Sleva!

Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé

(Hodnocení: 12)

2 950 

Časová dotace: dva dny (vždy od 12:30 do 17:30 se třemi krátkými pauzami)

Počet účastníků: 7 až 12

Místo konání: Pražské kreativní centrum (Staroměstské náměstí 4, Praha 1)

Aktuálně vypsané termíny:

 • 5. a 6. prosince 2020 (vždy od 12:30 do 17:30 se třemi krátkými pauzami) – poslední volná místa!
 • 12. a 13. června 2021  (vždy od 12:30 do 17:30 se třemi krátkými pauzami) – poslední volná místa!
 • 4. a 5. prosince 2021  (vždy od 12:30 do 17:30 se třemi krátkými pauzami)
 • 25. a 26. června 2022  (vždy od 12:30 do 17:30 se třemi krátkými pauzami)
Vyčistit

Tady jste na správném místě!

 • Zaškrtávací značka Již 12 let zkušeností v oblasti tvůrčího psaní
 • Zaškrtávací značka Lektor je součástí Evropské asociace výukových programů tvůrčího psaní
 • Zaškrtávací značka Více než 98% spokojenost
 • Zaškrtávací značka 5000+ zákazníků před vámi
BEZPEČNÉ PLATBY KARTOU
Katalogové číslo: - Kategorie: Štítky: ,

Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé je určena zvídavějším psavcům, kteří se již nechtějí zabývat základní teorií tvůrčího psaní. Hlavní náplní tohoto víkendového kurzu je rozvoj autorských dovedností a prohloubení znalostí spisovatelského řemesla. Vše je proloženo konkrétními příklady ze světové i české literatury, podloženo odbornými studiemi, okořeněno několika promyšlenými kreativními cvičeními v kombinaci s vyváženou mírou teorie.Průzkum z dotazníků zpětné vazby

Cíl kurzu

 • seznámení se s pokročilejší teorií tvůrčího psaní, včetně konkrétních ukázek od známých autorů
 • praktická a hravá kreativní cvičení (tzv. desetiminutovky), díky kterým si vše bezbolestně vyzkoušíte
 • rozvoj spisovatelských dovedností
 • vystoupení ze své „bubliny“
 • získání nových nápadů, rozšířeních svých znalostí a nastartování fantazie

Náplň Víkendového kurzu tvůrčího psaní pro pokročilé

 • POSTAVY, jejich tvorba a důležité aspekty, díky kterým nebudou „šustit papírem“ (vzhled, akce, cíle a touhy, chyby, vývoj) + vědecké studie, které navždy změní vaše vnímání tvorby postavy
 • DIALOGY, jejich dělení, tipy a triky, jak psát živé dialogy + skrytý podtext, který umí vykouzlit opravdové divy!
 • HLEDISKO a různé typy vypravěčů + co všechno se s tím dá udělat
 • SPISOVATELSKÉ FÍGLE, např. umění vytvářet napětí či naučit se psát elegantní nepřímý popis
 • PROSTŘEDÍ a ATMOSFÉRA, které umí čtenáře doslova pohltit
 • DĚJ a osvědčené rady, jak efektivně plánovat strukturu příběhů, jenž bude držet pohromadě + nahlédnutí pod pokličku nejen hollywoodským příběhovým šablonám, ze kterých se toho můžete hodně naučit
 • PROSTOR PRO VAŠE DOTAZY a DISKUZE nad každým tématem, takže se dozvíte přesně to, co vás zajímá

Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé je koncipována zhruba se stejným poměrem teorie a praxe. Všichni účastníci navíc obdrží pracovní listy, které si budou moci ponechat.

„Líbil se mi strukturovaný přístup k jednotlivým aspektům příběhu a jejich vysvětlení, které šlo přímo k věci. Ukázky byly skvěle vybrané a cvičení taky super. Celkově byl kurz dynamický a nebylo v něm nic nadbytečného.“ – Tereza

„Líbila se mi převaha praxe nad teorií, přístup lektora, pohodová atmosféra.“ – Iva Chuchmová

„Pro mě to bylo velmi přínosné. Po několika kurzech a náhledech do problematiky psaní jako řemesla, jsem byl schopný napsat občas i něco s hodnotou, že to bylo přijato do povídkového sborníku. Ale tvůrčím způsobem jsem se neposouval dál. Ve Spisovatelské krabičce jsem našel přesně ten kurz, který mi pomohl posunout tvůrčí proces zase dál, vidět hlouběji do samotného procesu tvorby a hlavně rozšířil paletu nástrojů, s kterými mohu pracovat. Výborná byla i skupina účastníků, která byla zajímavě různorodá a jen inspirovala, stejně jako lektor, k lepším výkonům.“ – Vít Matějka

„Tento kurz jsem absolvovala, byl skvělý. A zjišťuju, kolik jsem si toho z něj odnesla a aplikuju, když se pustím do psaní. Často mi naskočí, aha, tohle musím takhle, na kurzu jsme se to vlastně učili. Takže jděte do toho! :-)“ – Pavlína Černá

Poznámka: Tento kurz je pomyslným druhým stupněm dlouhodobě nejoblíbenějšího Malého kurzu tvůrčího psaní. Jeho předchozí absolvování není vyloženě nutné, nicméně Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé již neobsahuje základní teorii tvůrčího psaní (z 90 % je jeho obsah úplně nový a neopakuje se).

Kupujete kurz jako dárek?

Skvělá volba – vybrali jste vskutku originální a netradiční dárek! Vězte, že mé kurzy tvůrčího psaní již udělaly mnoha lidem obrovskou radost.

Vyplňte, prosím, přihlášku na své jméno a po obdržení platby vám v potvrzovacím e-mailu přijde PDF dárkový certifikát ke stažení. Do poznámky uveďte, že se jedná o dárek a připojte prosím ještě e-mail obdarované osoby.

Nebo se podívejte na zdejší dárkové poukázky.

Dárkový certifikát – kurz tvůrčího psaní

 

12 recenzí Víkendový kurz tvůrčího psaní pro pokročilé

 1. Petra Kolářová

  Díky rozmanitosti témat, hravosti a nápaditému přístupu lektora to pro mě byl skvělý zážitek! Zjistila jsem, že nejdůležitější je zajímavý, nevšední nápad :)

 2. Kamila Alimak

  Některé informace jsem už znala (alespoň okrajově), ale tady jsem je měla hezky pohromadě v bigbag balení.

 3. Iva Chuchmová

  Moc se mi líbilo, že byl kurz zaměřen na praktická cvičení. Je to výborné si všechno hned vyzkoušet a ještě dostat zpětnou vazbu.

 4. Terka Maršíčková

  Nejvíc mě bavila krátká cvičení, možná by bylo lepší, kdyby lektor víc poukazoval na chyby, které jsme dělali. Také bych uvítala víc ukázek k jednotlivým úsekům (především na takové ty specifické – např. vševědoucí vypravěč x zatajující vypravěč, psaní v přítomném čase…)

 5. Pavlína Černá

  Nemám kurzu co vytknout, bavilo mě úplně všechno, užila jsem si i to, co bylo pro mě těžší, a to zejména díky podporující atmosféře na kurzu.

 6. Kristýna / Týna

  nic bych nezlepšila, Reného kurzy jsem si vybrala a jsem ráda za “šťastnou ruku” ;o)

 7. Míša Marková

  Domu jsem odjela opravdu nadšená.

 8. Vláďa Hořký

  Celkově byl kurz skvělý!

 9. Verča Černá

  Líbila se mi hlavně přívětivá atmosféra, ve které se člověk vůbec nebál “jít s kůží na trh” ani před skupinou cizích lidí.

 10. Tereza

  Líbil se mi strukturovaný přístup k jednotlivým aspektům příběhu a jejich vysvětlení, které šlo přímo k věci. Ukázky byly skvěle vybrané a losování témat ke cvičení taky super. Celkově byl kurz dynamický a nebylo v něm nic nadbytečného (alespoň pro mě).

 11. Víťa “doktor” Matějka

  Pro mě to bylo velmi přínosné. Po několika kurzech a náhledech do problematiky psaní jako řemesla, jsem byl schopný napsat občas i něco s hodnotou, že to bylo přijato do povídkového sborníku. Ale tvůrčím způsobem jsem se neposouval dál. Ve spisovatelské krabičce jsem našel přesně ten kurz, který mi pomohl posunout tvůrčí proces zase dál, vidět hlouběji do samotného procesu tvorby a hlavně rozšířil paletu nástrojů, s kterými mohu pracovat. Výborná byla i skupina účastníků, která byla zajímavě různorodá a jen inspirovala, stejně jako lektor k lepším výkonům.

 12. Karolína Divoká

  Moc se mi líbilo, jak byl kurz prokládán všemožnými ukázkami, rozhodně to člověku hodně pomohlo k úplnému pochopení právě vysvětlovaného tématu. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, co na svém psaní zlepšit, anebo jak celý příběh ukočírovat tak, aby se vyvíjel podle mých představ. Kurz mi vážně hodně pomohl. :D

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.