Nová koncepce kurzů tvůrčího psaní

Nová koncepce kurzů tvůrčího psaní

Pomalu dokončuji šestý rok (!) učení tvůrčího psaní. Sám tomu nemůžu uvěřit, že se něco tak krásného děje.

Za tu dobu jsem s vámi ušel velký kus cesty (a vy to víte). Díky moc za to!

Jsem přesvědčený, že jsem na základě těchto zkušeností a praxe vybudoval jedinečný a osobitý způsob výuky tvůrčího psaní. Zeptejte se lidí, kteří nějaký můj kurz absolvovali – 97 % spokojených účastníků vám to jistě potvrdí.

U mě každý rok publikuje minimálně 20 autorů a autorek, zkoušíme posouvat hranice a oživovat současný knižní trh (např. projektem Hakuna Matata), ale také mě fascinuje a čím dál tím více zajímá přesah příběhů do běžné reality.

Říká se, že člověk v práci funguje v sedmiletých cyklech. Sedmička už mi pomalu klepe na dveře, čili jsem se rozhodl z gruntu překopat svoji nabídku kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost.

První změny se projeví již na podzim a přesně za rok se můžete těšit na něco úplně nového. Je to tedy i poslední příležitost k navštívení některých osvědčených kurzů!

První novinky v kurzech tvůrčího psaní

1. Roční kurz Příběh byl rozdělen do dvou oddělených částí

Tento kurz vedu od samého počátku své kariéry a je to (co se výsledků týká) zcela jistě můj nejúspěšnější projekt.

V zásadě je rozdělen do dvou „semestrů“ (2 x 12 lekcí):

První je teoretický, obsahuje oddělené tematické bloky (postavy, dialogy, popisy, hledisko, kompozice atd.) + v něm vedeme spisovatelský zápisníček a rozšiřujeme slovní zásobu. Je to výborná šance, jak poznat svoji múzu a zjistit, co vám funguje (a proč); a co vám nefunguje (a proč). Stejně tak zkoušíme různé způsoby stimulace kreativity a věnujeme se zejména krátkým psacím cvičením.

Druhý semestr je hlavně praktický – píší se v něm povídky, které následně na hodinách rozebíráme (opět mým jedinečným způsobem, který dokáže divy). Dále texty přepisujeme a soustředíme se na revize, tzn. na oblast, která odděluje profesionála od amatéra.

Oba semestry na sebe sice navazují, ale od letošního podzimu se lze přihlásit také pouze na jednu jeho polovinu. To znamená, že lze absolvovat buďto celý kurz, nebo pouze část teoretickou, případně pouze část praktickou.

Více informací o kurzu Příběh najdete zde »

2. Anglo-americký kurz tvůrčího psaní

Tento kurz vlastně vznikl na základě vašich požadavků a přání. Možná tušíte, že kolébka výuky tvůrčího psaní má propracovaný vlastní systém práce se studenty. Nejen že je to můj hlavní inspirační zdroj, ale doslova mě tento přístup pohltil a posadil na zadek, když jsem byl na školení v Los Angeles.

Anglo-americký kurz otevírám poprvé a moc se na něj těším, protože se jedná o něco, co v České republice rozhodně nikde jinde nenajdete (a jestliže jste již u mě na nějakém kurzu byli, tak toto je úplně něco jiného)!

Podívejte se na Anglo-americký kurz tvůrčího psaní »

3. Na podzim vyjedu s kurzy do dvou měst: do Plzně a Českých Budějovic

Ano, v sekci Výjezdové kurzy tvůrčího psaní najdete dvě nové položky – Plzeň a České Budějovice. Jestliže se vám nechce cestovat do Prahy, pak já přijedu za vámi! ;)

4. Poslední volná místa v letních kurzech tvůrčího psaní

V letních kurzech tvůrčího psaní jsou poslední volná místa! Věřte mi, že léto je ideální čas vzdělávat se a zároveň si užít spoustu legrace…

Prohlédnout si aktuální nabídku kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost »

5. Do konce roku mi vyjde kniha!

Na závěr jedna novinka, kterou hodně prožívám a nyní ji poprvé veřejně sděluji – na podzim mi vyjde kniha. Bude to vymazlený kousek, který aktuálně začínáme hýčkat s redaktorkou a ilustrátorkou. Jakmile dořešíme poslední úpravy, půjde do tisku.

A věřím, že tenhle kouzelný papírový předmět dokáže něco, co jste si zřejmě do teď nedokázali u běžné knihy ani představit. Těšte se!

***

Díky moc za vaši úžasnou důvěru a věřte, že RenéNEKUDA.cz vás nikdy nenechá ustrnout na bodě 0. Tady vždy dostanete velkou spoustu inspirace a příležitostí se vzdělávat, poznávat neprobádané oblasti a stimulovat svoji kreativitu!

Pac a pusu. :)

Podobné příspěvky

PF 2014

Mnohokrát vám všem děkuji za to, že mohu dělat věci, které mě baví a naplňují. Užívejte života a nechť je pro vás nový rok 2014 plný inspirace!

Sdílejte a zálohujte online zdarma – Dropbox

Každý kreativní člověk tvoří na počítači spoustu textů, prezentací, filmů či obrázků. Někdy je potřeba tyto výtvory někomu poslat (jednodušeji s někým sdílet), případně je dobré si je zálohovat (ano,...

Jak milovat psaní

Ano, setkal jsem se s pár lidmi, kteří hrdě prohlašují, že milují psaní. Jsou to většinou upřímní, šťastní lidé, kteří září ve tmě. Jenomže většina dlouhodobě aktivně píšících tvorů by...

Jak překonat spisovatelský blok: netradiční tipy

Možná jste už slyšeli o spisovatelských rozcvičkách, snězení banánu či psaní ve stejný čas na stejném místě. Tipů a triků, jak překonat spisovatelský blok, existuje opravdu velká spousta. My se dnes...

Další 4 rozhovory

Pokud se chcete dozvědět více informací o mně a o mé práci, můžete si přečíst následující čtyři rozhovory, které byly publikovány v nedávné době: Rozhovor v Easy Magazinu (č. 3/2013,...

Dokončete to!

Většinou se tady bavíme o situacích, kdy má někdo tvůrčí blok a nemůže pokračovat v tvorbě, protože se prostě někde zasekne. Jenomže on existuje problém i zcela opačný – někteří autoři...

Psst… Chtěl bych vám ukázat celou řadu projektů, kurzů a pomůcek, které umí nastartovat (nejen) vaši kreativitu. Všechny najdete v menu nahoře v Rozcestníku. Jestliže jste dočetli tento článek, tak se tam mrkněte – nebudete litovat, protože většina je zdarma!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!