Online kurz tvůrčího psaní – novinky

René Nekuda

Ze života mého

René Nekuda

Ze života mého

Online kurz tvůrčího psaní – novinky

Online kurz tvůrčího psaní bude za chvíli spuštěn a vy mě neustále bombardujete e-maily kdy, pro koho, co, jak, za kolik apod.

Dovolte mi, prosím, představit vám proto celou myšlenku tohoto projektu krok za krokem:

 1. Začátek prvního kurzu je plánován na září/říjen 2011.
 2. Přihlásit se budete moci až těsně před spuštěním kurzu – počítejte zhruba s měsíčním předstihem. Dnes to nejde a ještě chvíli to nepůjde. Vydržte! ;)
 3. Ano, kapacita kurzu bude výrazně omezena!
 4. Rezervace zatím není možná. Přednostně se ovšem budou moci přihlásit odběratelé nových článků e-mailem, kteří také obdrží nějakou tu slevu.
 5. Kurz je v současné koncepci zaměřen jak na zkušené psavce, tak i absolutní nepsavce.
 6. Délka kurzu budou necelé 3 měsíce (11 až 12 týdnů).
 7. Přihlašovací poplatek nepřesáhne 1000 Kč. Částečné přihlášení nebo tzv. “zkušební doba” nebude z technických důvodů možná.
 8. Hlavním tématem online kurzu tvůrčího psaní je příběh jako takový. Vsázím na kartu, že žádný literát se neobejde bez znalosti, jak dobře vyprávět příběhy. Je to dle mého názoru základní kámen všeho. Kurz bude proto vhodný zejména pro prozaiky a dramatiky.
 9. Žádným určitým žánrem se zabývat nebudeme. Ano, výchozím bodem bude povídka, ale jak již bylo řečeno, zajímat nás bude hlavně příběh.
 10. Základní znalosti, které v kurzu účastník získá – osvojit si umění vyprávět příběhy se vším všudy (postavy, zápletka, dialog, začátek, konec, …); najít si svůj vnitřní hlas; nebát se vyjádřit svůj názor a přijímat kritiku skrze srovnání s ostatními; pracovat se svoji inspirací a múzou; základní povědomí o tom, jak funguje český vydavatelský svět + když se mi to povede zařídit, tak jako bonus můžete očekávat případné vydání sbírky povídek a alespoň jedno veřejné autorské čtení v Praze.
 11. Kurz psaní bude docela náročný a bude od svých účastníků vyžadovat cca 4 až 12 hodin práce týdně (dle nálady a talentu konkrétních jednotlivců).
 12. V případě vašich dalších dotazů mě, prosím, neváhejte kontaktovat.

Další věc, kterou bych chtěl s vámi rozebrat, se týká samotných stránek RenéNEKUDA.cz.

Před týdnem jsem rozeslal vybraným odběratelům nových článků dotazník zpětné vazby. Z jeho výsledků jsem změnil (opět) design stránek, který je možná zatím ještě trochu zmatený, ale slibuji, že vše brzy vyladím. Dále jsem byl prakticky donucen napsat tento vševysvětlující článek. ;)

Ovšem zjištění, jak moc máte tyto stránky rádi, mě doslova posadilo na zadek – průměrné hodnocení z více než padesáti respondentů 1,27 je úžasné (bylo použito školní známkování). Užitečnost mých článků jste na stupnici od jedné do deseti hodnotili jako 7,9 (opět kouzelné číslo).

Mnohokrát vám děkuji za tuto přeúžasnou podporu, která mě téměř dojala!

Poznámka: Jestliže mi chcete poskytnout také svůj jedinečný názor na RenéNEKUDA.cz, formulář zpětné vazby je k dispozici zde (jeho vyplnění vám zabere max. 5 minut).

A ještě jedna věc, která z vašich odpovědí vyplynula – měl bych opět začít časteji publikovat své články. Ano, začnu, slibuji. Od příštího týdne se můžete například těšit na miniseriál o tom, jak se píše román…

Ještě jednou velké DÍKY a zůstaňte mi, prosím, věrní!

Jedině váš, René Nekuda

Dodatek: Jako další z řady mých překvapení můžete v několika příštích týdnech očekávat spuštění volného internetového fóra o tvůrčím psaní.

Update: V současnosti již online kurzy psaní fungují, takže je všechny najdete zde.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

4 komentáře u „Online kurz tvůrčího psaní – novinky“

 1. To je prostě pohádka – kurz tvůrčího psaní přesně podle mých představ! Doufám, že se mi podaří se přihlásit. ;-)
  Už se těším na nové články, seriál o románu vypadá opravdu lákavě. :-)
  Jinak gratuluji ke skvělým výsledkům ankety, je to vskutku zasloužené.:-)

  Odpovědět
 2. Dobrý den, vaše stránky jsou úžasné, na českém internetu nemaí obdoby, už se těším na miniseriál o románu. Mám jen otázku – má váš kurz tvůrčího psaní spodní věkovou hranici? :) Děkuji

  Odpovědět
  • Dobrý den a Děkuji za komentář! ;)

   Domnívám se, že pravý věk účastníků nikdy a nikde přesně nezjistím a zjišťovat ho také nechci. Je tedy na každém jedinci, aby si zvážil, zda je schopen zvládnout dané úkoly ve větší skupině (zejména) dospělých pisatelů a pisatelek.

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.