Jak vyslovujete “Moleskine”?

Jak vyslovujete “Moleskine”?

To je zásadní otázka, že? Jedny z nejoblíbenějších, nejhezčích, nejrozšířenějších a nejtradičnějších zápisníků, průvodců a diářů vůbec – Moleskine.

Ať už Ernest Hemingway, Pablo Picasso či italský mladíček, černošský podnikatel, new-yorský umělec, René Nekuda nebo třeba ruský hospodský – všichni ho dobře znají a každý den ho s láskou používají. Pojďte si poslechnout, jak jméno svého miláčka vyslovují různí lidé z celého světa… :)

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

9 komentářů

 • Já také podlehla tomuto nátlaku módy moleskine a koupila si jej za téměř 400 Kč. Bohužel mě ale jeho používání zklamalo, nebyl udělaný tak kvalitně, jak jsem čekala a tak jsem si koupila obyčejnější diář se kterým jsem spokojená. Moleskine je podle mě pěkně předražený v poměru kvalita/cena.

  Odpovědět
  • Milá Evo,

   Moleskine je skutečně módní záležitost, která má ovšem dlouhou tradici. Je pravda, že je dražší, ale já osobně jsem s ním zatím žádný problém neměl. Vnímám to tak, že když chce člověk džíny, koupí si Levisky; když polo, bude to asi Lacoste; když zápisník či diář, tak Moleskine.

   Vše je dražší, vydrží o trošku více než běžné zboží v této kategorii, ale mají za sebou stabilní značku s velkou historií. ;)

  • A hlavně krásný příběh, který prodává :) Myslím si, že se nejedná o zboží odolnější než u konkurence. I v Lacoste platí člověk jen a jen za značku, jsou to obyčejné hadříky, kterých je všude spousta (v Lacoste jsem pracovala). Ale vím, lidé tomu nechtějí věřit, protože to jim bere právě ty iluze o výjimečnosti. Jaká je to ale výjimečnost, když je předem jasně dané, co kupovat a co ne?

  • Pozor! Já tu neobhajuji kupování Levisek, triček Lacoste a Moleskinů. Já jsem se pouze snažil vysvětlit fakt, jak to běžně chodí. Samozřejmě, že je všechno založeno na propracovaném a celosvětově rozšířeném příběhu. Jak jinak taky, že? ;)

 • Tak teda nevím, ale mně přijde Moleskine dostatečně kvalitní. Oproti poznámkovým blokům, na které běžně narážím v papírnictví, to je krásný kousek papíru.

  Odpovědět
  • Papír v Moleskinech by měl být dokonce bez kyseliny! Ale pravda je, že jsem si s touhle poznámkou nikdy nevěděl moc rady … ;)

 • Byla jsem tehdy v Londyne, potrebovala jsem nutne nejaky diar a byla jsem v casovem presu. Tak jsem zapadla do prvniho papirnictvi a vzala prvni diar – v me vyhovujicim formatu a s gumickou, ktera ho drzi pohromade (moje skromne pozadavky). Jake bylo prekvapeni, kdyz jsem u pokladny zjistila, ze za nej chteji celych 17 liber! Za obycejny diar! A Moleskine? Cože…?! :D
  Dneska uz vsak na nej nedam dopustit. Vyhovuje mi nejvic ze vsech… ;)

  Odpovědět
  • Moc hezký příběh – díky moc za komentář! ;)

 • Co kvality provedení i vzhledu přednost dávám zápisníkům Brunnen.
  Jsou levnější, ale v žádném případě lacinější. A historie od roku 1877 se dá rovněž označit již za tradiční.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Click to access the login or register cheese Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »