Specifikace

Pro koho jsou mé přednášky určeny?

Zkušenost mám se všemi druhy publika – od malých dětí z prvního stupně ZŠ až po vysokoškoláky a vyloženě dospělé publikum. Výhodnější je rozdělení jednotlivých stupňů do samostatných skupin (takže například na ZŠ přednáším 2 x 1,5 hodiny – jedna beseda je pro menší děti, kde se zaměřujeme hlavně na zvířátka a přírodu; druhá je pro starší, se kterými už rozebírám problémy rozvojových zemí a běžnou (pro nás tvrdou) realitu tak zvaných “rozvojových zemí”).

Charakteristika besedy

 1. program trvá 1,5 hodiny (pro školy tedy 2 vyučovací hodiny)
 2. každá přednáška je založena na více jak 100 kvalitních barevných fotografií (viz odkaz “Galerie”), několika kratičkých videí (max. 5minutových) a samozřejmě povídání, včetně “veselých historek z natáčení”
 3. na konci vždy nechávám min. 15minutový prostor pro diskuzi, abych uspokojil všechny zvídavé návštěvníky ;)
 4. pokud je publikum unavené, jsem ochoten udělat v půlce krátkou pauzu na záchod
 5. přednášku můžeme zrealizovat prakticky kdykoliv a kdekoliv (byl jsem ve školách, knihovnách, čajovnách, celých divadlech i kinosálech) – nutná je ovšem předběžná domluva (využijte prosím menu “Pošlete mi email” u nadpisu vpravo nahoře)
 6. technické specifikace najdete dále
 7. minimální počet diváků je 20; maximální není omezen, pokud je zajištěno kvalitní ozvučení (ze zkušenosti hlasem utáhnu skupinu max. 70 až 100 lidí dle prostoru a akustiky)

Další podmínky

 1. po domluvě funguji po celý rok a jsem schopen se dostat kamkoli v ČR, kam jede vlak (pro školy nejraději přednáším v pátek, kdy jsou sice žáci unavenější, ale naopak pro zábavně-vzdělávací akce přístupnější)
 2. nutné je zajištění kvalitní technické podpory (viz níže)
 3. cena přednášky je založena na domluvě (obvykle 20 až 40 Kč na jednotlivce; případně 1500 Kč + doprava); potřebuji podepsat příjmový pokladní doklad!

Technické specifikace besedy

 1. projektor s napojením na počítač s funkční mechanikou CD-ROM
 2. program pro prohlížení prezentací (většinou Power point)
 3. dostatečné ozvučení videí (obvykle stačí klasické externí reproduktory u počítače)
 4. ve větších prostorách mikrofon (příp. záleží na bližší domluvě)

Poznámka: Chcete mě kontaktovat? Využijte prosím tento formulář. Děkuji!

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.