Nastartujte svoji kreativitu otázkou „Jak by to udělal(a) XY?“

René Nekuda

Kreativita

článek

René Nekuda

Kreativita

článek

disney-land-2584304_1280

Vaše fantazie nebo kreativita se občas dostane do slepé uličky, to je poměrně obvyklé. Pak existuje výborný způsob, jak se z ní dostat! Zeptejte se sami sebe: “Jak by to udělal(a) XY?”

Za XY si dosaďte někoho známého a velmi kreativního; případně někoho, kdo by vám s řešením daného problému mohl pomoci. XY může být třeba podnikatel Baťa, pětiletý kluk s prakem, Mrazík, Čaroděj ze země Oz, Bilbo Pytlík, Buddha či Albert Einstein.

Jaké předpoklady a nové úhly pohledů by vám tito lidé přinesli? Jaká omezení by ignorovali? Jaké zvláštní dovednosti by uplatnili v řešení daného úkolu?

Například: Představte si, že jste ředitelem školy a položíte si otázku: “Jak by moji školu vedl Walt Disney?” Co by se změnilo? Kladli byste větší důraz na vizuální učení žáků? Nechali byste na školní dveře vytesat “Kdo nic neriskuje, nemůže dosáhnout vzdáleného cíle!”? Pravděpodobně ano. A tak to zkuste ještě s někým dalším, třeba s Medvídkem Pú…

TIP na další články: S nápady je to někdy těžké – většinou potřebují hroší kůži a zároveň i vaši nespokojenost.

Položte si následující otázky:

  • Jakých tří lidí si vážíte pro jejich kreativní nápady?
  • Jak tito lidé rozvíjejí svoji kreativitu?
  • Jak rozvíjíte vy tu svoji?

A co byste udělali, kdybyste byli lektorem tvůrčího psaní?

TIP na závěr: Máte problém s tvůrčím blokem? Tady je účinné řešení!

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

1 komentář u „Nastartujte svoji kreativitu otázkou „Jak by to udělal(a) XY?““

  1. Ale jsou zde určitá nebezpečí. Například představa “Jakým byl byl Usáma prezidentem USA” ve mně vzbuzuje vskutku těžko reprodukovatelné asociace…

    Odpovědět

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.