Domů / Blog / Články / Zajímavosti / Databáze knih

Databáze knih

databazeknih

ČSFD.cz (Česko-slovenskou filmovou databázi) zná asi každý. Ale fakt, že něco podobného existuje i pro knížky je již méně známý. Ano, na internetu se vyskytuje obdobný projekt – DatabázeKnih.cz!

Ve své podstatě se jedná o totéž – uživatelé mohou hodnotit různé knihy pomocí hvězdičkového systému a komentovat je. Databáze obsahuje již 28.000 titulů, což je velmi slušné číslo, nemyslíte?

Samozřejmě nechybí ani stránky známých autorů, různé statistiky a žebříčky.

Jelikož tomuto projektu velmi fandím, rozhodl jsem se odkaz šířit dál …

Takže si zapamatujte https://www.databazeknih.cz! ;)

Podobné projekty

Jak upozorňuje čtenář spoiler dole v komentářích, podobných projektů existuje v Čechách více. A tak přídávám další zajímavéodkazy:

Tip na konec: Čtěte jako spisovatel, čtěte jinak!

Už odebíráte zdejší inspirativní newslettery?

Mohlo by vás ještě zajímat…

10 komentářů

 1. Jako současného provozovatele serveru http://www.kdb.cz mě velice mrzí, že v těchto přehledech chybí právě naše databáze knih. Databáze KDB je přitom stejně stará jako zmiňovaná databazeknih.cz. Obě vznikly ve stejném roce 2008 a co do funkčností jsou na tom obě podobně . Velkou slabinou serveru byla uživatelská přívětivost a byla spíše pro fajnšmekry. Na zpřehlednění aktualně pracuje náš tým. Cílem je zjednodušit práci a databázi více otevřít a získat tak nové uživatele.
  Věřím, že se dílo podaří, protože skvělých webů o knihách není nikdy dost.

 2. Také jsem o databázích knih napsal jeden srovnávající článek: https://petr.vaclavek.com/article/552/ctenarske-deniky-knihovnicky-databaze-knih zítra tomu budou přesně 4 roky. V článku jsem uvedl i nějaké statistické udaje, takže teď můžete docela pěkně srovnávat, jak se kdo posunul. Osobně jsem si tenkráte vybral knihi.cz a byl jsem spokojený, ale poslední 2 roky to tam upadalo – žádný vývoj, novinky si tam čtenáři museli přidávat sami i když se jednalo o bestsellery a celkově to prostě začalo upadat. Takže loni jsem přešel na databaziknih.cz a jsem naprosto spokojen. Rozšíření, které mi chybělo mi autoři během týdne doprogramovali, tomu se říká podpora!

 3. Já bych ráda zmínila bookfan.eu, který je kromě atabáze hlavně sociální sítí, kde si člověk může najít přátele podle čtenářského vkusu, ale také si zakládat své knihovničky a hodnotit knihy a mnoho dalšího.

 4. Já osobně znám ještě web Česká bibliografická databáze(ČSFD). Abych pravdu řekl, tak si ji pamatuju jen proto, že má podobný název jako ČSFD.

  Podobné stránky jsou určitě zajímavé. Člověk si může jednoduše vytvořit seznam přečených knih, případně nechat si něco doporučit.

 5. V českém prostředí zatím podobné projekty “zabíjí” malý počet uživatelů.

  V současnosti se mi jako lepší jeví zahraniční varianty typu goodreads.com, ale taky bych časem rád přešel na něco českého.

 6. tech projektu knihovych je vic, dokonce o dost starsi…treba knihi.cz nebo knihovnicka.net…asi by se nasly dalsi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *