10 způsobů jak překonat odpor

René Nekuda

Kreativita

článek

René Nekuda

Kreativita

článek

emotions-371238_1280

Životní setrvačnost zná skoro každý – rok co rok děláte skoro to samé skoro tím samým způsobem. A pak, když se jenom vezete ve zvyku svých běžných dní, je těžké odpoutat se, pohnout se mimo a být třeba kreativní. Zastavit takový kolos zvyků je pak něco jako naprosto absurdní představa.

Zde je deset způsobů od Alastaira Humphreyse, jak překonat odor, který vás drží zpátky od toho, co byste chtěli skutečně dělat se svým životem:

  1. Napište si seznam věcí, které chcete dělat a důvodů proč. Pak otočte stranu a napište další seznam věcí, díky kterým tyto věci neděláte. Černobílé myšlení vám pomůže utřídit si názory a zaměřit se na cíle, které jsou skutečně důležité.
  2. Představte si, že jste opravdu staří. Jakých cílů byste chtěli v životě dosáhnout? A jakých jste opravdu dosáhli?
  3. Nebojte se selhání. Hlavně se nebojte začít, protože když nezačnete, nikdy nic nezměníte.
  4. Uvědomte si, že začátek každého projektu je ta nejtěžší část (a zároveň i nejdůležitější).
  5. Soustřeďte se raději na pozitiva, která chcete dělat, než na negativa, která vám nedají spát a mohly by celou věc zbytečně ukončit.
  6. Přestaňte poslouchat své vlastní výmluvy. Musíte být k sobě neuvěřitelně upřímní a to znamená – UŽ ŽÁDNÉ VÝMLUVY!
  7. Využijte čas efektivně a berte ho jako svého přítele.
  8. V jednoduchosti je krása – v žádném případě nestihnete všechno, co byste chtěli. Zkuste se soustředit ze začátku pouze na věci, které by vám měly přinést největší radost. A pak se třeba uvidí … ;)
  9. Jděte si krátce zasportovat (běhat, projet se kole, bruslit, lyžovat, cvičit jógu apod.), vyvětrejte plíce a vyprázdněte hlavu. Pak se budete na řešení úkolů více těšit a bude i čilejší.
  10. Přestaňte číst tyto řádky a rovnou začněte. PRÁVĚ TEĎ!!!

Možným poučením z celého textu je spisovatelská anekdota:

Jaký je rozdíl mezi amatérským a profesionálním spisovatelem? Profesionál ví, že nejtěžší část jeho profese není psaní, ale donutit se usednout za psací stůl.

Co vy na to?

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.