Cestopisné přednášky

Cestovat po světě neznamená jenom objevovat cizí kraje a kultury; jde hlavně o objevování sama sebe. Kdykoli se střetnete s “exotickou” zemí na delší dobu a nemáte možnost uniknout, srovnáváte a přemýšlíte o mnoha věcech. Není cesty zpět a domů se jednoduše vrátí zcela jiný člověk.

Jsem cestovatel empatik, ne lovec turistických oblastí a hotelů s teplou vodou. Vždy si raději s domorodci popovídám v zapadlé oblasti u otevřeného ohně, kde mi za zády řvou lvi a sají mi tam krev nebezpeční komáři.

Svou novinářskou a dobrovolnickou činnost se snažím v dobrém duchu a zábavnou formou zprostředkovat díky fotografiím, videu a samozřejmě mluvenému slovu co nejvíce lidem. A tak přesně jako ve Werichově citátu “Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému.” obrážím Českou republiku (zejména školy, knihovny a čajovny) a snažím se svou zkušenost předat dál.

V současnosti Vám nabízím tři úspěšné 1,5 hodinové přednášky, které najdete v menu nahoře (Keňa, Kolumbie a Indie).

Pro navigaci v nabídce mých cestopisných přednášek použijte prosím odkazy v levém menu.

Děkuji Vám za Váš zájem a těším se, že se brzy uvidíme! ;)

Váš René Nekuda

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.