Důležité změny na RenéNEKUDA.cz

Důležité změny na RenéNEKUDA.cz

Vážení čtenáři, dovolte mi seznámit vás v rychlosti s důležitými změnami, které se na RenéNEKUDA.cz v minulých dnech udály (případně se brzy stanou):

 1. Všechny články na RenéNEKUDA.cz nyní podléhají licenci Creative CommonsUveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko. Znamená to v důsledku jednu zásadní věc – mé texty můžete volně kopírovat a šířit k nekomerčním účelům za dodržení dvou podmínek – musíte uvést autora a zdroj (tj. odkaz na tyto stránky a mé jméno) a nesmíte nic změnit, přepsat či jinak modifikovat. Stále chci, aby se myšlenky volně šířily, takže toto je můj další krok … již žádný copyright! Více informací se dozvíte ze sekce O webu(Důležitá poznámka: Jediná část, kde jsem copyright ponechal, jsou online kurzy tvůrčího psaní, např. Jak napsat knihu, a všechny zdejší e-booky.)
 2. RenéNEKUDA.cz je nyní archivován Národní knihovnou ČR. Oficiální vyjádření zní: “Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.” Samozřejmě mám z rozhodnutí NK velkou radost. Moc mě potěšilo, že se z mých stránek stala oficiálně “živoucí kniha” o tvůrčím psaní a kreativitě. Logo projektu Web Archiv najdete v pravém sloupci.
 3. Od příštího měsíce (tj. března 2011) zmizí z obsahu stránek veškeré reklamy (kromě čtyř čtvercových políček vpravo nahoře). Nejen, že vše bude přehlednější, ale i rychlejší. ;)
 4. V následujícím týdnu spustím na RenéNEKUDA.cz volné fórum o tvůrčím psaní. Bude to místo pro všechny, kteří potřebují s něčím pomoci či shánějí nějaký tip, radu, pochvalu nebo nezaujatý názor. Chtěl bych, aby se toto místo stalo veřejným diskusním fórem pro již téměř 200 účastníků kurzu Jak napsat knihu + pro širokou veřejnost, kterou alespoň trochu zajímá psaní.
 5. Online kurz Jak napsat knihu nyní oficiálně zaštiťuje spisovatelka Ivona Březinová.

Toť zatím vše. Doufám, že vás některé změny potěšily stejně jako mě a že se i na dále budeme vídat na této internetové adrese!

Přeji vám všechno dobré a upřímně vám děkuji za vaši milou podporu! ;)

Jedině Váš, René Nekuda

Podobné příspěvky

Travel Journal o Kolumbii

Travel Journal je pořad o cestování a já mám velkou radost, že jsem se mohl již podruhé zúčastnit jeho natáčení. Tentokrát s povídáním o mé, řekněme trochu bláznivé, cestě do...

Je čeština také britskou kolonií?

Nebylo to tak dávno, co jsem měl možnost poznat na vlastní kůži exotickou kulturu. Není naším sousedem, nepatří do Evropy, dokonce se nepočítá ani do vyspělého světa. Mluvím o rovníkové...

Základní principy dobrého psaní

Nejdůležitější, nejzákladnější a nejužitečnější principy, které byste měli mít na paměti při jakémkoliv druhu psaní – to jsou hlavní témata tohoto textu. Samozřejmě platí, že současná postmoderní kultura velmi ráda...

Austin Kleon: “Nic není zcela originální”

Austin Kleon je bezesporu jeden z nejzajímavějších lidí na internetu. Jeho projekt Newspaper blackout je kombinace novinových článků, černé fixy a postmoderní poezie. Jednoduchým začerňováním tvoří Austin Kleon nové texty. V...

Vánoční sleva 20 %

Do Štědrého dne platí vánoční sleva 20 % na všechny mé krátkodobé kurzy tvůrčího psaní pro veřejnost. Pro uplatnění slevy použijte kód: RNHEART20P Jelikož kurzy můžete někomu darovat (a stáhnout...

Novinka: Obsáhlý videokurz Základy tvůrčího psaní je zábavný, hravý a opravdu hodně užitečný!

6 komentářů

 • Děkuji Vám za Vaše vedení a gratuluji Vám k takovému ocenění, které se Vám dostalo skrze Národní knihovnu.

  Je to povzbuzující. Přeji Vám radost z vašeho díla a stále proudící inspiraci.

  Odpovědět
 • Gratuluju k té národní knihovně :o))) Vypadá to tu čím dál lépe a útulněji. Díky za čas, který těmto stránkám a potažmo všem, kteří se snaží naučit lépe psát, věnuješ.

  Odpovědět
  • Oběma vám upřímně děkuji.

 • G R A T U L U J U !!!
  A doufám, že jste patřičně pyšný na svoje dítko. Měl byste být. Ostatně tak jako každý rodič, který své potomky piplá od narození a pomáhá jim při prvních krůčcích a má radost z každého sebemenšího úspěchu, kterého dosáhnou. A když pak přijde zvenčí nějaké oceněnění (jako v tomto případě Národní knihovna) může si člověk říci, že všechny ty porodní bolesti a počáteční škobrty stály rozhodně za to.
  Ať máte stále chuť do práce a Vaše můza ať si bere dovolenou pouze po dohodě s Vámi…

  Odpovědět
  • Děkuji, radost samozřejmě mám. A obrovskou. ;)

 • Výborně! Fórum je skvělý nápad! Už se na něj těším :-)
  Jinak gratuluji k rozhodnutí NK! Opravdu si to zasloužíte!! ;-)

  post scriptum: koukám, že má web i nový kabátek, že? Sluší mu to!

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!