To je zásadní otázka, že? Jedny z nejoblíbenějších, nejhezčích, nejrozšířenějších a nejtradičnějších zápisníků, průvodců a diářů vůbec – Moleskine. Ať už Ernest Hemingway, Pablo Picasso či italský mladíček, černošský podnikatel, new-yorský umělec, René Nekuda nebo třeba ruský hospodský – všichni ho dobře znají a každý den ho s láskou používají. Pojďte si poslechnout, jak jméno svého miláčka vyslovují různí lidé z celého světa … ;)

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH

9 komentářů

 1. Eva 4. 5. 2010 – 10:04

  Já také podlehla tomuto nátlaku módy moleskine a koupila si jej za téměř 400 Kč. Bohužel mě ale jeho používání zklamalo, nebyl udělaný tak kvalitně, jak jsem čekala a tak jsem si koupila obyčejnější diář se kterým jsem spokojená. Moleskine je podle mě pěkně předražený v poměru kvalita/cena.

  1. René Nekuda 4. 5. 2010 – 10:37

   Milá Evo,

   Moleskine je skutečně módní záležitost, která má ovšem dlouhou tradici. Je pravda, že je dražší, ale já osobně jsem s ním zatím žádný problém neměl. Vnímám to tak, že když chce člověk džíny, koupí si Levisky; když polo, bude to asi Lacoste; když zápisník či diář, tak Moleskine.

   Vše je dražší, vydrží o trošku více než běžné zboží v této kategorii, ale mají za sebou stabilní značku s velkou historií. ;)

  2. Eva 4. 5. 2010 – 12:00

   A hlavně krásný příběh, který prodává :) Myslím si, že se nejedná o zboží odolnější než u konkurence. I v Lacoste platí člověk jen a jen za značku, jsou to obyčejné hadříky, kterých je všude spousta (v Lacoste jsem pracovala). Ale vím, lidé tomu nechtějí věřit, protože to jim bere právě ty iluze o výjimečnosti. Jaká je to ale výjimečnost, když je předem jasně dané, co kupovat a co ne?

  3. René Nekuda 4. 5. 2010 – 13:05

   Pozor! Já tu neobhajuji kupování Levisek, triček Lacoste a Moleskinů. Já jsem se pouze snažil vysvětlit fakt, jak to běžně chodí. Samozřejmě, že je všechno založeno na propracovaném a celosvětově rozšířeném příběhu. Jak jinak taky, že? ;)

 2. Flavicius 4. 5. 2010 – 20:56

  Tak teda nevím, ale mně přijde Moleskine dostatečně kvalitní. Oproti poznámkovým blokům, na které běžně narážím v papírnictví, to je krásný kousek papíru.

  1. René Nekuda 5. 5. 2010 – 12:09

   Papír v Moleskinech by měl být dokonce bez kyseliny! Ale pravda je, že jsem si s touhle poznámkou nikdy nevěděl moc rady … ;)

 3. Andrea 9. 5. 2010 – 12:14

  Byla jsem tehdy v Londyne, potrebovala jsem nutne nejaky diar a byla jsem v casovem presu. Tak jsem zapadla do prvniho papirnictvi a vzala prvni diar – v me vyhovujicim formatu a s gumickou, ktera ho drzi pohromade (moje skromne pozadavky). Jake bylo prekvapeni, kdyz jsem u pokladny zjistila, ze za nej chteji celych 17 liber! Za obycejny diar! A Moleskine? Cože…?! :D
  Dneska uz vsak na nej nedam dopustit. Vyhovuje mi nejvic ze vsech… ;)

  1. René Nekuda 9. 5. 2010 – 18:57

   Moc hezký příběh – díky moc za komentář! ;)

 4. Juraj Ondrej H. 24. 7. 2013 – 11:30

  Co kvality provedení i vzhledu přednost dávám zápisníkům Brunnen.
  Jsou levnější, ale v žádném případě lacinější. A historie od roku 1877 se dá rovněž označit již za tradiční.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *