Nastartujte svoji kreativitu otázkou „Jak by to udělal(a) XY?“

disney-land-2584304_1280

Vaše fantazie nebo kreativita se občas dostane do slepé uličky, to je poměrně obvyklé. Pak existuje výborný způsob, jak se z ní dostat! Zeptejte se sami sebe: “Jak by to udělal(a) XY?”

Za XY si dosaďte někoho známého a velmi kreativního; případně někoho, kdo by vám s řešením daného problému mohl pomoci. XY může být třeba podnikatel Baťa, pětiletý kluk s prakem, Mrazík, Čaroděj ze země Oz, Bilbo Pytlík, Buddha či Albert Einstein.

Jaké předpoklady a nové úhly pohledů by vám tito lidé přinesli? Jaká omezení by ignorovali? Jaké zvláštní dovednosti by uplatnili v řešení daného úkolu?

Například: Představte si, že jste ředitelem školy a položíte si otázku: “Jak by moji školu vedl Walt Disney?” Co by se změnilo? Kladli byste větší důraz na vizuální učení žáků? Nechali byste na školní dveře vytesat “Kdo nic neriskuje, nemůže dosáhnout vzdáleného cíle!”? Pravděpodobně ano. A tak to zkuste ještě s někým dalším, třeba s Medvídkem Pú…

TIP na další články: S nápady je to někdy těžké – většinou potřebují hroší kůži a zároveň i vaši nespokojenost.

Položte si následující otázky:

  • Jakých tří lidí si vážíte pro jejich kreativní nápady?
  • Jak tito lidé rozvíjejí svoji kreativitu?
  • Jak rozvíjíte vy tu svoji?

A co byste udělali, kdybyste byli lektorem tvůrčího psaní?

TIP na závěr: Máte problém s tvůrčím blokem? Tady je účinné řešení!

Psst… Chtěl bych vám ukázat celou řadu projektů, kurzů a pomůcek, které umí nastartovat (nejen) vaši kreativitu. Všechny najdete v menu nahoře v Rozcestníku. Jestliže jste dočetli tento článek, tak se tam mrkněte – nebudete litovat, protože většina je zdarma!

Jeden komentář

  • Ale jsou zde určitá nebezpečí. Například představa “Jakým byl byl Usáma prezidentem USA” ve mně vzbuzuje vskutku těžko reprodukovatelné asociace…

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »