Povídkář je jedinečný online nástroj zdarma, který dokáže podnítit inspiraci, přilákat všechny múzy světa a pomoci vám vybudovat skutečně zajímavé příběhy.

Jestliže jste v době tvůrčí krize hledali studnici nápadů a marně tápali všude okolo, Povídkář je přesně pro vás!

Pracuje na velmi jednoduchém způsobu automatického generování 4 základních oblastí každého příběhu – postava, místo děje, téma a první věta.

V současné době Povídkář obsahuje několik stovek milionů unikátních kombinací, což vám zaručuje jedinečnost a originalitu každého příběhu. Navíc se jeho databáze bude rozrůstat.

Stejně tak je jeho obsahem i soubor dalších minicvičení na rozvíjení fantazie a vypravěčských schopností (např. “Co se stane, když se potkají …”).

Co říkáte na tyto vybrané příběhy:

  • Rozčílený čajovník je v zamčené soudní síni. Příběh začíná větou “Pro tohle neexistuje žádná omluva.” a jeho téma zní “nerozhodnost brzdí svět”.
  • Sebestředný barman se ocitne ve starém zahradnictví. Má to být příběh na téma “Bůh pomáhá těm, kteří si pomáhají sami” a začíná takto: “Byl to samotář.”
  • Alergický režisér uzamčený v kabince, který neustále přemýšlý nad tím, že “vzpomínky jsou někdy živější než přítomnost” (to je i téma příběhu). První věta vypadá asi takhle: “Lákání dálek vonělo víc než přání otce.”

Neříkejte, že vás tohle neinspiruje k další fabulaci?! ;)

Detailní návod k použití, včetně dalších rad, jak pracovat s vygenerovanou zápletkou, najdete přímo na stránce Povídkáře:

# Přejít na stránky Povídkáře! →

Historie projektu

Povídkáře jsem si původně vytvořil pro svoji vlastní potřebu. Ale pak mě napadlo, že by mohl sloužit i ostatním, takže jsem se rozhodl umístit ho na své stránky.

Je to můj soukromý projekt zdarma a pevně doufám, že vám bude k velkému užitku (podobně jako mně)!

Prosím, máte-li jakýkoliv dotaz, nápad či připomínku, napište mi!

Stejně tak budu moc rád, když mi pomůžete pomalu rozšiřovat databázi Povídkáře a zašlete mi jakékoli zajímavé postavy, místa, témata či úvodní věty. Předem za to velké DÍKY, které může pomoci i ostatním!

Uložte si, prosím, do svých záložek novou adresu a nechte se inspirovat … Povídkář umí vyprávět neuvěřitelné příběhy!

Tak co, jak se vám líbí? ;)

Poznámka: Plný odkaz na Povídkáře je https://renenekuda.cz/povidkar; případně ho najdete v horním menu.

Pssst … A na konec vám prozradím pravý důvod, proč jsem se rozhodl Povídkáře zveřejnit – blíží se online kurz tvůrčího psaní, kde ho budeme potřebovat.

Pssst … A ještě jedno tajemství – odběratelé nových článků skrze email dostanou k přihlášení se do kurzu výraznou slevu. ;)

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH