Domů / Blog / Portfolio / Projekty / Povídkář

Povídkář

Povídkář je jedinečný online nástroj zdarma, který dokáže podnítit inspiraci, přilákat všechny múzy světa a pomoci vám vybudovat skutečně zajímavé příběhy.

Jestliže jste v době tvůrčí krize hledali studnici nápadů a marně tápali všude okolo, Povídkář je přesně pro vás!

Pracuje na velmi jednoduchém způsobu automatického generování 4 základních oblastí každého příběhu – postava, místo děje, téma a první věta.

V současné době Povídkář obsahuje několik stovek milionů unikátních kombinací, což vám zaručuje jedinečnost a originalitu každého příběhu. Navíc se jeho databáze bude rozrůstat.

Stejně tak je jeho obsahem i soubor dalších minicvičení na rozvíjení fantazie a vypravěčských schopností (např. Co se stane, když se potkají…).

Co říkáte na tyto vybrané příběhy:

 • Rozčílený čajovník je v zamčené soudní síni. Příběh začíná větou “Pro tohle neexistuje žádná omluva.” a jeho téma zní “nerozhodnost brzdí svět”.
 • Sebestředný barman se ocitne ve starém zahradnictví. Má to být příběh na téma “Bůh pomáhá těm, kteří si pomáhají sami” a začíná takto: “Byl to samotář.”
 • Alergický režisér uzamčený v kabince, který neustále přemýšlý nad tím, že “vzpomínky jsou někdy živější než přítomnost” (to je i téma příběhu). První věta vypadá asi takhle: “Lákání dálek vonělo víc než přání otce.”

Neříkejte, že vás tohle neinspiruje k další fabulaci?! :)

Detailní návod k použití, včetně dalších rad, jak pracovat s vygenerovanou zápletkou, najdete přímo na stránce Povídkáře:

# Přejít na stránky Povídkáře! →

Historie projektu

Povídkáře jsem si původně vytvořil pro svoji vlastní potřebu. Ale pak mě napadlo, že by mohl sloužit i ostatním, takže jsem se rozhodl umístit ho na své stránky.

Je to můj soukromý projekt zdarma a pevně doufám, že vám bude k velkému užitku (podobně jako mně)!

Prosím, máte-li jakýkoliv dotaz, nápad či připomínku, napište mi!

Stejně tak budu moc rád, když mi pomůžete pomalu rozšiřovat databázi Povídkáře a zašlete mi jakékoli zajímavé postavy, místa, témata či úvodní věty. Předem za to velké DÍKY, které může pomoci i ostatním!

Uložte si, prosím, do svých záložek novou adresu a nechte se inspirovat… Povídkář umí vyprávět neuvěřitelné příběhy!

Tak co, jak se vám líbí?

Poznámka: Plný odkaz na Povídkáře je https://www.renenekuda.cz/povidkar; případně ho najdete v horním menu.

Pssst… A na konec vám prozradím pravý důvod, proč jsem se rozhodl Povídkáře zveřejnit – blíží se online kurz tvůrčího psaní, kde ho budeme potřebovat.

Pssst… A ještě jedno tajemství – odběratelé nových článků skrze e-mail dostanou k přihlášení se do kurzu výraznou slevu.Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

4 komentáře u „Povídkář“

 1. Zdravím,
  děkuji za inspirativní pobýdky všem spřízněným duším.
  Jen mě zarazilo prohlášení, že ti co dostávají Vaše inspirace rovnou meilem budou mít,,super slevy” na váš chystaný kurz tvůrčího psaní. Protože jste se zmínil, že ho hodláte dáti zdarma všem pro rozvinutí talentů co mají skutečně zájem.
  Tak se ptám, jak to tedy vlastně bude?
  Jinak Vám přeji ve vašem životě nekonečný proud inspirace o který se nadále budete tak nesobecky dělit, jako doposud.
  S úctou Lady

  Odpovědět
  • Milá Lady,

   děkuji za povzbudivý komentář.

   Nyní ke kurzu psaní: jelikož jsem zjistil, že mi zabere víc času a energie, než jsem čekal, bude zpoplatněn. Rozhodně to nebude částka vysoká, navíc příznivci RenéNEKUDA.cz skutečně obdrží výraznou slevu. A také tu jde o jednu další věc – placený kurz znamená větší závazek pro jeho účastníky; čili očekávám větší zainteresování kvůli navrácení malé finanční investice. Zdarma by to také mohlo dopadnout tak, že se budu snažit jenom já. :)

   Nicméně na RenéNEKUDA.cz stále budete dostávat kvalitní obsah a drobné eknihy k volnému použití bez jakýkoliv poplatků.

   Přeji všechno dobré! ;)

Napsat komentář

 

Item added to cart.
0 items -