Elektronické knihy a kopírování

Elektronické knihy a kopírování

„Ale vždyť se to dá snadno kopírovat!“ slýchám téměř v každé diskuzi na téma elektronické knihy.

Moje odpověď je velmi jednoduchá – mně je to jedno.

Proč?

Protože si musíme uvědomit, že spisovatelé byli v tomto směru vždycky trochu „bití“, neboť existovaly – a naštěstí stále ještě existují – veřejné knihovny. A v knihovně má kdokoliv za velmi směšný roční poplatek přístup k jakékoliv vydané knize (případně si připlatí 20 Kč a využije služeb meziknihovní výpůjčky).

Co z toho vyplývá?

Jedině to, že když čtenář skutečně chce podpořit svého oblíbeného autora, tak si jeho knihu (případně e-book) prostě koupí. A když ne, tak si ji zkopíruje nebo zajde do knihovny.

Takže ještě jednou – kopírování elektronických knih mě jako autora nijak výrazně neohrožuje. :)

Poznámka na závěr: Podívejte se, jak je na tom český knižní trh.

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

2 komentáře

  • Proto své e-bloky dávám k dispozici zdarma. Čtenáři tak nemusí nic kopírovat a mít špatne svědomí.
    Uvidím jak bude fungovat možnost dobrovolného příspěvků, kterou jsem na webu zavedl :-)

    Odpovědět
  • My vydáváme audioknihy a myslím, že člověk by si měl audioknihy kupovat. Proč? Protože je to hodnotné dílo, které někdo napsal, nahrál, dal si práci vytvořit něco nového, originálního. I já dávám své ebooky zdarma, často dáváme ukázky zcela zdarma, bonusy zdarma i celou audioknihu zdarma. Kdo ale chce většinu audioknih, musí si je koupit. A proti dávání děl na internet se lze pojistit, tak jsme to také udělali. Protože to jde. Jídlo vám také nikdo zdarma nedá, ani nábytek, ani auto. Tak proč dávat zdarma něco tak hodnotného, jako je třeba audiokniha osobního rozvoje.

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »