Nové rozhovory o psaní, příbězích a učení

Nové rozhovory o příbězích a učení

Občas píšu, občas někde něco povídám a občas někdo něco píše o mně. V tomto článku vám přináším pár nových mediálních výstupů z poslední doby. Počtěte si… ;)


Článek o tvůrčím psaní v časopise Host

Byl jsem požádán, abych napsal článek o tvůrčím psaní do literárního časopisu Host. Text s názvem Večerní škola kreativity vyšel v čísle 7/2019 a poměrně podrobně rozebírá historii tvůrčího psaní v Čechách.

Host č. 7/2019: Článek Večerní škola kreativity od Reného Nekuda

Rozhovor o domácím vyprávění příběhů

Dělá mi radost, když jsem svědkem rezonování mých knih ve vnějším světě. Následující rozhovor je o domácím vyprávění příběhů, jejich účincích a tak trochu i o knize Příběhostroj.

ODKAZ: https://www.mistnikultura.cz/rozhovor-s-renem-nekudou-o-pribezich-a-jejich-vypraveni


Video o příbězích v podnikání

Být kreativní v podnikání je někdy velmi těžké. Díky portálu Podnikavé duše jsme si o tom se Zuzkou povídali dobrých třicet minut. Podívejte se na to:

Poznámka: Více rozhovorů a mediálních výstupů najdete zde.

Cvičení: Spisovatelské senzory

Cvičení: Spisovatelské senzory

Spisovatelské senzory občas potřebují procvičit, o tom žádná. Byla by totiž velká škoda, kdybyste se ve svých popisech soustředili jen na běžná přirovnání nebo klišé. Někdy totiž stačí najít zajímavý úhel pohledu (nebo nějaké netradiční omezení) a zážitek z popisovaného

Přečíst »
Neuvěřitelné příběhy, které se opravdu staly #2

Neuvěřitelné příběhy, které se opravdu staly #2

Tentokrát to nebudou úplně neuvěřitelné příběhy. Spíše těžko uvěřitelné příběhy ze života, které se opravdu staly. Takže… inspirace z mého spisovatelského zápisníčku: 1) Rozhodnutí za bobek V jedné městské části New Yorku najdete na ulicích malé značky, ze kterých se

Přečíst »

Psst… Chtěl bych vám ukázat celou řadu projektů, kurzů a pomůcek, které umí nastartovat (nejen) vaši kreativitu. Všechny najdete v menu nahoře v Rozcestníku. Jestliže jste dočetli tento článek, tak se tam mrkněte – nebudete litovat, protože většina je zdarma!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »