžovat, cvičit jógu apod.), vyvětrejte plíce a vyprázdněte hlavu. Pak se budete na řešení úkolů více těšit a bude i čilejší.
  10. Přestaňte číst tyto řádky a rovnou začněte. PRÁVĚ TEĎ!!!

Možným poučením z celého textu je spisovatelská anekdota:

Jaký je rozdíl mezi amatérským a profesionálním spisovatelem? Profesionál ví, že nejtěžší část jeho profese není psaní, ale donutit se usednout za psací stůl.

Co vy na to?

Soutěž o jednodenní kurz tvůrčího psaní

Soutěž o jednodenní kurz tvůrčího psaní

Dlouho jsme tu nesoutěžili a nyní přišla ta správná chvíle potrápit vaše mozkové závity a štěstěnu! Pokud do konce února 2017 vyplníte soutěžní formulář uvedený níže, můžete vyhrát dárkový certifikát na můj březnový jednodenní kurz Jak vydat knihu (neděle 19. března 2017

Přečíst »
Věci, které můžete skutečně změnit

Věci, které můžete skutečně změnit

Přemýšleli jste už někdy nad tím, které věci můžete ve svém životě skutečně změnit, a které ne? Zkuste se zamyslet nad následujícím seznamem: Nemůžete změnit celý svůj život. x Můžete pouze ovlivnit svoji příští akci. Nemůžete změnit vztah s milovanou

Přečíst »
Cvičení: Jméno jako námět na povídku

Cvičení: Jméno jako námět na povídku

Následující kreativní cvičení oťuká jak vaši představivost, tak i slovní zásobu… Popis: Na kus papíru napište celé jméno libovolné osoby, kterou dobře znáte. Jestliže tento váš známý nemá prostřední jméno, nějaké mu vymyslete. Nyní si představte, že existuje pouze abeceda

Přečíst »

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »