Dosah vašich činů aneb Jsem slavnej až v Mexiku :)

Dosah vašich činů aneb Jsem slavnej až v Mexiku :)

Právě mi přišel e-mail od jedné bývalé studentky, která nyní studuje v Mexiku:

Dnes se mi udála věc, kterou musíte vědět, a to hned. Vlastně nevím, nakolik to pro Vás bude senzace, ale mě to dočista dostalo. Hovořila jsem s jednou 100% mexickou kamarádkou. No a najednou na mne vychrlila Vaše jméno, s obdivuhodnou výslovností! A to jsme se prosím nebavily o psaní. Doslechla se o Vás na zeměpisných přednáškách o Africe! Na přednáškách, které dávají na nejprestižnější univerzitě v Latinské Americe! Poté mi sdělila, že vlastně zná jen dva české “literáty” – Kunderu a Nekudu! Chápete to??? Ne Viewegha, ne Kafku, ale Nekudu! To je naprosto “wow”, ne?!

Beru to jako legraci, fór, který tu a tam život nečekaně připraví. Nicméně si na této roztomilé historce můžeme ukázat hned několik závažných věcí:

  1. měli bychom se chovat zodpovědně, protože nikdy nevíme, kam až se náš čin může dostat (tím myslím hloubku, délku i šířku jeho následků)
  2. svět je extrémně malý a o náhody v něm není nouze
  3. mediální sféra dokáže mít velký vliv
  4. zůstaňme za všech okolností pokorní, protože za mnoho věcí může scénář života a ne my (byť bez prvotního impulzu by to samozřejmě nešlo)
  5. říká se, že nepravděpodobné se může napsat a neskutečné se musí stát – v mém životě je mnoho neskutečných věcí a tohle je právě jedna z nich

Mějte se hezky a udělejte, prosím, dneska alespoň jeden dobrý skutek! ;)

Sdílení

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Další čtení…

Pojďte tvořit!

Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům… :) 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *