V posledních letech počet čtenářů pomalu, ale jistě, ubývá. Ovšem existují druhy literatury, které se prostě četli, čtou a pravděpodobně i číst budou. Mezi takový přední typ patří i tzv. červená knihovnička.

Sice nejsem zrovna jejím fandou, ale z hlediska profesního mě zajímalo, proč má takový úspěch. A tak jsem chvilku brouzdal internetem a narazil na 6 ingrediencí, které nesmí v každém červeném příběhu chybět. Tenhle seznam pochází od poměrně známé autorky románů pro ženy Patty Salier a musím uznat, že pro mě bylo poměrně zajímavé si těchto pár bodů uvědomit. Takže tady jsou i pro vás…

1. velmi silný, sexy hrdina

Hlavní mužský hrdina má být unikát. Silný, sexy a citlivý – přesně takový, jakého by chtěla každá žena. V podstatě by se dalo říci, že by měl být zhmotněním hrdinčiny fantazie.

2. odvážná, riskující hrdinka

Chcete-li, aby hrdinka vzbudila ve svém protějšku zájem, musí být nezávislá, samostatně uvažující a nesmí se bát vyjádřit své pocity.

Hrdinka musí mít velkou vnitřní sílu, která přivede hrdinu rovnou k oltáři!

3. citlivý příběh

V okamžiku, kdy se hlavní pár potká, musí to mezi nimi ihned zajiskřit. Během jedné strany by měly vyrůst sexuální a vztahové sympatie obou postav na maximum.

Jakmile je hrdina v blízkosti hrdinky, měl by si přát, aby se mohl dotknout jejích vlasů, ochutnat její rty. A hrdinka by měla být v jeho přítomnosti tak poblázněná, že si nemůže pomoct a neustále si musí představovat, jak je s ním nahá v posteli.

Chcete-li mít smyslný příběh, musí být v momentech, kdy je hlavní pár spolu, přítomna i ohromující láska jejich (zatím) nenaplněného vztahu. Důležité totiž jsou i situace, které jim v tom brání.

4. romantické scény

Romantické scény by měly být v každé kapitole. Měly by se odehrávat na plážích, na teplém koberci u zhasínajícího krbu apod.

5. škádlení a dialogy

Dialogy by měly být jiskřivé a zaplněné sympatiemi mezi postavami. Zároveň by nemělo chybět i drobné škádlení, které přispívá k větší touze číst dále.

Vibrující přitažlivost mezi hrdinou a hrdinkou by měla být skryta za každou slabikou, kterou vysloví.

6. naplňující závěr

V poslední kapitole červéné knihovny nesmí chybět sexuální a emocionální vyvrcholení.

Na konci příběhu, kdy se konečně náš hlavní pár po všech peripetiích objímá, se musí objevit naplnění. Poslední scénou musí projít uspokojující pocit, že on i ona jsou spolu navždy.

Možná nejsou tato fakta zas až tak objevující, každopádně mě zaujala (už pro svůj všeobecně shrnující charakter). Co si o tom myslíte vy? ;)

Poznámka: Navštivte oficiální stránky Patty Salier! Odkaz je zde.

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH