Přednáška o Indii

Kořením a jasmínem nasáklá Indie je zážitek na celý život. Mojí prací v Indii bylo psaní článků o různých českých humanitárních projektech. Jeden měsíc utekl jako voda a s více než 2.000 fotografiemi, několika krátkými videi a hlubokou životní zkušeností jsem se vrátil koncem srpna 2009 domů.

Indie je obrovská země, a tak v přednášce vybírám pouze ta nejzajímavější místa – Dillí, technicky vyspělé město Bangalore, parfumérskou oblast Mysur, městečko nad úrovni mraků Kodaikanal, plážové oblasti Bengálského zálivu a nakonec i pár turistických známostí (včetně světoznámého Taj Mahalu).

Mým zájmem ovšem nejsou zas až tak místa, jako zdejší lidé (hlavně děti ve školách a jejich život). Proto své povídání zaměřuji především na zajímavé historky z cesty, které ilustrují tamní společnost, která je natolik odlišná od té naší (věděli jste například, že 95 % indických sňatků je předem dohodnutých?).

Přednáška o Indii navazuje na úspěšnou přednášku o Keni. Je určena širokému publiku, ale nejvíce vhodná je pro žáky středních a základních škol.

Poznámka: Chcete mě kontaktovat? Využijte prosím tento formulář. Děkuji!

Fotogalerie z Indie

Inspirativní neslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.