Jak ušetřit čas zautomatizováním běžných online činností

Publikujete článek na blogu a ihned sdílíte odkaz na třech různých sociálních sítích. Každý den se díváte, zdali zítra nebude pršet. Pokaždé o silvestrovské půlnoci tweetuje novoroční přání všem svým followerům. E-maily od jednoho uživatele ručně ukládáte do předpřipravené složky.

No, vypadá to, že máte spoustu práce. A teď to i vypadá, že máte spoustu zbytečné práce, protože existuje online služba IFTTT, která tohle všechno (a ještě mnohem víc) umí zautomatizovat!

Nebudu lhát, když napíšu, že mě doslova šokovalo, kolik činností dělám ručně, i když vlastně nemusím.

Jak to funguje?

IFTTT je zkratka pro if this then that.

Tato služba obsahuje širokou škálu hojně používaných aplikací (Twitter, Facebook, Instagram, Evernote, Google kalendář, e-mail, předpověď počasí, hodiny a spoustu dalších), které můžete spárovat (resp. spárujete jednotlivé akce typu “pokud označím video na YouTube jako oblíbené nebo přehrát později, tak mi jeho odkaz ulož do složky Videa v mém Evernote”).

Jednoduchým zadáním běžných úkonů pokud něco, tak něco můžete ušetřit spoustu času.

IFTTT.com

Osobně IFTTT používám pro sdílení nově publikovaného článku na Twitteru i Facebooku.

Můžete si toho nastavit ale mnohem víc! Třeba sledování počasí: pokud předpověď bude hlásat déšť či sníh, IFTTT vám pošle upozorňující e-mail. Můžete si automaticky ukládat oblíbené tweety do speciální složky v Evernote a označit je například štítkem “přečíst”.

Můžete si třeba naprogramovat automatické ukládání e-mailů z mého kurzu Jak napsat knihu.

A taky můžete slídit ve svém okolí a nechat si posílat fotky uživatelů Instagramu z okruhu 5 km od vašeho bydliště (to samé jde vytvořit i pro tweety).

IFTTT toho umí opravdu hodně. A pokud se nebojíte důvěřovat externí službě, tak vám může ušetřit opravdu spoustu času! Mně funguje skvěle.

Navíc je IFTTT úplně zadarmo.

Podívat se na službu IFTTT.com »

Tip! Nepoužívejte u štítkování a zařazování do rubrik (např. u WordPressu či v Evernote) diakritiku. Jinak jsem žádné problémy s češtinou nezaznamenal.

Příklady některých užitečných funkcí spojených s Twitterem

IFTTT Recipe: Tweet Happy New Year! connects date-time to twitterIFTTT Recipe: RSS > Twitter connects feed to twitterIFTTT Recipe: Thank new twitter follower connects gmail to twitterIFTTT Recipe: When I tweet it then feeds to my Facebook Fan page connects twitter to facebook-pages

Sdílení

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Další čtení…

Pojďte tvořit!

Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům… :) 

1 myšlenka u článku „Jak ušetřit čas zautomatizováním běžných online činností“

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *