Dlouho očekávaná kniha je zde! S velkou úlevou jsem konečně dokončil knihu o tvůrčím psaní, která nese název Příručka dobrého psaní.

Tato nevelká brožurka je ideálním souhrnem základního kurzu tvůrčího psaní. Najdete zde spoustu rad, návodů, tipů a triků pro jakékoliv psaní. Vše je přehledně zpracováno; design je moderně elegantní a jako koření v Příručce najdete citáty známých autorů, které většinou ilustrují téma dané kapitoly.

OBSAH PŘÍRUČKY DOBRÉHO PSANÍ:

Úvod

Než začnete psát

Základní principy dobrého psaní

Praktické rady pro dobré psaní

Dobrý úvod

Jak by neměl vypadat dobrý konec příběhu

Přepisování, revize, korektury

Otázky & odpovědi z oblasti tvůrčího psaní

Umělecký zápisníček

Mark Twain a jeho pravidla pro dobré psaní

6 pravidel dobrého psaní George Orwella

BONUS! Rozvaha nad příběhem

Obsah

O autorovi/ kontakt

.

Kniha je určena jak začínajícím autorům, tak i zkušeným psavcům. Jejím cílem je totiž přehledně shrnout základní principy řemesla.

Všechny texty jsou v češtině a brožurka je celobarevná.

Příručku dobrého psaní je možno zakoupit za minimální cenu pouze 2.99 ! Použijte k tomu, prosím, odkaz níže, nebo přejděte přímo na oficiální stránky této velmi zajímavé knihy (zde je uveden i podrobný návod, jak nakupovat).

Více informací o Příručce dobrého psaní najdete na jejích oficiálních stránkách, nebo se mrkněte na následující krátké video:

Tak co, ještě váháte nad koupí této knihy? Ne? Tak to je jen a jenom dobře, protože tenhle kousek za ta dvě piva rozhodně stojí! Díky moc! ;)

Aktualizece: Příručku dobrého psaní si je nyní možno stáhnout zcela zdarma z tohoto odkazu!

Důležitý odkaz:https://www.renenekuda.cz/priruckadobrehopsani/

9 komentářů

 1. Jana Jirásková 24. 10. 2009 at 18:23

  Na týhle věci se mi líbí moc, že je stručná, neukecaná a při tom tam v ní podstatné body opravdu najdu. Myslím si, že každý, kdo píše, se v určitých bodech ,,chytí za nos” a ví, že se ho týkají (že třeba dostatečně po sobě texty nečte, že nepíše pravdelně atd.)… Tohle je fakt úžasný v tý stručnosti a při tom výstižnosti a srozumitelnosti. Pro toho, kdo nechce číst stohy pojednání a knih a chce vědět opravdu základ, je tahle forma úplně ideální….

 2. Jana Wagnerová 24. 10. 2009 at 18:24

  Mám ji pořád na stole. Líbí se mi, jak vypadá a vždy, když si nevím při psaní rady, do ní nahlédnu. Většinou mi pak pomůže. Díky za to!

 3. Eva Blazkova 24. 10. 2009 at 18:26

  Vase prace se mi libi, nejen vase prirucka, ale i celkove, pro me osobne ma smysl, a nekam vede, neni slozita, a nenuti nazor, je to jakesi doporuceni, jakysi nazor, a uz jen zalezi na me, co si z toho vezmu ci nevezmu a to se mi libi.Verte, ze vasi prirucku rada uvidim ve svoji knihovne, bude to jedna z veci, ktera bude pro me mit neuveritelnou hodnotu! Jsem s vasi praci spokojena a na vase stranky se vracim realtivne pravidelne s napetim co noveho si budu moct precist.

 4. PetrM 30. 8. 2010 at 18:48

  Nějak se mi nedaří dostat se k oné příručce zcela zdarma. Vždy to chce $9 na měsíc. Škoda, moc jsem se na to těšil.

  1. PetrM 1. 9. 2010 at 06:34

   Tohle taky nefunguje, ale nevadí. Děkuju za ochotu.

 5. Jana 7. 2. 2011 at 03:21

  Kniha zdarma opravdu ze stránek stáhnout nelze. Jde tam pouze přečíst. Jinak to požaduje poplatek a formát pdf. Škoda.

  1. René Nekuda 7. 2. 2011 at 09:26

   Milá Jano, kniha stáhnout skutečně jde. Žádný poplatek není potřeba (max. registrace zdarma na Scribd) a ano, Příručka dobrého psaní je ve formátu .pdf.

   Děkuji vám za komentář!

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *