MeetAcademy of Storytelling

MeetAcademy of Storytelling

MeetAcademy of Storytelling je ambiciózní projekt, který si klade za cíl vybudovat tvůrčí prostředí pro všechny typy lidí, kteří chtějí vyprávět příběhy.

Tým inspirativních lidí se v průběhu jednoho “školního” roku pokusí předat své zkušenosti a znalosti omezenému počtu zájemců. Čekají vás semináře tvůrčího psaní, odborné a poutavé přednášky předních znalců v oboru a setkání s lidmi, kteří sami něco dokázali.

MeetAcademy of Storytelling není obyčejným kurzem tvůrčího psaní, je to zcela unikátní projekt ve zcela unikátním prostředí, centru současného umění – přažské MeetFactory.

Co je podstatou tohoto projektu?

 • vytvořit inspirativní prostředí nezatížené školským systémem pro všechny, kteří chtějí psát
 • pravidelné setkávání, diskuze a teorie vyprávění příběhů, krátká cvičení a praktické úkoly
 • pečlivě vybrané odborné přednášky “k věci” s praktickým přesahem (např. od rukopisu ke knize, jaký je současný knižní trh či jak pracovat se sociálními sítěmi)
 • hlavním cílem celé MeetAcademy of Storytelling  je sepsání alespoň jednoho uceleného uměleckého (prozaického) textu; dále můžete očekávat velké autorské čtení, které se odehraje přímo v MeetFactory
 • třešničkou na dortu bude i poznání podobně smýšlejících lidí

Jak bude vše probíhat?

MeetAcademy of Storytelling je založená na dvou propojených částech – hlavní větev tvoří hodiny tvůrčího psaní, které se budou konat jednou týdně (každé úterý od 17:00 do 20:00). Celkově proběhne 2 x 10 setkání (od 15. října do 17. prosince 2013 a od 11. února do 15. dubna 2014).

Druhou složkou jsou doplňkové přednášky vedené zajímavými lidmi. Těch bude celkem šest s frekvencí cca jednou za měsíc. Přesná data doplňkových přednášek budou brzy upřesněna…

Jak to vzniklo?

Na počátku byl samozřejmě nápad, touha vytvořit něco zcela jedinečného, zajímavého a smysluplného. A pak tu byly Večery pod letlampou, debatní pořady (nejen) o literatuře, které se staly odrazovým můstkem pro vytvoření MeetAcademy of Storytelling.

Samozřejmě se můžete těšit na další Večery pod letlampou, které budou nepřímo rozšiřovat pásmo odborných přednášek.

Prostoru k rozvíjení bude skutečně hodně!

Kdo za tím vším stojí?

Kromě Reného Nekudy, učitele tvůrčího psaní a cestovatele, se setkáte i s těmito osobnostmi:

 • Jana Semelková, nakladatelka
 • Jan Těsnohlídek ml., básník a nositel Ortenovy ceny
 • Michaela Losekoot, booklover Martinus.cz, specialistka na sociální sítě a blogerka
 • Tomáš Kříkava, manažer Alza.cz, mmj. sekce elektronických knih
 • Jan Tošovský, dramaturg Národního divadla
 • Ivona Březinová, spisovatelka

Dobře, jdu do toho!

Skvělé, to máme radost!

Kapacita MeetAcademy of Storytelling je omezena na maximálně 20 účastníků. Cena celého ročního kurzu tvůrčího psaní, včetně exkluzivních přednášek, je 9.000 Kč.

» Pro přihlášení použijte prosím e-mail dominika(zavináč)meetfactory.cz «

Děkujeme a těšíme se na vás! ;)

Hlavním pořadatelem MeetAcademy of Storytelling je MeetFactory, o. p. s. (Ke Sklárně 3213/15, Praha 5). Jakékoliv dotazy velmi rádi zodpovíme zde; případně na e-mailech uvedených výše. Do MeetAcademy se ještě může dopřihlásit! Celý projekt bude probíhat v češtině (slovenština není na škodu).

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.