TED přednáška

Ovládáme vlastní rozhodnutí?

Dan Ariely ve své přednášce z konference TED nastoluje vážný problém – ovládáme vlastní rozhodnutí? A když ano, tak nakolik? Necháme se sebou manipulovat? Je móda něco, co nás dělá lepšími či krásnějšími?

Ekonomický psycholog Dan Ariely, autor knihy Jak drahé je zdarma (v originále Predictably Irrational), používá klasické zrakové iluze a jeho vlastní neintuitivní (a někdy šokující) výzkumné výsledky, aby ukázal, že ve svých rozhodnutích nejsme až tak racionální jak si myslíme.

Podívejte se na toto fascinující video, zamyslete se nad ním a zkuste dolu do komentářů vložit pár svých myšlenek. Díky za to! ;)

Poznámka: video si můžete vychutnat i s českými titulky. Stačí nastavit v menu “View Subtitles” položku “Czech”.

Pošlete tento článek dál…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
E-mail

Pojďte tvořit!

Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům… :) 

7 myšlenek u článku „Ovládáme vlastní rozhodnutí?“

  1. René Nekuda

    Vedle tlačítka “Play” je červeně napsáno “View subtitles”; tam vybereš verzi “Czech”. Někdy to trvá, než se výběr načte. Každopádně tato možnost tam je a funguje – zkoušel jsem to ve 4 prohlížečích na Macu i Windows. Funguje to? ;)

  2. Ah. Přehlédl jsem to. Koukal jsem již přes podobný prohlížeč jinde a to tlačítko tam nebylo, ale rovnou tam bylo navolené Czech a tak jsem tento přehrávač hned zavrhnul, že tam titulky nejsou. Díky za vyjasnění.

  3. Je to skvělá přednáška, jako jedna z mála mě motivovala i ke koupi autorovi knížky na stejné téma. Tu taky můžu jen doporučit, jde v ní více do hloubky i v tématech zmiňovaných v přednášce, zároveň je i podobně chytlavá jako přednáška. Viz Amazon: http://amzn.to/xXTpN6

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *