Jak ušetřit čas zautomatizováním běžných online činností

René Nekuda

Kreativita

článek

René Nekuda

Kreativita

článek

Jak ušetřit čas zautomatizováním běžných online činností

Publikujete článek na blogu a ihned sdílíte odkaz na třech různých sociálních sítích? Díváte se každý den, zdali zítra nebude pršet? Tweetuje pokaždé o silvestrovské půlnoci novoroční přání všem svým followerům? Ukládáte e-maily od jednoho uživatele ručně do předpřipravené složky?

No, vypadá to, že máte spoustu práce. A teď to i vypadá, že máte spoustu zbytečné práce, protože existuje online služba IFTTT, která tohle všechno (a ještě mnohem víc) umí zautomatizovat!

Nebudu lhát, když napíšu, že mě doslova šokovalo, kolik činností dělám ručně, i když vlastně nemusím.

Jak to funguje?

IFTTT je zkratka pro if this then that (tj. „pokud se něco stane, tak udělej to a to“).

Tato služba obsahuje širokou škálu hojně používaných aplikací (Twitter, Facebook, Instagram, Evernote, Google kalendář, e-mail, předpověď počasí, hodiny a spoustu dalších), které můžete spárovat (resp. spárujete jednotlivé akce typu „pokud označím video na YouTube jako oblíbené nebo přehrát později, tak mi jeho odkaz ulož do složky Videa v mém Evernote“).

Jednoduchým zadáním běžných úkonů pokud něco, tak něco můžete ušetřit spoustu času.

IFTTT.com

Osobně IFTTT používám pro sdílení nově publikovaného článku na Twitteru i Facebooku.

Můžete si toho nastavit ale mnohem víc! Třeba sledování počasí: pokud předpověď bude hlásat déšť či sníh, IFTTT vám pošle upozorňující e-mail. Můžete si automaticky ukládat oblíbené tweety do speciální složky v Evernote a označit je například štítkem „přečíst“.

Můžete si třeba naprogramovat automatické ukládání e-mailů z mého kurzu Jak napsat knihu.

A taky můžete slídit ve svém okolí a nechat si posílat fotky uživatelů Instagramu z okruhu 5 km od vašeho bydliště (to samé jde vytvořit i pro tweety).

IFTTT toho umí opravdu hodně. A pokud se nebojíte důvěřovat externí službě, tak vám může ušetřit opravdu spoustu času! Mně funguje skvěle.

Navíc je IFTTT úplně zadarmo.

Podívat se na službu IFTTT.com »

Tip! Nepoužívejte u štítkování a zařazování do rubrik (např. u Wordpressu či v Evernote) diakritiku. Jinak jsem žádné problémy s češtinou nezaznamenal.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

1 komentář u „Jak ušetřit čas zautomatizováním běžných online činností“

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.