Bartonička 2020
Domů / Blog / Články / Ze života mého / Bartonička 2020

Bartonička 2020

Každý rok se v létě na Bartoničce scházejí nejaktivnější účastníci Fóra (nejen) o psaní, aby společně tvořili a diskutovali o psaní. Tohle je jejich letošní reportáž z pera Jirky Hanouska:

Nějak ten život utíká moc rychle… Rok se s rokem sešel a přišel červen, další, už osmé setkání amatérských spisovatelů, psavců a pisálků. 

A znovu nás na jeden z červnových víkendů přivítal sympatický dům nedaleko poklidného podhorského městečka Vysoké nad Jizerou. Už tak jsme téměř starousedlíci, majitelé nás už berou jako svoje přátele a my tu máme klid a inspirativní náladu. Je tu čas nejen pro vlastní tvorbu, ale i pro spoustu vyprávění a dobré nálady.

Letošní rok nám patron spisovatelů, Svatý František Saleský příliš nakloněn nebyl. Počínaje ne právě ideálním počasím a konče několika omluvenkami od stálých účastníků. A tak se nás nakonec sešlo pět.

Abychom si rozuměli, podobná akce není určená pro zuřivé a zavilé spisovatele, ale právě naopak. Opět nám šlo o to, po roce si zase popovídat o své tvorbě, o literatuře vůbec a prostě být ve společnosti stejně smýšlejících fajn lidí. Samozřejmě, už tradiční součástí takového setkání je i literární povídkové klání na námět, který nám vybere geniální aplikace Povídkář.

Bylo tomu i letos a účastníci měli čtyřiadvacet hodin na to, napsat povídku na dané téma. Jak by vás inspirovaly právě tyto? Museli jsme si ale zadání trochu poopravit, protože hlavní postava – starý politik a místo děje – ústav pro duševně choré, přece jen evokovalo zvláštní výtvory.

Ale bylo to fajn, i přes všechny překážky jsme si ten víkend opravdu užili, znovu už tradičně navštívili restauraci U medvěda na vynikající oběd. Jen ty buřty a ohníček se nekonaly, počasí bylo proti.

Ani se nám nechtělo v neděli zase domů. Tak zase napřesrok podeváté na Bartoničku, tentokrát o den déle, abychom všechno stihli…

Už odebíráte zdejší inspirativní newslettery?

Mohlo by vás ještě zajímat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *