Příběhový nápadovník (ke stažení)

Příběhový nápadovník

Příběhový nápadovník je užitečná pomůcka pro spisovatele, díky které si zaznamenáte kostru poutavých příběhů. Stejně tak vám pomůže všechny vaše rozpracované příběhy úspěšně dotvořit. Nyní si ho můžete stáhnout zcela zdarma – tak vzhůru do toho!


Jak Příběhový nápadovník vypadá?

Příběhový nápadovník – strana 1
Příběhový nápadovník – strana 2

Chcete si stáhnout vlastní Příběhový nápadovník?


Jak se s Příběhovým nápadovníkem pracuje?

Práce s Příběhovým nápadovníkem je relativně snadná. Jeho vyplněním si uchováte nejdůležitější body svých rozpracovaných příběhů. Je přehledný a všechno v něm rychle najdete. Navíc vám pomůže nehotové příběhy snadno dotvořit.

Strana 1

Levá strana slouží k zaznamenání si všech hlavních bodů vašeho příběhu:

  • Téma (tj. o čem to bude)
  • Prostředí (kdy a kde se váš příběh odehrává)
  • Zápletka (hybný motor děje příběhu)
  • Hrdina a antihrdina (ti vytvářejí základní pnutí)
  • Hledisko (= úhel pohledu, ze kterého je příběh vyprávěn)

Strana 2

Pravá strana Příběhového nápadovníku slouží k uchování dějové kostry příběhu.

Přes počáteční situaci se dostáváme ke třem stěžejním konfliktům (ty by měly být gradující a měly by souviset se zápletkou a antihrdinou!). Závěr příběhu je potom o výsledku tohoto „putování“.

Šipky

Když prozkoumáte všechny šipky v Příběhovém nápadovníku, tak zjisíte, které položky spolu výrazně souvisejí (např. právě zmiňované konflikty s antihrdinou). Doporučuji vám se nad tímto propojením minimálně zamyslet!

Volnost vyplňování

Nezapomínejte prosím na to, že si všechno můžete přizpůsobit k obrazu svému. Vytištený dvojlist má být pouze základní inspirací pro vaši vlastní tvorbu. Nebojte se tedy být kreativní! ;)


A co dál?

Všechny vyplněné listy si můžete uchovat pro další použití. Dobrý nápad je pořídit si speciální šanon, do kterého si budete své příběhy postupně zakládat.

Jinak Příběhový nápadovník se skvěle doplňuje s následujícími nástroji a pomůckami pro spisovatele:

Příběhový nápadovník si můžete zdarma stáhnout vyplněním formuláře níže.

Na závěr vám přeji, abyste díky této originální pomůcce vymysleli mnoho poutavých příběhů (psst… klidně se o některé z nich podělte dole v komentářích)!

Poznámka: Další materiály ke stažení najdete zde.

Podobné příspěvky

Slovosled Kateřiny Dehningové

Slovosledy jsou sérií rozhovorů se současnými českými spisovateli a spisovatelkami o psaní a inspiraci. Mám velikou radost, že jsem si mohl po e-mailu popovídat s česko-americkou autorkou Kateřinou Dehningovou, která...

Manuál bojovníka za skvělé nápady

Velká část našeho okolního světa se brání vůči novým myšlenkám a nápadům. Proto je třeba, abyste si tento fakt uvědomili a abyste bojovali za uskutečnění svých skvělých nápadů! Můžete k...

Jak dostat nápad (třeba na knihu)

Každý den okolo nás proletí miliony skvělých nápadů. Nicméně ne vždycky se nám podaří alespoň jeden z nich zachytit a použít ho pro vlastní psaní. Tady je seznam pěti základních...

Vánoční sleva 20 %

Do Štědrého dne platí vánoční sleva 20 % na všechny mé krátkodobé kurzy tvůrčího psaní pro veřejnost. Pro uplatnění slevy použijte kód: RNHEART20P Jelikož kurzy můžete někomu darovat (a stáhnout...

Novinka: Obsáhlý videokurz Základy tvůrčího psaní je zábavný, hravý a opravdu hodně užitečný!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!