Čteme [doplňte své jméno], protože…

Každý píšeme příběhy z jiného důvodu. Pokud je jeden z vašich hnacích motorů touha stát se profesionálním spisovatelem, měli byste být schopni dokončit větu z nadpisu tohoto článku.

Pohrajte si s tím chvilku.

Podívejte se na autory bestsellerů – jejich knihy se prodávají, protože jejich jméno je “obchodní značkou”, pod kterou čtenáři něco očekávají.

Čteme Franze Kafku, protože jeho styl je naprosto unikátní a ojedinělý.

Čteme Petra Šabacha, protože umí s lehkostí zachytit na malé ploše mnoho detailů a zážitků z minulého režimu.

Čteme Michala Viewegha, protože … no … protože se mu dneska nedá uniknout a je všude a je in a je in každý rok před začátkem festivalu Svět knihy.

Potíž je v tom, že se všichni známí autoři zařadí do jisté škatulky – humor pro ženy je Halina Pawlovská, Ivona Březinová se nejvíce našla v knihách pro děti, od Daniely Fischerové nemůžete očekávat úplnou oddechovku ve stylu červené knihovny atd. apod.

Ale před splynutím jména člověka s nějakou zaručenou škatulkou (to nemyslím zle) je dlouhá cesta. Naše texty postupně definují naši kariéru. A jako autoři budete posuzováni vašimi čtenáři, nakladateli a literárními kritiky.

Jakými jste tedy spisovateli? Na čem můžete založit svoji “obchodní značku” ve psaní?

To jsou otázky, na které bychom měli znát odpovědi a které bychom měli mít vytištěné hned vedle klávesnice.

Jaké autory čtete vy? Co od jejich nových knih očekáváte? 

Tip na konec: Zvládnete napsat vlastní knihu? Otestujte se!Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

1 komentář u „Čteme [doplňte své jméno], protože…“

  1. Musím přiznat, že současní čeští autoři jsou pro mě trochu záhadou. Mám stísněný pocit, když vidím jejich knihy v knihkupectví a většina z těch současných se zabývá druhou světovou válkou, odsunem Němců atd. Jako bychom se pořád snažili vyřešit si svoje mindráky…
    U českých spisovatelů jsem se zasekla u Karla Čapka, kterého čtu, protože… protože je geniální a nenít řeba nic dodávat, že? :-)
    Mimochodem, velmi dobře jste vystihl tu poznámku o Vieweghovi, mám na jeho tvorbu a popularitu podobný názor.

    Odpovědět

Napsat komentář

 

Inspirativní newslettery

Item added to cart.
0 items -