E-mailové kurzy tvůrčího psaní

Toto jsou nejčastější otázky a odpovědi týkající se všech mých e-mailových kurzů tvůrčího psaní.


Co je to e-mailový kurz?

E-mailový kurz je statická forma vzdělávání, která klade velké nároky na všechny účastníky. Nikdo vás nebude kontrolovat, hlídat, nikdo vám nezodpoví všechny otázky, které vás zrovna napadnou. Nicméně je to nejjednodušší způsob, jak motivovat spoustu lidí najednou k tomu, aby každý den psali. Zároveň mi to umožňuje pravidelně rozesílat instrukce, rady a inspirativní cvičení, které dohromady tvoří sladěný „pracovní plán“.

Pro koho jsou tyto e-mailové kurzy určeny?

Pro všechny kreativní jedince bez rozdílu pohlaví, věku a zkušeností, kteří jsou odhodlaní napsat delší umělecký text.

Poznámka: I když nikoho nechci omezovat, byl bych moc rád, kdyby nezletilí účastníci kurzu řekli o svém úmyslu rodičům.

DŮLEŽITÉ: Kdy se mám přihlásit?

Bylo by dobré pořádně si naplánovat start kurzu. Ode dne vaší registrace se spustí automatické rozesílání e-mailů, které se nedá přerušit (můžete se pouze úplně odhlásit a pak případně začít znovu od začátku)! Registrujte se tedy v období, kdy budete mít pocit, že vše stihnete. Doporučuji začít kurz ve středu či ve čtvrtek (kvůli blížícímu se víkendu).

DŮLEŽITÉ: Nejde se mi přihlásit. Co s tím?

Jestliže máte problém s přihlášením skrze zdejší přihlašovací formulář, může to být způsobeno těmito problémy:

  • Potvrzovací e-mail skončil ve složce “Spam”. (Toto je nejpravděpodobnější zádrhel. Vaše přihlášení totiž musíte ještě potvrdit kliknutím na automaticky vygenerovaný odkaz, který je vám zaslán zhruba do 30 minut od vyplnění formuláře na těchto stránkách!)
  • Zadali jste špatnou e-mailovou adresu. (Divili byste se, kolika lidem se do formuláře vloudil překlep.)
  • Používáte starou verzi internetového prohlížeče. (Ano, skutečně byly zaznamenány problémy u několika málo osob používajících starší prohlížeče. Doporučuji vyzkoušet přihlášení z jiného počítače, aktualizovat váš software nebo nainstalovat nový prohlížeč.)

Pokud nastal jiný problém, napište mi prosím!

Myslím, že mi e-maily vůbec nechodí…

Jestliže vám přišla potvrzovací zpráva, pak by mělo vše bez problémů fungovat. Pokud nemůžete najít nějaký můj e-mail, prohledejte prosím svoji e-mailovou schránku a hledejte zprávy, které končí @www.renenekuda.cz. Možná tyto úkoly omylem zapadly do spamu, třeba jsou v nějaké skryté automatické složce nebo jste je náhodou smazali.

VELMI DŮLEŽITÉ: E-maily končí ve složce spam – co s tím?

Pokud e-maily končí ve složce spam, přidejte si e-mailové adresy kurz(zavináč)renenekuda.cz a kontakt(zavináč)renenekuda.cz (adresy, ze kterých dostáváte jednotlivé lekce) do svého adresáře (seznamu kontaktů). Tento postup funguje téměř 100%!

E-maily mi chodí se zpožděním. Co s tím?

Systém je kvůli stabilitě nastaven takto: každých 20 minut rozešle maximálně 10 e-mailů. Jestliže jste se registrovali v době, kdy to samé udělalo pár dalších lidí, může docházet ke zpožděním. Pokud budou e-maily hodně opožděné (tím myslím např. o den), doporučuji se z kurzu odhlásit a zaregistrovat se znovu v jiný čas.

Nezobrazují se mi obrázky…

Záleží na tom, kde dané e-maily otevíráte. Většinou hledejte odkaz „Načíst obrázky“ či „Zobrazit obrázky“.

Nefungují mi některé odkazy…

Tento problém se snažím průběžně řešit. Jestliže najdete nějaký nefukční odkaz, prosím, dejte mi vědět. V co možná nejkratším čase provedu opravu.

Rada: Odkazy jsou většinou uváděny v celém znění (např. https://www.renenekuda.cz/kurz-jak-napsat-knihu/faq/). Jestliže je odkaz nefunkční, stačí ho pouze zkopírovat do internetového prohlížeče a vše by mělo být v pořádku.

Jak se mohu z kurzu odhlásit?

Na konci všech e-mailů je v zápatí odkaz „Unsubscribe“ (Odhlásit). V dalším kroku se úplně odhlásíte, nebo upravíte frekvenci doručování e-mailů z RenéNEKUDA.cz.

Mohu si kurz zopakovat?

Ano, můžete, ale prvně se musíte odhlásit a pak znovu přihlásit. POZOR: Mezi odhlášením a přihlášením musí uplynout minimálně 24 hodin!

Proč jsou tyto e-mailové kurzy zdarma?

Byl bych moc rád, aby se myšlenky okolo psaní volně šířily. Důkazem může být např. můj blog či projekt Povídkář. Vše na RenéNEKUDA.cz dělám ve svém volném čase a za své peníze. Jediné mé přání je, aby se tyto stránky staly příjemným místem setkání lidí, co něco rádi tvoří.

Co když si chci jen kurz prohlédnout a nepsat?

Ano, toto možné je. I když zatím nechcete nic napsat, můžete se do kurzu přihlásit a obdržené e-maily si uschovat na pozdější časy. Přijdete tak ovšem o jendu výhodu, kterou vám pravidelné rozesílání dává – pravidelnou intenzivní stimulaci. Ze statistik vyplývá, že více než 70 % lidí se ke kurzům zpětně vůbec nedostanou… :(

Kde získám zpětnou vazbu?

Nejlepší způsob je přihlásit se do místního Fóra nebo do naší Facebokoové skupiny. Řešení problémů po emailu bohužel moc nefunguje a může se stát, že na vaši zprávu třeba nebudu vůbec reagovat – dost často mi lidé posílají dotazy, které jsou na RenéNEKUDA.cz zodpovězeny. Bohužel nemohu z časových důvodů odpovídat na stovky takových e-mailů.

Přejít na místní Fórum (nejen) o psaní →

Přejít do naší Facebookové skupiny →

Děkuji moc za pochopení!

Jak je to s ochranou osobních údajů?

Všechny vaše údaje jsou využívány pouze pro potřeby webových stránek RenéNEKUDA.cz. Nejsou s nikým dalším sdíleny, ani přeprodávány. Vyplněním přihlašovacího formuláře přijmete jak podmínky daného e-mailového kurzu, tak se zároveň přihlásíte k odběru mých inspirativních newsletterů (z obou seznamů se můžete kdykoliv odhlásit).

Mohu nějak autora podpořit?

Můžete. :) Budu velmi rád, když o mých e-mailových kurzech třeba napíšete článek na svůj blog, řeknete o něm svým známým, pošlete mi zpětnou vazbu či nabídku na výměnu odkazů. Díky moc za váš čas, zájem a důvěru + vám přeji mnoho zdaru, síly a inspirace! ;)

A pokud byste mi chtěli věnovat nějakou finanční částku, kupte si něco z mého Obchodu (nejen) pro spisovatele. Moc vám za to děkuji!


Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…