Nová koncepce kurzů tvůrčího psaní

René Nekuda

Ze života mého

pozvánka

René Nekuda

Ze života mého

pozvánka

Nová koncepce kurzů tvůrčího psaní

Pomalu dokončuji šestý rok (!) učení tvůrčího psaní. Sám tomu nemůžu uvěřit, že se něco tak krásného děje.

Za tu dobu jsem s vámi ušel velký kus cesty (a vy to víte). Díky moc za to!

Jsem přesvědčený, že jsem na základě těchto zkušeností a praxe vybudoval jedinečný a osobitý způsob výuky tvůrčího psaní. Zeptejte se lidí, kteří nějaký můj kurz absolvovali – 97 % spokojených účastníků vám to jistě potvrdí.

U mě každý rok publikuje minimálně 20 autorů a autorek, zkoušíme posouvat hranice a oživovat současný knižní trh (např. projektem Hakuna Matata), ale také mě fascinuje a čím dál tím více zajímá přesah příběhů do běžné reality.

Říká se, že člověk v práci funguje v sedmiletých cyklech. Sedmička už mi pomalu klepe na dveře, čili jsem se rozhodl z gruntu překopat svoji nabídku kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost.

První změny se projeví již na podzim a přesně za rok se můžete těšit na něco úplně nového. Je to tedy i poslední příležitost k navštívení některých osvědčených kurzů!

První novinky v kurzech tvůrčího psaní

1. Roční kurz Příběh byl rozdělen do dvou oddělených částí

Tento kurz vedu od samého počátku své kariéry a je to (co se výsledků týká) zcela jistě můj nejúspěšnější projekt.

V zásadě je rozdělen do dvou „semestrů“ (2 x 12 lekcí):

První je teoretický, obsahuje oddělené tematické bloky (postavy, dialogy, popisy, hledisko, kompozice atd.) + v něm vedeme spisovatelský zápisníček a rozšiřujeme slovní zásobu. Je to výborná šance, jak poznat svoji múzu a zjistit, co vám funguje (a proč); a co vám nefunguje (a proč). Stejně tak zkoušíme různé způsoby stimulace kreativity a věnujeme se zejména krátkým psacím cvičením.

Druhý semestr je hlavně praktický – píší se v něm povídky, které následně na hodinách rozebíráme (opět mým jedinečným způsobem, který dokáže divy). Dále texty přepisujeme a soustředíme se na revize, tzn. na oblast, která odděluje profesionála od amatéra.

Oba semestry na sebe sice navazují, ale od letošního podzimu se lze přihlásit také pouze na jednu jeho polovinu. To znamená, že lze absolvovat buďto celý kurz, nebo pouze část teoretickou, případně pouze část praktickou.

Více informací o kurzu Příběh najdete zde »

2. Anglo-americký kurz tvůrčího psaní

Tento kurz vlastně vznikl na základě vašich požadavků a přání. Možná tušíte, že kolébka výuky tvůrčího psaní má propracovaný vlastní systém práce se studenty. Nejen že je to můj hlavní inspirační zdroj, ale doslova mě tento přístup pohltil a posadil na zadek, když jsem byl na školení v Los Angeles.

Anglo-americký kurz otevírám poprvé a moc se na něj těším, protože se jedná o něco, co v České republice rozhodně nikde jinde nenajdete (a jestliže jste již u mě na nějakém kurzu byli, tak toto je úplně něco jiného)!

Podívejte se na Anglo-americký kurz tvůrčího psaní »

3. Na podzim vyjedu s kurzy do dvou měst: do Plzně a Českých Budějovic

Ano, v sekci Výjezdové kurzy tvůrčího psaní najdete dvě nové položky – Plzeň a České Budějovice. Jestliže se vám nechce cestovat do Prahy, pak já přijedu za vámi! ;)

4. Poslední volná místa v letních kurzech tvůrčího psaní

V letních kurzech tvůrčího psaní jsou poslední volná místa! Věřte mi, že léto je ideální čas vzdělávat se a zároveň si užít spoustu legrace…

Prohlédnout si aktuální nabídku kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost »

5. Do konce roku mi vyjde kniha!

Na závěr jedna novinka, kterou hodně prožívám a nyní ji poprvé veřejně sděluji – na podzim mi vyjde kniha. Bude to vymazlený kousek, který aktuálně začínáme hýčkat s redaktorkou a ilustrátorkou. Jakmile dořešíme poslední úpravy, půjde do tisku.

A věřím, že tenhle kouzelný papírový předmět dokáže něco, co jste si zřejmě do teď nedokázali u běžné knihy ani představit. Těšte se!

***

Díky moc za vaši úžasnou důvěru a věřte, že RenéNEKUDA.cz vás nikdy nenechá ustrnout na bodě 0. Tady vždy dostanete velkou spoustu inspirace a příležitostí se vzdělávat, poznávat neprobádané oblasti a stimulovat svoji kreativitu!

Pac a pusu. :)

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.