10 způsobů jak překonat odpor

emotions-371238_1280

Životní setrvačnost zná skoro každý – rok co rok děláte skoro to samé skoro tím samým způsobem. A pak, když se jenom vezete ve zvyku svých běžných dní, je těžké odpoutat se, pohnout se mimo a být třeba kreativní. Zastavit takový kolos zvyků je pak něco jako naprosto absurdní představa.

Zde je deset způsobů od Alastaira Humphreyse, jak překonat odor, který vás drží zpátky od toho, co byste chtěli skutečně dělat se svým životem:

  1. Napište si seznam věcí, které chcete dělat a důvodů proč. Pak otočte stranu a napište další seznam věcí, díky kterým tyto věci neděláte. Černobílé myšlení vám pomůže utřídit si názory a zaměřit se na cíle, které jsou skutečně důležité.
  2. Představte si, že jste opravdu staří. Jakých cílů byste chtěli v životě dosáhnout? A jakých jste opravdu dosáhli?
  3. Nebojte se selhání. Hlavně se nebojte začít, protože když nezačnete, nikdy nic nezměníte.
  4. Uvědomte si, že začátek každého projektu je ta nejtěžší část (a zároveň i nejdůležitější).
  5. Soustřeďte se raději na pozitiva, která chcete dělat, než na negativa, která vám nedají spát a mohly by celou věc zbytečně ukončit.
  6. Přestaňte poslouchat své vlastní výmluvy. Musíte být k sobě neuvěřitelně upřímní a to znamená – UŽ ŽÁDNÉ VÝMLUVY!
  7. Využijte čas efektivně a berte ho jako svého přítele.
  8. V jednoduchosti je krása – v žádném případě nestihnete všechno, co byste chtěli. Zkuste se soustředit ze začátku pouze na věci, které by vám měly přinést největší radost. A pak se třeba uvidí … ;)
  9. Jděte si krátce zasportovat (běhat, projet se kole, bruslit, lyžovat, cvičit jógu apod.), vyvětrejte plíce a vyprázdněte hlavu. Pak se budete na řešení úkolů více těšit a bude i čilejší.
  10. Přestaňte číst tyto řádky a rovnou začněte. PRÁVĚ TEĎ!!!

Možným poučením z celého textu je spisovatelská anekdota:

Jaký je rozdíl mezi amatérským a profesionálním spisovatelem? Profesionál ví, že nejtěžší část jeho profese není psaní, ale donutit se usednout za psací stůl.

Co vy na to?

Podobné příspěvky

Internetový dopis Ježíškovi

Byl jsem nakupovat v supermarketu a zděsil jsem se – už tady ZASE budou Vánoce! Všude samé bonboniéry, vánoční kolekce, čokoládové figurky a ozdobičky. Vlastně ono není zas až tak brzo. Je...

Kniha Chodit po špičkách

V kurzech tvůrčího psaní nevydáváme „jen“ společné sbírky povídek, ale někteří jednotlivci si díky soustavné práci, motivaci a vlastní píli splní i svůj soukromý spisovatelský sen. Podobně jako nedávno Micheala...

Seznam literárních soutěží v ČR

Pokud rádi soutěžíte a rádi píšete, jistě vám přijde vhod následující seznam důležitých literárních soutěží v ČR. Určitě si vybere každý z vás, protože seznam obsahuje jak prózu, tak i...

Trpí vaše texty nadváhou?

Jak dlouhý by měl být váš text? Co se takhle podívat na reklamní slogany, hmm? Odpověď je jasná: Tak dlouhý, jak je to nutné. A v žádném případě ne delší....

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!