Zase jsem brouzdal chvíli po webu a tentokrát jsem byl více než úspěšný! Narazil jsem na zajímavou online aplikaci Dreamlines, která vám pomůže splnit si vaše sny…

Její princip je založen na práci s podvědomím a vizualizaci.

Do jednoduchého okénka vepíše klíčová slova vašeho snu (kupodivu to funguje i pro česká slova, takže můžete zadat např. “spisovatel, úspěch”) a stránka potom vytvoří z náhodně vybraných obrázků z celé šíře internetu sled meditativních obrázků.

Tyto obrazce jsou neúplné, nelineární, prolínající se čáry, a i když se to nezdá, pořád se pohybují. Jestliže se naladíte na meditativní hladinu mysli, vyvolávají ve vaší hlavě asociace na téma vašeho životního snu.

Poslední obrázek je potom souhrn všech předchozích “polotovarů” a obsahuje tak všechny symboly, které jste si prohlížením sami v sobě vytvořili.

Funguje to podobně jako afirmace (pokud si něco často opakujete, zarývá se vám to do mysli a stává se to potom součástí vašeho běžného života).

Například když jsem před několika lety maturoval, měl jsem z toho hrozný strach. Ve čtvrťáku jsem totiž odjel jako novinář do Keni a prakticky půl roku jsem ve škole chyběl. Myslel jsem si, že to nezvládnu, protože po příletu se na mě všechno navalilo a já se snad poprvé začal topit v depresích.

Ale nechtěl jsem to vzdát (už kvůli zkušenostem z Keni), a tak jsem si na každé dveře a zrcadlo v bytě vyvěsil papírek s afirmací, kde bylo napsáno, že to zvládnu, že se nemám čeho bát, že střední školu úspěšně dokončím.

Ty lístečky jsem si snad přečetl deset tisíckrát a určitě to muselo zabrat, protože jsem přišel k maturitní komisi s naprostým klidem a vše jsem zvládl (i když samé biče to nebyly).

A i kdybyste tomu moc nevěřili, pak jsou Dreamlines zajímavým zpestřením dne.

Mrkněte se sami, vyzkoušejte je a přesvědčte se na vlastní oči! ;)

Odkaz na dané stránky je: http://www.solaas.com.ar/dreamlines/

5 komentářů

 1. jababa 6. 1. 2009 at 09:37

  No ať jsem zadal co jsem zadal černá stránka proti mě :o) asi je to brách o rozbité :o)))

 2. René Nekuda 6. 1. 2009 at 10:11

  Jsem si 100% jistý, že to funguje (teď jsem to zkoušel ve 3 prohlížečích – Safari, Firefox a Opera), takže chyba bude asi na tvé straně. :(

  Viděl bych to na následující řešení:
  1. zkontrolovat, jestli máš nainstalovanou Javu (Dreamlines ji používají)
  2. aktualizovat prohlížeč na nejnovější verzi
  3. zkusit zadat anglická slova (pokud nevíš, pomůže ti Seznam.cz slovník)

  A nebo máš taková přání, která prostě generují pouze černou obrazovku, co? ;)

 3. Petra 28. 11. 2010 at 15:51

  Je to zajímavé, mně to funguje.

 4. lexie 1. 2. 2011 at 01:41

  Mám otázku a sice: Ty obrázky se promítají nekonečně dlouho nebo třeba jen několik minut? Jsou opravdu nádherné, ale na druhou stranu, jestli trvají nekonečně dlouho, tím, že na ně budu zírat, ztratím čas, kdy mohu dělat věci, které mi pomohou splnit sen..

  1. René Nekuda 1. 2. 2011 at 09:27

   Ano, obrázky se promítají nekonečně dlouhou dobu. Proto doporučuji nastavit si na mobilu alarm, aby taky zbyl nějaký ten čas na psaní, jídlo, spáněk a jiné aktivity. ;)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *