Sleva!

Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé

5.00 z 5 založeno na 19 zákaznický recenzí
(19 zákaznických recenzí )

Original price was: 3 450 Kč.Current price is: 2 950 Kč.

Časová dotace: dva dny (vždy od 12:30 do 17:30 se třemi krátkými pauzami)

Počet účastníků: 7 až 12

Místo konání: Pražské kreativní centrum (Staroměstské náměstí 4, Praha 1)

Aktuálně vypsané termíny:

 • 4. a 5. prosince 2021  (vždy od 12:30 do 17:30 se třemi krátkými pauzami) – poslední volná místa!
 • 25. a 26. června 2022  (vždy od 12:30 do 17:30 se třemi krátkými pauzami)
 • 27. a 28. května 2023  (vždy od 12:30 do 17:30 se třemi krátkými pauzami) – obsazen!
 • 25. a 26. května 2024  (vždy od 12:30 do 17:30 se třemi krátkými pauzami) – obsazen!

Vaše záruky

 • Již 12 let zkušeností s výukou tvůrčího psaní
 • Více než 98% spokojenost zákazníků
 • 5000+ proškolených kurzistů a 100+ firem
 • Akreditace MŠMT
 • Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Bezpečná platba kartou nebo bankovním převodem
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: ,

Popis

Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé je určen zvídavějším psavcům, kteří se již nechtějí zabývat základní teorií tvůrčího psaní. Hlavní náplní tohoto víkendového kurzu je rozvoj autorských dovedností a prohloubení znalostí spisovatelského řemesla. Vše je proloženo konkrétními příklady ze světové i české literatury, podloženo odbornými studiemi, okořeněno několika promyšlenými kreativními cvičeními v kombinaci s vyváženou mírou teorie.

Cíl kurzu

 • seznámení se s pokročilejší teorií tvůrčího psaní, včetně konkrétních ukázek od známých autorů
 • praktická a hravá kreativní cvičení (tzv. desetiminutovky), díky kterým si vše bezbolestně vyzkoušíte
 • rozvoj spisovatelských dovedností
 • vystoupení ze své „bubliny“
 • získání nových nápadů, rozšířeních svých znalostí a nastartování fantazie

Náplň Víkendového kurzu tvůrčího psaní pro pokročilé

 • POSTAVY, jejich tvorba a důležité aspekty, díky kterým nebudou „šustit papírem“ (vzhled, akce, cíle a touhy, chyby, vývoj) + vědecké studie, které navždy změní vaše vnímání tvorby postavy
 • DIALOGY, jejich dělení, tipy a triky, jak psát živé dialogy + skrytý podtext, který umí vykouzlit opravdové divy!
 • HLEDISKO a různé typy vypravěčů + co všechno se s tím dá udělat
 • SPISOVATELSKÉ FÍGLE, např. umění vytvářet napětí či naučit se psát elegantní nepřímý popis
 • PROSTŘEDÍ a ATMOSFÉRA, které umí čtenáře doslova pohltit
 • DĚJ a osvědčené rady, jak efektivně plánovat strukturu příběhů, jenž bude držet pohromadě + nahlédnutí pod pokličku nejen hollywoodským příběhovým šablonám, ze kterých se toho můžete hodně naučit
 • PROSTOR PRO VAŠE DOTAZY a DISKUZE nad každým tématem, takže se dozvíte přesně to, co vás zajímá

Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé je koncipována zhruba se stejným poměrem teorie a praxe. Všichni účastníci navíc obdrží pracovní listy, které si budou moci ponechat.
Zpětná vazba ke kurzům tvůrčího psaní

Reálné ohlasy účastníků

„Líbil se mi strukturovaný přístup k jednotlivým aspektům příběhu a jejich vysvětlení, které šlo přímo k věci. Ukázky byly skvěle vybrané a cvičení taky super. Celkově byl kurz dynamický a nebylo v něm nic nadbytečného.“ – Tereza

„Líbila se mi převaha praxe nad teorií, přístup lektora, pohodová atmosféra.“ – Iva Chuchmová

„Pro mě to bylo velmi přínosné. Po několika kurzech a náhledech do problematiky psaní jako řemesla, jsem byl schopný napsat občas i něco s hodnotou, že to bylo přijato do povídkového sborníku. Ale tvůrčím způsobem jsem se neposouval dál. Ve Spisovatelské krabičce jsem našel přesně ten kurz, který mi pomohl posunout tvůrčí proces zase dál, vidět hlouběji do samotného procesu tvorby a hlavně rozšířil paletu nástrojů, s kterými mohu pracovat. Výborná byla i skupina účastníků, která byla zajímavě různorodá a jen inspirovala, stejně jako lektor, k lepším výkonům.“ – Vít Matějka

„Tento kurz jsem absolvovala, byl skvělý. A zjišťuju, kolik jsem si toho z něj odnesla a aplikuju, když se pustím do psaní. Často mi naskočí, aha, tohle musím takhle, na kurzu jsme se to vlastně učili. Takže jděte do toho! :-)“ – Pavlína Černá

Poznámka: Tento kurz je pomyslným druhým stupněm dlouhodobě nejoblíbenějšího Malého kurzu tvůrčího psaní. Jeho předchozí absolvování není vyloženě nutné, nicméně Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé již neobsahuje základní teorii tvůrčího psaní (z 90 % je jeho obsah úplně nový a neopakuje se).

19 recenzí pro Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé (všechny uvedené recenze pocházejí jen od ověřených zákazníků)

5.00 z 5 hvězdiček

5
19
4
0
3
0
2
0
1
0
 1. Reviewer profile image
  5 z 5

  Petra Filová

  Byla jsem u Reného již na druhém kurzu a opět PERFEKTNÍ!

 2. Reviewer profile image
  5 z 5

  Tereza

  To byl zase krásně strávený čas! Po kurzu pro začátečníky jsem si myslela, že vím, do čeho jdu. Ale kdeže - ono to bylo snad ještě lepší než poprvé. Dvě odpoledne plné inspirace, smíchu, tvoření, pozitivní energie. Kdyby to tak šlo pořádat každý měsíc. :)

 3. Reviewer profile image
  5 z 5

  Nikol Kopecká

  Kurz pro pokročilé = pořádná dřina, která nenechá nikoho vydechnout. Ale výsledek je příjemně strávený čas s těmi, kteří se rozhodli do toho jít naplno spolu se mnou. Úžasná atmosféra a skvělý důvod protáhnout si jinou část mozku.
  Zaujalo mě, že je možné si sáhnout na úplné dno kreativity a najít tam dole skrytou komnatu plnou fantazie. Tento kurz mě naučil nepodceňovat se.

 4. Reviewer profile image
  5 z 5

  Miluše Moravcová

  Je to fičák, ale stojí to za tu námahu. Námahu? Vždyť je to hra, relax trochu jiným způsobem!
  Nevím, jestli to patří zrovna sem, ale je to výsledek kurzu:
  Pro pár příštích (tý)dnů mi, doufám, zůstane pocit, že jsem stále schopná napsat pár smysluplných vět s pointou na konci. Takže vlastně nejlepší je ten terapeutický účinek.

 5. Reviewer profile image
  5 z 5

  Klára Dlabáčková

  Milý René,
  mě bavilo všechno a taky se mi všechno líbilo. Zdá se mi to dobře udělanej kurz, lektor jsi vynikající. Nic bych neměnila. Jasně, všechno se dá furt zlepšovat, vyvíjet a rozvíjet (to je taková mantra současnosti), ale myslim, že když něco tak dobře funguje, jako tenhle kurz, tak se to má nechat bejt, jak to je. Leda bys byl sám s tím nějak nespokojenej, tak to změň. Za mě ale nechat:)
  Všechny části byly pro mě inovativní. Ale nejvíc mě asi udělala službu uvolněnost a hravost kurzu. Udělat chybu že je v posledku dobrý, není třeba se bát něco pokazit, vytvořit upatlanej zmetek nevadí. Ne snad, že bych tohle nevěděla, ale přišla jsem se svázanýma rukama a odcházela s pouty povolenými. I když jsem to o těch chybách věděla, potřebuji si to občas, nejen u psaní, připomenout, skvěle se umím zahánět do pastí a slepejch uliček a znervovat se z toho tak, že nevim, kudy ven. Tak díky, René. Ať se Ti daří!

 6. Reviewer profile image
  5 z 5

  Tereza Bezrouková

  Měla jsem pocit, že mě někdo vystřelil na jinou planetu, kde můžu zapomenout na svět kolem sebe a jen tak se bavit a hrát si - s postavami, s popisem, s prostředím.. Všechno, co nám René říkal, jsme si hned na místě mohli vyzkoušet a vidět, jak to skvěle funguje v praxi.. Až teď s odstupem vidím, jak moc jsme se toho za dvě odpoledne naučili. Byl to báječně strávený čas, několikahodinové flow na vlně kreativity a poznání… Vřele doporučuju!

 7. Reviewer profile image
  5 z 5

  Kačka Stajnerová

  Líbilo se mi sdílet krátké scény s ostatními, líbila se mi atmosféra, která byla hodně inspirativní a kromě nově nabitých znalostí jsem si odnesla nový elán do psaní.

 8. Reviewer profile image
  5 z 5

  Petra Kolářová

  Díky rozmanitosti témat, hravosti a nápaditému přístupu lektora to pro mě byl skvělý zážitek! Zjistila jsem, že nejdůležitější je zajímavý, nevšední nápad :)

 9. Reviewer profile image
  5 z 5

  Kamila Alimak

  Některé informace jsem už znala (alespoň okrajově), ale tady jsem je měla hezky pohromadě v bigbag balení.

 10. Reviewer profile image
  5 z 5

  Iva Chuchmová

  Moc se mi líbilo, že byl kurz zaměřen na praktická cvičení. Je to výborné si všechno hned vyzkoušet a ještě dostat zpětnou vazbu.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří si koupili tento produkt, ho smějí ohodnit.

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vězte, že mé kurzy tvůrčího psaní potěšily již opravdu mnoho lidí (takže prostě fungují).

Víte, co by udělalo obdarované osobě radost? Pak vyplňte prosím přihlášku na své jméno. Do poznámky k objednávce uveďte, že se jedná o dárek a připojte ještě e-mail obdarované osoby. Následně si stáhněte některý z mých PDF dárkových certifikátů.

Chcete nechat výběr kurzu a termínu jeho uskutečnění na obdarované osobě? Podívejte se na zdejší dárkové poukázky (v tomto případě obdrží obdarovaná osoba „kredit“, který může utratit za kurz dle svého výběru).

Vzhledem k tomu, že více než 98 % dosavadních účastníků by vám zdejší kurzy tvůrčího psaní vřele doporučilo, znamená to, že tady nemůžete šlápnout vedle.

Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní

Počkejte! 👋🏼

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.

Žádný spam, protože ho taky nemám rád.