Cvičení: Příšerné rande

Cvičení: Příšerné rande

Obvykle nám vnitřní uspokojení přinášejí rozesmáté obličeje, šťastné konce a zamilované páry. Nicméně druhá strana mince dokáže většinou odhalit mnohem zajímavější detaily, pocity a emoce. Pojďme si dnes vyzkoušet netradiční cvičení tvůrčího psaní, které se jmenuje Příšerné rande (a neděste se, pravděpodobně vás bude hodně bavit).

Příprava

Zapátrejte ve své paměti a zkuste si vybavit nějakou svoji nepovedenou schůzku nebo rande. Vzpomeňte si na co nejvíce detailů, vůní, pocitů a útržků tohoto rozhovoru.

Zkoumejte, jak jsme většinou zahledění do sebe a co se děje, když se o sebe otírají dvě odlišná ega.

Zadání cvičení

Nyní přichází na řadu vaše fantazie: Napište krátkou scénu z příšerného rande dvou známých osobností nebo knižních či filmových postav (např. Albert Einstein a Elizabeth Bennetová z Pýchy a předsudku nebo Meryl Streep a Ernest Hemingway).

Popusťte uzdu své představivosti a pište alespoň deset minut v kuse. Nezapomínejte prosím na to, že zadání opravdu zní „příšerné rande“.

Cíl cvičení

Cílem tohoto kreativního cvičení není ani tak přijít se zajímavou kombinací dvou postav, ale se zachycením jejich odlišného jednání (resp. jak na sebe reagují).

Cvičení: Příšerné rande

Vyhodnocení

Podařilo se vám skrze detaily této schůzky popsat různé charaktery dvou k sobě nepatřících hrdinů? Povedlo se vám pomocí příšerného rande udržovat po celou dobu napětí? Dokázali jste psát deset minut bez přerušení? Využili jste při tomto úkolu něco ze svých prožitých autorských zkušeností?

Pokud ano, pak věřím, že jste si dnešní hraní se slovy pěkně užili a určitě jste se i něco nového naučili – gratuluju vám!

Psst… Nemáte ještě dost? Další originální cvičení tvůrčího psaní najdete na tomto místě.

Odhoďte předpoklady

Odhoďte předpoklady

Zlidovělý příběh vypráví, jak Kolumbus zaúkoloval své španělské kamarády, aby postavili vejce na jeho špičku tak, aby samo stálo. Oni se do toho pustili se vší vervou, ale ani po mnoha pokusech se jim to nepodařilo – vajíčko vždycky spadlo.

Přečíst »
Řekněte mi: Jak se pozná talent?

Řekněte mi: Jak se pozná talent?

Možná tušíte, že ve vás NĚCO je. Možná rodina či učitelé označují některé děti za talentované. Ale znáte to, lidé se mohou mýlit… Někdo tu tajemnou abstraktní složku v sobě má a beztak raději myje nádobí. Někdo ji nemá a

Přečíst »
Proč bych měl přijít o překlad

Proč bych měl přijít o překlad

Jméno tohoto článku vzniklo pomocí techniky, kterou bych chtěl nyní popsat. Jedná se o kreativní cvičení, které vám pomůže nacházet nová řešení, souvislosti a vznikají díky němu vynikající nápady. Kupodivu je velmi zábavné a časově nenáročné – zabere vám maximálně

Přečíst »

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »