Právě dokončuji svoji první divadelní hru, u které jsem se na vlastní kůži přesvědčil, že drama je nejtěžší ze všech psaných žánrů. Byl to velký boj (vlastně ještě stále je, protože dělám závěrečné revize), ale už se snad blížím k vysněnému cíli.

Nevím jak vy, ale já když píšu, musím mít k tomu nějaký hudební podkres.  Vždycky si najdu hudbu, která je na emocionální rovině mého textu a pustím si ji ke psaní. Nyní, díky úžasné službě Grooveshark (článek o ní je zde), vám mohu zdarma a pohodlně zprostředkovat můj playlist. Můžete si ho kdykoliv poslechnout a třeba také vlije nějaký ten doušek inspirace do vaší kreativní tvorby …

Následující seznam 20 skladeb obsahuje zejména instrumentální kousky (hlavně filmové soundtracky), aby vás moc nerušily. Pochopitelně jsem vycházel z toho, co mám ve své knihovně iTunes, a co se mi osvědčilo.

Zároveň bych měl uvést, že jsem ho používal ke psaní divadelní hry (to už víte), která je taková hutnější, dosti existenciální. Není vyhraněná, ale sám bych ji klasifikoval jako neoabsurdní drama – prostě čekat na Godota mě baví! :D Takže pokud píšete nebo malujete zrovna něco veselého, zřejmě vás tato hudba neuspokojí (snad příště vyberu něco pro své fejetony).

Teď už stačí jenom kliknout na tlačítko “Play”, zapnout Word či Pages a můžeme společně začít dráždit naši fantazii! ;)


My Widget 618 by René Nekuda on Grooveshark

Poznámka: Tento článek pochází z již neexistující Kreativity.net. Původní datum jeho publikace bylo 3. prosince 2008. A hra již byla dopsána a úspěšně uvedena v divadle Viola. ;)

6 komentářů

 1. Karol 4. 12. 2008 at 12:30

  Pěknej výběr, podle toho se určitě píše dobře. Taky musim mít ke
  psaní hudbu… Skvělej web :) Určitě pokračuj. A mohl by si sem
  hodit něco ze svý tvorby. :)

 2. René Nekuda 4. 12. 2008 at 17:43

  Ó, děkuji mnohokrát! :)

  No, protože plánuji brzy udělat jednu podstránku jako veřejný literární server, nechávám si své kousky v záloze. ;) Nicméně i tak mi sem něco prosákne, např. fejeton “Je čeština také britskou kolonií?“, který získal tento rok první místo v literární soutěži V. Hraběte.

  Ještě jednou díky za komentář a podporu, vážím si toho a jsem rád, že se ti tu líbí! ;)

 3. martin 7. 12. 2008 at 21:40

  Tento playlist práve u mňa prešiel od začiatku do konca iba s
  jedným skipom. Čím chcem povedať, že sa podaril a spríjemnil mi
  tento večer :)

 4. Joa 7. 1. 2010 at 22:53

  Nezbývá jen poděkovat za úžasnou hudbu. Byla pro mě nečekanou inspirací. :-) Prostě jsem ze sebe najednou vychrlila část povídky, ani nevím jak. Takže díky :-)

 5. René Nekuda 11. 1. 2010 at 18:36

  @Joa: Tak to mám obrovskou radost. Jinak podobných playlistů je na mých stránkách víc a dokonce jsou i různě tematizované. Díky za čas a důvěru! ;)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *