V České republice se chystá jeden z největších svátků knih. Poslední srpnový den se budou všichni vášniví čtenáři věnovat pouze čtení svých nepřečtených knih. Z internetového průzkumu, který nedávno provádělo knihkupectví Martinus.cz, vyplynulo, že Češi mají doma průměrně 184 knih nejrůznějších žánrů. Faktem však zůstává, že 27 % z nich nikdy nečetli. 

„Právě proto jsme se rozhodli vyhlásit Den nepřečtených knih a věnovat jeden den pouze knihám, na které jsme si během roku nenašli čas,“ vysvětluje Dušan Murčo ze zmíněného internetového knihkupectví, které celou akci zaštiťuje.

Aby lidé na tento den nezapomněli, vytvořili organizátoři akce na sociální síti Facebook událost. V nejbližších dnech bude spuštěna i speciální facebooková aplikace, díky které budou lidé moci sdílet tipy, jak si daný den najít čas na čtení. Čtenáři tak díky sociálním médiím vytvoří největší skupinu lidí, která bude v jeden moment číst a navzájem se o tipech na knihy a místech na čtení po internetu informovat. V den akce uvidí návštěvníci www.denneprectenychknih.cz interaktivní mapu knih, které čtenáři momentálně čtou.

Den nepřečtených knih se v České republice bude konat poprvé, a to 31. 8. 2012, a zapojit se mohou všichni čeští a slovenští čtenáři.

Moc se mi tahle akce líbí. Zúčastním se jí a asi budu číst dlouho odkládané Vlny od Virginie Woolfové. ;)

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH

3 komentářů

 1. Arvari 22. 8. 2012 – 12:53

  No, já jsem si prakticky jistá, že Den nepřečtených knih se konal už loni… Možná trochu jinak a možná jindy, ale dost jasně si pamatuju, že jsem na tu akci na facebooku dostala pozvánku…

  1. René Nekuda 22. 8. 2012 – 14:00

   Myslím, že akce oficiálně probíhala minulý rok na Slovensku, ne v České republice. Takže to bude asi tím. ;)

 2. ladyesik 15. 2. 2013 – 21:25

  Virginii Wolfovou mám ráda :) Nepřečtených knih mám taky spoustu, do těch mě totiž nic netlačí – jinak je tomu u knih z knihovny. Většinou ale ty nepřečtené knihy nejskou kousky, bez kterých bych nepřežila, spíš jsem je dostala nebo vyměnila v bazaru atd. :)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *