Proč spisovatelé musí číst

Proč spisovatelé musí číst

Stručně řečeno, čtení nám rozšiřuje paletu nástrojů pro psaní. Psaní bez čtení je jako snažit se vytvořit sochu bez hlíny nebo namalovat obraz bez barvy. Čtení není –pro spisovatele jen koníček – je to nutnost.
– Ava Jae

Souhlasíte s tímto tvrzením? 

Poznámka: Více podobných citátů najdete zde.

Sdílení

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Další čtení…

Pojďte tvořit!

Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům… :) 

5 myšlenek u článku „Proč spisovatelé musí číst“

  1. Právě to vidím na sobě. Nějakou dobu jsem četla knihy jen jednoho žánru a přiznám se, že už jsem z toho chytala různé nešvary při psaní – zápletky se mi pořád směrovaly do stejných úhlů. teď jsem konečně narazila na knížku úplně odjinud a ejhle, kolik mám najednou nových nápadů a kolik nových způsobů psaní vidím!

  2. Hlavně začínající spisovatelé musí číst. Aby si vytvořili vlastní styl psaní, musí tak trochu chtě nechtě nasát styl ostřílených spisovatelských bardů. A čím širší záběr spisovatelů začátečník má, tím vytříbenější jeho styl bude.

  3. Jindrich Husicka

    Tezko rict. Na stredni skole jsem necetl prakticky vubec a (odhlednu-li od urcite neohrabanosti tehdejsich textu) prijde mi, ze jsem psal originalneji, nez je tomu ted. Obavam se, ze jsem do svych povidek (prave diky cteni) pustil az prilis klise.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *