Sleva!

Rozbor povídek

5.00 z 5 založeno na 4 zákaznických recenzí
(4 zákaznické recenze )

1 750 1 950 

Získejte zpětnou vazbu na své texty! Časová dotace: odpolední setkání od 13:00 do 18:00 až 19:00, podle aktuálního počtu účastníků (vždy s několika krátkými pauzami) Místo konání: Pražské kreativní centrum (Staroměstské náměstí 4, Praha 1)

Počet účastníků: 5 až 7

Aktuálně vypsané termíny:

 • 15. října 2022: odpolední (sobota od 13:00 do max. 19:00) – obsazen!
 • 18. března 2023: odpolední (sobota od 13:00 do max. 19:00)
 • 24. března 2024: odpolední (neděle od 13:00 do max. 19:00) – poslední volná místa!

Vaše záruky

 • Již 12 let zkušeností s výukou tvůrčího psaní
 • Více než 98% spokojenost zákazníků
 • 5000+ proškolených kurzistů a 100+ firem
 • Akreditace MŠMT
 • Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Bezpečná platba kartou nebo bankovním převodem
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítek:

Popis

Rozbor povídek je jednodenní kurz tvůrčího psaní, ve kterém si důkladně rozebereme vaši povídku.

Pokud hledáte konstruktivní zpětnou vazbu na své psaní, toto odpolední setkání je ideální formát. V naprosto bezpečném prostředí se totiž dozvíte, jak, proč a co se dá zlepšit (ne obecně, ale pěkně konkrétně). Také si ukážeme fungování spisovatelského řemesla v praxi a omrkneme i různé způsoby přístupu ke psaní, včetně odlišného autorského uvažování ostatních účastníků a účastnic.

To všechno hravě a zábavně v unikátním systému rozboru povídek, který jsem na svých kurzech tvůrčího psaní vyvíjel více než 10 let (pravděpodobně budete příjemně překvapeni, co všechno a jakou formou se díky němu dozvíte).

Náplň kurzu Rozbor povídek

 • osvojíte si speciální způsob rozboru povídek (líbí nebo nelíbí jde stranou, my se zaměříme na opravdové řemeslo)
 • získáte zpětnou vazbu na svůj text (ne subjektivní, ale objektivní) v naprosto bezpečném prostředí bez předsudků
 • dostanete konkrétní tipy a možnosti, jak svůj příběh zlepšit (s odůvodněním proč)
 • smyslem tohoto setkání není kritizovat, nýbrž naučit se něco nového a ukázat si spisovatelské řemeslo v praxi (+ získat možnosti zlepšení vlastního rukopisu a způsobu psaní)
 • rozborem ostatních povídek se naučíte ještě mnohem víc!
 • jedním setkáním to nekončí: pokud do 14 dní po uskutečnění kurzu Rozbor povídek svůj text přepíšete dle doporučení lektora, dostanete ještě jednu rychlou e-mailovou zpětnou vazbu (tím se ujistíte, že jste vše správně pochopili)

Kurz tvůrčího psaní Rozbor povídek

Podmínky kurzu

 • účastník s sebou přinese vlastní autorskou povídku v rozsahu 4 až 8 normostran (s tolerancí +/- 1 normostrana) – co to je normostrana?
 • každé setkání má vypsané orientační téma – toto téma nemusí být dodrženo (můžete tedy přinést povídku „ze šuplíku“), nicméně lépe se pracuje s texty, které vznikly pro potřeby kurzu Rozbor povídek (aktuální téma se dozvíte v bližších instrukcích, které vám dorazí e-mailem do jedné hodiny od objednání kurzu)
 • texty by měly být rozkopírovány pro všechny, čili ideálně 8x

Důležité poznámky: Nutná je aktivní účast a otevřená mysl všech kurzistů. Kurz Rozbor povídek není literání soutěž, ale motivační setkání pro všechny, kteří se chtějí zlepšovat (nejen) ve psaní. Žánr není nikdy stanoven, nicméně podotýkám, že poezii se věnovat nebudeme. V rozebíraných textech nebudeme hodnotit pravopis. ;)  

Zpětná vazba ke kurzům tvůrčího psaní

Další informace

Termín kurzu

březen 2024

4 recenze pro Rozbor povídek (všechny uvedené recenze pocházejí jen od ověřených zákazníků)

5.00 z 5 hvězdiček

5
4
4
0
3
0
2
0
1
0
 1. Reviewer profile image
  5 z 5

  Jarka Mačková

  Bavilo mne setkani s různými pohledu na moji povídku. Děkuji za podnetne připomínky a nová uvedomeni. Zaujala mne možnost zpetne vazby od ostatních ucastniku. Děkuji z super atmosferu.

 2. Reviewer profile image
  5 z 5

  Petra Křížová

  Kurz byl jako vždy skvělý. Tentokrát především praktický, což je hodně důležité.

 3. Reviewer profile image
  5 z 5

  TerBez

  Skvěle strávené odpoledne plné cenných informací a praktických rad! Dostali jsme k našim povídkám unikátní zpětnou vazbu a spoustu cenných rad a doporučení, které můžeme hned uvést do praxe. Pro kohokoli, kdo něco píše nebo se chystá psát rozhodně doporučuji!

 4. Reviewer profile image
  5 z 5

  Jarka Kainová

  René, dovedeš přesvědčit člověka, že má v sobě většího „spisovatele“, než si myslí. A laskavě. Vytáhneš z textu „chyby“, popíšeš je, poradíš a já získám „učivo“ pro další psaní. Téhle schopnosti nebo poslání se říká UČITEL. Děkuji.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří si koupili tento produkt, ho smějí ohodnit.

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vězte, že mé kurzy tvůrčího psaní potěšily již opravdu mnoho lidí (takže prostě fungují).

Víte, co by udělalo obdarované osobě radost? Pak vyplňte prosím přihlášku na své jméno. Do poznámky k objednávce uveďte, že se jedná o dárek a připojte ještě e-mail obdarované osoby. Následně si stáhněte některý z mých PDF dárkových certifikátů.

Chcete nechat výběr kurzu a termínu jeho uskutečnění na obdarované osobě? Podívejte se na zdejší dárkové poukázky (v tomto případě obdrží obdarovaná osoba „kredit“, který může utratit za kurz dle svého výběru).

Vzhledem k tomu, že více než 98 % dosavadních účastníků by vám zdejší kurzy tvůrčího psaní vřele doporučilo, znamená to, že tady nemůžete šlápnout vedle.

Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.

Popup

Žádný spam, protože ho taky nemám rád.