Po úspěšném článku “Můj ideální playlist jako podkres ke psaní – drama” přicházím s pokračováním. Sliby se mají plnit (nejen o Vánocích, že?), takže je plním a předkládám vám zde druhý playlist, nyní extrémně pohodový. Je inspirovaný neonovými bary, cigaretovým kouřem, dobrou whisky a barovou zpěvačkou s temně rudou pusou a výrazným chraplavým hlasem. :)

Pokud jste viděli film Moje borůvkové noci, pak vám následující hudba bude určitě povědomá – 2/3 tohoto playlistu jsou zaplněny písněmi ze soundtracku Borůvkových nocí.

Jestliže jste film neviděli, nevadí (ovšem vřele doporučuju!). I tak pevně věřím, že se pohoda a tzv. dospělá relaxace přenese do vaší nálady, a tak i třeba do nějaké právě vznikající povídky nebo obrazu…

Takže mi dovolte, abych vás pozval na sklenku inspirativního koktejlu do neonového baru naší rozvíjející se kreativity! ;)

Poznámka: Tato hudba je vám zprostředkována legálně pomocí služby Grooveshark.

12 komentářů

 1. René Nekuda 29. 12. 2008 – 00:45

  Díky moc za přání – taktéž přeji všechno NEJ! ;)

  Ano, Grooveshark je úžasná služba. Jsem rád, že se díky Kreativitě.net šíří dál… Zmíněného článku jsem si již všiml + moc děkuji za podporu v umístění mých stránek v sekci “iných lifehackerov“!

  Takže ještě jednou díky a znovu – úspěšný rok 2009! ;)

  PS: Kdyby byl zájem, mohli bychom vyměnit například bannery.

 2. Kristina Bartusková 2. 1. 2012 – 11:15

  Často poslouchám blackmores night nebo enyu, nebo taky celtic woman. Je to spíše irská hudba, ale; např. od enya-the memory of trees je výborná na takové zamilované chvilky.

 3. Táňa 17. 2. 2012 – 08:55

  Milý René,
  Váš emailový kurz mě skutčně “nakopnul” směrem, který jsem měla v hlavě už dlouho, ale pořád ne a ne…. Až 12.1.2012 jem se (náhodou?) dostala na Vaši palubu :-) Díky, kapitáne, za bezpečí a jistotu, které s Vámi cítím při proplouvání peřejemi tvůrčích pochybností a nedůvěry v sebe sama :-) Jste ten nejlepší lodivod.
  Vaše playlisty jsou super kulisou nejen pro tvorbu, ale i meditaci, při které často a ráda připlouvá i paní Můza…
  s úctou
  Táňa Březinová

  1. René Nekuda 26. 6. 2012 – 15:53

   Milá Táňo, mnohokrát vám děkuji za váš pozitivní komentář a přeji jen to dobré! ;)

 4. Aneta Krotká 20. 3. 2013 – 12:39

  Playlist je určitě zajímavý, ale (možná jsem divná) já potřebuji na psaní ticho. Jedině tak se mohu soustředit. Jakákoli hudba mě ruší a já nejsem schopná napsat věci tak, jak bych chtěla. Jediná “hudba”, kterou mohu mít při psaní, je otevřené okno a zvuky ulice.

  1. René Nekuda 20. 3. 2013 – 16:00

   V tomto případě ještě doporučuji toto. Třeba se bude líbit. ;)

 5. Jozef Antol 1. 8. 2014 – 23:22

  Výborná hudba, ďakujem. Dlho som hľadal niečo, pri čom sa mi dobre tvorí a potom som to na pár mesiacov založil “bokom” a teraz som natrafil na tvoj web. Super a este raz DIKY!

  1. Jozef Antol 2. 8. 2014 – 12:59

   René, kde nájdem na Grooveshark, priamo tento playlist, resp. kde najdem tvoje playlisty z Groovesharku?

  2. René Nekuda 2. 8. 2014 – 13:51

   Bohužel to na Groovesharku nejde souhrnně zobrazit. Ale všechny mnou vytvořené playlisty jsou zde.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *