Jste s vašim příběhem v koncích? Začaly vás vaše postavy otravovat? Jste alergičtí na každé jejich nové slovo?

No, pak by to asi chtělo nějaký čerstvý vítr. Závan něčeho nového, co vás nabudí a zároveň pohne s dějem, co?

Chcete-li, nabízím vám pár postav, se kterými si můžete dělat co chcete. Přejmenujte je, ožeňte je, změňte jim dětství, případně je i zabte. Jakmile je zapojíte do svého textu, který bude delší než tento popis, stávají se vašimi postavami a vy budete jejich právoplatnými autory.

Takže tady je má malá nabídka:

Bedřich Donát: Bedřich je 64letý vdovec, který nedávno opustil svoji práci místoředitele v místní továrně vyrábějící počítačové součástky. Po smrti své manželky (neptejte se jak zemřela) má na účtě spoustu peněz z její pojistky. Z části těchto peněz si koupil velký kamp, který by rád předělal na zábavný park. Je plešatý (tedy kromě pár šedivých chlupů, o kterých se v továrně vyprávělo, že si je tam každé ráno přilepuje lepidlem), jezdí svým krémově-oranžovým vozem značky Mustang z roku 1975 a je alergický na mořské plody.

Laverne Dudeux: Laverne je sedmiletá holčička, která je velmi hrdá na své jméno. Také ho vždy zřetelně a přesně vyslovuje, kdykoli se jí někdo zeptá, jak se jmenuje. Vlastně ona se vyžívá v jakémkoli vyslovování nejrůznějších slov (libozvučných i kakofonních). Je to její velká záliba, kterou občas otravuje své okolí. Laverne nemá kudrnaté vlasy a jiskřivé oči jako ostatní sedmileté holčičky, takže se to vůbec nemusíte snažit zapojit do jejího popisu.

Poskok: Poskok je 19letý sirotek, který tento rok maturuje. Své pravé jméno vytěsnil z paměti díky požívání drog (na minulost se snaží co nejméně myslet). A protože na něj spolužáci často volají “Poskoku”, označuje se tak i on sám. Je to extrémně chytrý kluk, ale nikdo to neví, protože se s lidmi baví pouze tehdy, když ho konverzace zajímá (což je málokdy; včetně učitelů při zkoušení). Jediné věci, které ho skutečně fascinují, jsou romány Stephena Kinga, sérioví vrazi a cheesecake s jahodami.

Pavlína London: Pavle je čtyřicet a něco a nezná skutečný význam slova “lstivost” (ne, ona to opravdu neví, tak se jí nesmějte). Neustále se obléká do křiklavých barev, mluví velmi nahlas (sousedi říkají, že křičí) a bystré ucho by poznalo jemné odstíny bývalého anglického přízvuku. Žije v paneláku s poměrně velkou sbírkou nejrůznějších papoušků, se kterými občas rozmlouvá. Jeden z nich s ní mluví pouze tehdy, když je … no, víte … asi to pochytil z jejích hodin tantrické výchovy, které jednou měsíčně pořádá ve svém bytě (upřesňuji – s lidmi přes inzerát).

Tomáš Vybíral: Tomáš ztratil svoji práci díky finanční krizi, která donutila jeho firmu bankrotovat. Tomáš není šťastný muž. Vlastní zbraň. A občas zabíjí lidi. To je všechno, co vám o něm mohu říct. (Ovšem poradím vám – držte ho co nejdál od vašich vlastních postav. Myslím to vážně.)

Flamb: Flamb má těžký život. Nikdo neví, jestli je to kluk nebo holka. Do školy chodí minimálně a někdy, když už se tam ukáže, tak většinou rychle zmizí. Kdyby se na olympiádě soutěžilo v únicích, byl(a) by to zcela jistě vyhrál(a). Jenomže to malé tajemství, které nikdo nezná, zní: Flamb má tu smůlu, že když se rozčílí, vzplane a teleportuje se na náhodné místo ve městě. Začíná jí to dost štvát, ale přiznejme si – je to prostě výbušná povaha.

Jana Sobotková: Jana něco tají. Všichni vědí, že mlží a zapírá a nikomu nechce říct pravdu. Dokonce ani své rodině. Dokonce ani svému staršímu “bráškovi”, kterého z celého srdce miluje, a který jí koupil byt i s veškerým zařízením. Jasně že to udělal, aby byla v pořádku. Teď, když je těhotná. Jenomže sakra s kým …

Nakládejte s nimi s rozvahou a užívejte života! ;)

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH