Čtení je vášeň. Čtení je sebepoznání a umění vyznat se ve světě. Díky čtení máte možnost zažít věci, které byste v životě nikdy nezažili nebo ani neviděli. Příběhy jsou základním kamenem všech kultur. Knihy jsou relaxace, odpočinek, obohacení jazyka a duše v jednom.

A tak mi řekněte, proč nečteme? Proč nevyužíváme toho úžasně blahodárného prostředku, jakými jsou knihy? Odpověď je vždy stejná – VÝMLUVY.

“Nemám vůbec žádný čas.” nebo “Jsem přece na mateřský!” či “Zrcadlo mi ráno řeklo, že jsem nejkrásnější, a tak číst nemusím.” – tohle všechno si strčte za klobouk. Knihy a příběhy jsou pro každého člověka mnohem mnohem důležitější!

Řešení je jednoduché a 100% funkční – jmenuje se:

5 tipů, jak se stát pravidelným čtenářem

  1. Čtěte řetězově – je to jednoduché pravidlo, které vás naučí těšit se na literaturu. Kdykoliv si chcete hodně moc přečíst nějakou knihu, kupte si a začněte číst jinou. Když to tak budete dělat vždycky, budete se mít pokaždé na co těšit a se čtením jen tak neskončíte. K řetězovému čtení také patří jedno univerzální pravidlo – pokuste se vždy číst jednu knihu, ne jich mít pět rozečtených. ;)
  2. Čtěte pro potěšení – naučte se kupovat si takové knihy, které se vám líbí. Čím více budete číst, tím více se váš vnitřní čtenář vytříbí a bude mít jasno.
  3. Zapomeňte na rychlé čtení – jestliže chcete zničit svoji lásku ke knihám, čtěte rychle a neužívejte si je. Jen klidným a soustředěním čtením si příběhy dokážete plně vychutnat. (Samozřejmě existují části knih, které se dají jen tak prolítnout a na celkovém dojmu vám nic nezkazí.)
  4. Používejte pravidlo 50 stran – toto je to nejjednodušší a zároveň nejdůležitější pravidlo. Kdykoliv vezmete do ruky knihu, přečtěte si minimálně 50 stran. Zapomeňte na kapitoly a přečtěte minimálně 50 stránek. Tímto systémem jste totiž schopni přečíst každý týden zhruba 350stránkovou knihu, kterých je většina. Doporučuji dodržovat! ;)
  5. Nečtěte věci, které se vám nelíbí – ano, skutečně nečtěte knihy, které se vám nelíbí, ale zároveň to alespoň zkuste. Vezměte knihu, dejte ji jeden čtecí den, přečtěte si prvních padesát stran, a pokud nezafunguje, klidně ji odložte nebo prodejte. Čtení vás musí bavit!

Tak šup, jděte si pro svoji první knihu. A pamatujte si, že když to bude blbost, s klidem ji zahodíte! A když ne, tak si ji vychutnáte a bude vám nejlíp na světě! ;)

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH