Jak ušetřit čas zautomatizováním běžných online činností

Jak ušetřit čas zautomatizováním běžných online činností

Publikujete článek na blogu a ihned sdílíte odkaz na třech různých sociálních sítích? Díváte se každý den, zdali zítra nebude pršet? Tweetuje pokaždé o silvestrovské půlnoci novoroční přání všem svým followerům? Ukládáte e-maily od jednoho uživatele ručně do předpřipravené složky?

No, vypadá to, že máte spoustu práce. A teď to i vypadá, že máte spoustu zbytečné práce, protože existuje online služba IFTTT, která tohle všechno (a ještě mnohem víc) umí zautomatizovat!

Nebudu lhát, když napíšu, že mě doslova šokovalo, kolik činností dělám ručně, i když vlastně nemusím.

Jak to funguje?

IFTTT je zkratka pro if this then that (tj. „pokud se něco stane, tak udělej to a to“).

Tato služba obsahuje širokou škálu hojně používaných aplikací (Twitter, Facebook, Instagram, Evernote, Google kalendář, e-mail, předpověď počasí, hodiny a spoustu dalších), které můžete spárovat (resp. spárujete jednotlivé akce typu „pokud označím video na YouTube jako oblíbené nebo přehrát později, tak mi jeho odkaz ulož do složky Videa v mém Evernote“).

Jednoduchým zadáním běžných úkonů pokud něco, tak něco můžete ušetřit spoustu času.

IFTTT.com

Osobně IFTTT používám pro sdílení nově publikovaného článku na Twitteru i Facebooku.

Můžete si toho nastavit ale mnohem víc! Třeba sledování počasí: pokud předpověď bude hlásat déšť či sníh, IFTTT vám pošle upozorňující e-mail. Můžete si automaticky ukládat oblíbené tweety do speciální složky v Evernote a označit je například štítkem „přečíst“.

Můžete si třeba naprogramovat automatické ukládání e-mailů z mého kurzu Jak napsat knihu.

A taky můžete slídit ve svém okolí a nechat si posílat fotky uživatelů Instagramu z okruhu 5 km od vašeho bydliště (to samé jde vytvořit i pro tweety).

IFTTT toho umí opravdu hodně. A pokud se nebojíte důvěřovat externí službě, tak vám může ušetřit opravdu spoustu času! Mně funguje skvěle.

Navíc je IFTTT úplně zadarmo.

Podívat se na službu IFTTT.com »

Tip! Nepoužívejte u štítkování a zařazování do rubrik (např. u WordPressu či v Evernote) diakritiku. Jinak jsem žádné problémy s češtinou nezaznamenal.

Novinka: Obsáhlý videokurz Základy tvůrčího psaní je zábavný, hravý a opravdu hodně užitečný!

Jeden komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »