Kniha Trojpovídky

René Nekuda

Ze života mého

bibliografie, kniha, úspěchy studentů

René Nekuda

Ze života mého

bibliografie, kniha, úspěchy studentů

Kniha Trojpovídky

Trojpovídky je netradiční sbírka povídek, která vznikla během mých kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost. Podílelo se na ní hned dvacet osm autorů z celé ČR a ze Slovenska a její vznik byl velmi netradiční…

Když jeden spisovatel píše jednu povídku, vznikne z toho příběh odrážející jeho vnitřní svět. Co kdyby ale tři autoři psali jednu společnou Trojpovídku?

Výsledek tohoto skromného literárního experimentu si právě teď můžete koupit. Dostanete tak možnost detailně prozkoumat přemýšlení téměř třech desítek lidí z celé České republiky, kteří se před psaním trojpovídkové sbírky prakticky vůbec neznali.

Jednoduše se náhodně rozlosovali do malých skupin po třech a měli před sebou velmi těžký úkol – domluvit se, o čem budou psát. To mimo jiné znamenalo obroušení vlastních názorových hran, životních postojů i nalezení jednoho silného tématu, o kterém by mohli společně mluvit (a to nejen k sobě navzájem, ale zejména k vám, našim milým čtenářům).

A pak už jen psali a psali, škrtali a přepisovali tak, aby každá jedna povídka dávala smysl sama o sobě + aby vše fungovalo v rozlosované trojici. Prostě bylo nutné jejich vlastní příběhy sešněrovat společnou nití. To je totiž Trojpovídka.

Autorsky to byla nesmírně zajímavá cesta. Domnívám se, že zajímavá bude i pro vás, čtenáře – dostanete jedinečnou příležitost prozkoumat odlišné přístupy jednotlivých autorů a autorek, pozorovat, jak vzájemně rozvíjejí společný děj i postavy. Také budete svědky jedné z nejvíce vzrušujících věcí na světě – propojování osudů. A vězte, že skrze tuto knihu se k vám dostane hned několik životních průsečíků.

Jelikož sbírka Trojpovídek zapadá do Projektu Hakuna Matata, pošleme veškerý zisk z jejího prodeje na dobročinné účely. Konkrétně budeme podporovat projekt SPOLU, který díky spolupráci se studenty psychologie pomáhá duševně postiženým pacientům (například tak, že pro ně obstarává různé volnočasové aktivity a kroužky).

Oficiální anotace

Chtěli byste někdy vyhrát v tombole třeba… dítě? Vyplácí se být radikálně upřímný? Co se skrývá za záhadnými nápisy v modlitební knížce a jak se český vesničan ocitl na úpatí posvátné čínské hory? Dávají si vaše děti zoubky pod polštář pro zoubkovou vílu? Možná to nebude ten nejlepší nápad… Dvacet osm autorů, kteří se nikdy předtím neviděli. Dvanáct trojic povídek, navzájem propojených postavou, motivem nebo příběhem. První povídka vám napoví, ve druhé zpozorníte a třetí doplní chybějící kousek skládačky. Trojpovídky jsou pestrým a zábavným světem mnoha autorských stylů, skvělých příběhů a rozmanitých témat. 

A nejen to! Koupí knihy navíc podpoříte projekt SPOLU, iniciativu, díky níž studenti psychologie a medicíny pomáhají pacientům hospitalizovaným v psychiatrických zařízeních.

Mimochodem, věděli jste, že nejkrásnější ženy v Irsku pocházejí z tuleňů? 

Autoři: Zdeněk Balcar, Blanka Bezdíčková, Petra Bílková, Štěpánka Čechová, Josefína Čejková, Patricie Dolanská, Pavla Garwoodová, Jaroslava Haľková, Denisa Hledíková, Renáta Hubrtová, Jiří Koreš, Petra Kovandová, Ronald Krist, Thea Kučerová, Kristýna Lyachová, Ludmila Lucká, Denisa Mezerová, Zdeňka Martincová, Libor Mikule, René Nekuda, Soňa Nekvapilová, Karin Novotná, Jaroslava Pelikánová, Klára Rokosová, Ráchel Smékalová, Zuzana Stehlíková, Jana Šůmová, Nikola Vinopalová

Ilustrátorky: Jitka Jungmannová, Jaroslava Kučerová, Jitka Mísařová

Doporučená prodejní cena Trojpovídek je 299 Kč, ISBN: 978-80-270-8844-7, v roce 2020 vydal Projekt Hakuna Matata.

Trojpovídky – ukázka ilustrací

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Zápatí

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.

Popup

Žádný spam, protože ho taky nemám rád.