Jak byste definovali úspěch?

René Nekuda

Kreativita

René Nekuda

Kreativita

Jak byste definovali úspěch?

Když myslíte na úspěch, copak si pod tímto pojmem představujete? Je pro vás úspěch symbolem spousty peněz? Někdo může namítat a říct, že je to pocit štěstí a spokojenosti. Třetí do toho třeba ještě zakřičí, že to není pravda, že u úspěchu je důležitá jenom produktivita. Které “jednotky” u vás definují úspěch? Přemýšleli jste už o tom?

Na komunitním portálu Twitter se rozjela krásná diskuze na otázku, kterou položila Tamara Weinbergová:

Jak byste definovali úspěch ve 140 a méně znacích?

Lidé se všeobecně shodli, že nejdůležitější je pocit štěstí. Ale je tomu tak doopravdy? Pojďte se podívat na ty nejzajímavější odpovědi, které se na Twitteru urodily, a které jsem pro vás přeložil do češtiny! ;)

 1. @rickjulian (rickjulian) řekl(a): @tamar máte-li rádi to, co děláte; děláte to, co milujte a vyděláváte tolik peněz, abyste v tom mohli pokračovat.
 2. @timstaines (Tim Staines) řekl(a): @tamar …je výsledek dosahování cílů.
 3. @ShirleyTipsy (Audrey Seiberling) řekl(a): @tamar Když dojdu večer ke vchodovým dveřím, směju se & mám energii uvařit večeři po celém dni v práci… ÚSPĚCH
 4. @abourland (Anna Bourland) řekl(a): @tamar Úspěch: Být spokojený s tím, kdo jsem a s tím, kde jsem bez většího sebeuspokojení a zároveň pozitivně působit na ostatní.
 5. @curiosidad (curiosidad) řekl(a): @tamar Mám rád: “Úspěch je vícerozměrný proces neustálého zlepšování.” – to je z mé knihy. Pošlu ti odkaz na tvůj blog.
 6. @curiosidad (curiosidad) řekl(a): @tamar “Úspěch je být připraven(a), když přijde příležitost” – připomínám, že to je z mé knihy “Connecting My Dots”
 7. @Moonvine (Joan Adams) řekl(a): @tamar Úspěch je zdraví, radost, štěstí, prosperita, harmonie a vnitřní mír
 8. @mrinal_desai (Mrinal Desai) řekl(a): @tamar další – úspěch = radost z cesty
 9. @sbspalding (Steve Spalding) řekl(a): @tamar Být schopný dělat to, co mám rád – pohodlně, pokud jde o čas.
 10. @mrinal_desai (Mrinal Desai) řekl(a): @tamar Úspěch = Být šťastný ze svojí cesty s očima zaměřenýma na její cíl
 11. @amiecn (amie) řekl(a): @tamar ZRN — mít zdraví, radost & naději
 12. @petewailes (Pete Wailes) řekl(a): @tamar nebo to vemte z jiného úhlu – být v místě, které je spojeno s vaším životem
 13. @petewailes (Pete Wailes) řekl(a): @tamar mít to, co chci a chtít to, co mám a netoužit po ničem jiném
 14. @qualityfrog (Ben Simo) řekl(a): @tamar ÚSPĚCH: uspokojivé (dost dobré) plnění cílů
 15. @opengiga (OPEN GIGA) řekl(a): @tamar dělat práci s velkou vášní a být kreativní.
 16. @boredcollegekid (Jared Eberle) řekl(a): @tamar Říci na konci dne, že jsem šťastný a ničeho nelitovat.
 17. @perryhewitt (Perry Hewitt) řekl(a): @tamar úspěch je sledování vlastních zájmů a cílů a nedání na remcání ostatních
 18. @Matt_Siltala (Matt Siltala) řekl(a): @tamar Můžu ho definovat jedním slovem – Štěstí!
 19. @michellereno (michellereno) řekl(a): @tamar: “Ta nejvíc praktická, úžasná, 100% úspěšná filozofie nebude fungovat, pokud nebudete sami chtít.” – Zig Ziglar
 20. @kim_cre8pc (Kim Krause Berg) řekl(a): @tamar štěstí. 6 písmen :)
 21. @deansguide (dean guadagni) řekl(a): @tamar “Úspěch je vědět, jak založit kariéru na svých touhách, zájmech, pomoci druhým a šíření míru.”
 22. @missmcj (misscj) řekl(a): @tamar Být nejlepším člověkem, kterým jenom můžete být :)
 23. @josh_sternberg (josh sternberg) řekl(a): @tamar úspěch je probudit se ráno. vše ostatní je hračka.

A co si o tom myslíte vy?

 • Už jste dosáhli svého velkého úspěchu?
 • Jaká je vaše definice úspěchu (klidně i ve více znacích)?
 • Kdy je akce “úspěšná” (příp. kdy jsou lidé “úspěšní”)?

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

6 komentářů u „Jak byste definovali úspěch?“

 1. Uspech je, kdyz clovek patri v nejakem oboru k nejlepsimu procentu. At uz je to procento nejrychlejsich bezcu, procento doktoru, kteri zachranuji nejvic zivotu, skoly, ktere generuji nejvic uspesnych lidi, vedci, kteri ovlivni nejvic lidskych zivotu, podnikatele, kteri vydelavaji nejvic atd. A myslim, ze tito lide sice nejspis stastni budou, ale kolikrat ne tolik, jako ti, kdo venuji vsechen cas rodine a jinak jsou na pracaku.

  Odpovědět
 2. Jak bych já definovala úspěch? Vzhledem k tomu, že jsem zrovna nedávno zažila úspěch v jisté soutěži se svým dílem, měla bych tomu rozumět. Odmalička jsem věřila rovnici ÚSPĚCH = ŠTĚSTÍ a tečka. Nic víc. Lidé automaticky věří, že úspěch znamená štěstí. Taky jsem tomu věřila a snad to je i jistý druh štěstí. Ne jako ten, který člověka plně naplní, ale rozhodně jej ovlivní … Úspěch je vždy pokládán za pracovní záležitost. Povedená práce (respektivně dílo) … Dobrá známka ve škole … Dobrý první dojem … A ano, všechno tohle je i úspěch. Já sama ovšem nesouhlasím, že úspěch musí nutně znamenat štěstí, minimálně ne ten typ štěstí, který obyčejnému člověku může stačit. (Samozřejmě pokud je to jako jakési “dodatkové” štěstí a skutečně jste nezažili chvíli, kdy je jedině úspěch a to ostatní ne, tak je jasné, že s tímhle nesouhlasíte. ;-) Life is something like game.)

  Odpovědět
 3. ja bych definovala uspech jako najit sam sebe, byt v tom dobry, tesit se z toho a stale rust a v neposledni rade samozrejme uznani “okoli”!
  A jeste me napada, uspech je delat neco co mi vyvolava pocit radosti a stesti ze zivota, pocit, ze to, co delam ma smysl, bavi me to a dava to neco me i memu okoli a nedokazu si predstavit s tim prestat, protoze me to naplnuje zivot and I can feel that it’s my life path :)

  Odpovědět

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.