Cvičení: Příšerné rande

Cvičení: Příšerné rande

Obvykle nám vnitřní uspokojení přinášejí rozesmáté obličeje, šťastné konce a zamilované páry. Nicméně druhá strana mince dokáže většinou odhalit mnohem zajímavější detaily, pocity a emoce. Pojďme si dnes vyzkoušet netradiční cvičení tvůrčího psaní, které se jmenuje Příšerné rande (a neděste se, pravděpodobně vás bude hodně bavit).

Příprava

Zapátrejte ve své paměti a zkuste si vybavit nějakou svoji nepovedenou schůzku nebo rande. Vzpomeňte si na co nejvíce detailů, vůní, pocitů a útržků tohoto rozhovoru.

Zkoumejte, jak jsme většinou zahledění do sebe a co se děje, když se o sebe otírají dvě odlišná ega.

Zadání cvičení

Nyní přichází na řadu vaše fantazie: Napište krátkou scénu z příšerného rande dvou známých osobností nebo knižních či filmových postav (např. Albert Einstein a Elizabeth Bennetová z Pýchy a předsudku nebo Meryl Streep a Ernest Hemingway).

Popusťte uzdu své představivosti a pište alespoň deset minut v kuse. Nezapomínejte prosím na to, že zadání opravdu zní „příšerné rande“.

Cíl cvičení

Cílem tohoto kreativního cvičení není ani tak přijít se zajímavou kombinací dvou postav, ale se zachycením jejich odlišného jednání (resp. jak na sebe reagují).

Cvičení: Příšerné rande

Vyhodnocení

Podařilo se vám skrze detaily této schůzky popsat různé charaktery dvou k sobě nepatřících hrdinů? Povedlo se vám pomocí příšerného rande udržovat po celou dobu napětí? Dokázali jste psát deset minut bez přerušení? Využili jste při tomto úkolu něco ze svých prožitých autorských zkušeností?

Pokud ano, pak věřím, že jste si dnešní hraní se slovy pěkně užili a určitě jste se i něco nového naučili – gratuluju vám!

Psst… Nemáte ještě dost? Další originální cvičení tvůrčího psaní najdete na tomto místě.

Podobné příspěvky

Základní antirušivé textové editory (zdarma)

Jistě to také znáte – píšete a potřebujete se plně soustředit. Nechcete žádná vyskakující okna a tuny panelů, které vám nabízejí spousty funkcí, které ani nevyužijete. Chcete prostě psát a...

Slovosled Kateřiny Dehningové

Slovosledy jsou sérií rozhovorů se současnými českými spisovateli a spisovatelkami o psaní a inspiraci. Mám velikou radost, že jsem si mohl po e-mailu popovídat s česko-americkou autorkou Kateřinou Dehningovou, která...

Vy

Posaďte se, prosím. Ne, nebojte se, nic jste neudělal. Není to o opakujících se slovech či předlouhých souvětích. Nechci se s vámi bavit o vašem příběhu. Dokonce to nebude ani...

Austin Kleon: “Nic není zcela originální”

Austin Kleon je bezesporu jeden z nejzajímavějších lidí na internetu. Jeho projekt Newspaper blackout je kombinace novinových článků, černé fixy a postmoderní poezie. Jednoduchým začerňováním tvoří Austin Kleon nové texty. V...

Cvičení: Nákupní seznam

Jste pokladní v supermarketu. Jak hodiny ubíhají, prochází skrze vaši pokladnu spousta zboží. Odbavujete jednoho člověka za druhým. Všichni drží v ruce svůj nákupní košík, spěchají, telefonují, poslouchají hudbu. Někteří...

Psst… Chtěl bych vám ukázat celou řadu projektů, kurzů a pomůcek, které umí nastartovat (nejen) vaši kreativitu. Všechny najdete v menu nahoře v Rozcestníku. Jestliže jste dočetli tento článek, tak se tam mrkněte – nebudete litovat, protože většina je zdarma!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!