Psací plánovač (ke stažení)

René Nekuda

Tvůrčí psaní

ke stažení

René Nekuda

Tvůrčí psaní

ke stažení

Psací plánovač

Jestliže se chcete vydat na dráhu spisovatele, budete si moci poradit s organizací svého volného času. Nezvládnutí vytvoření si efektivního a splnitelného harmonogramu psaní knihy je jedna z nejčastějších příčin nedopsání rozepsaného rukopisu.

Druhá častá příčina, která vám v tom bude pravděpodobně bránit, je ztráta emočního nadšení – obvykle je totiž velmi těžké vydržet u dlouhodobých úkolů, ze kterých již vyprchalo počáteční nadšení.

Psací plánovač – ukázka

S oběma těmito nepříznivými jevy vám pomůže následující pomůcka ke stažení zdarma – Psací plánovač.

Co Psací plánovač umí?

 1. Vytvořit efektivní a účinný psací harmonogram
 2. Určit si priority

Proč je to důležité?

Vytvoření psacího plánu vám pomůže udržovat správný směr a vidět konec stávajícího psacího projektu, tj. čas, kdy bude vaše kniha dopsaná. Psací plánovač sází na týdenní plánování, protože se snadněji přizpůsobuje nečekaným vlivům (např. nemoc). A také si díky němu můžete častěji odškrtávat splněné úkoly, což má pozitivní vliv na lidskou psychiku.

Psací plánovač vám tedy pomůže rozvrhnout si psaní do dílčích úkolů. To je opět důležité, protože zdánlivě velké úkoly výrazně snižují šanci jejich splnění. Takže je lepší rozplánovat si organizaci knihy do menších a snadněji splnitelných úkolů, než se pořád strašit velkým a abstraktním cílem „konečně dopíšu a vydám tu zatracenou knihu“.

Pro představu – který nákupní seznam vám přijde efektivnější?

Nákupní seznam #1
Nákupní seznam #2

Pravděpodobně ten první, protože byste si díky němu mohli jednotlivé položky průběžně odškrtávat (v tomto případě tedy existuje větší šance, že byste vše řádně nakoupili a na nic nezapomněli). A ještě lepší by bylo, kdybyste si tento seznam rozdělili do jednotlivých oddělení podle rozložení supermarketu, do kterého chodíte nakupovat…

Určení si priorit v rámci kratšího časového úseku je další skvělý tip, který obecně zvyšuje efektivitu práce. A i tohle Psací plánovač dobře umí.

Jak tedy s Psacím plánovačem pracovat?

Stáhněte si ho zdarma (viz formulář níže). Vytiskněte si ho a snažte se ho vyplnit pro období alespoň tří následujících měsíců (tj. budete potřebovat 12 jeho listů). Znovu opakuji, že Psací plánovač vám má usnadnit rozdělení vašeho velkého cíle (tj. napsat celou knihu) do menších, pravidelných a snadněji splnitelných úkolů (např. napsat alespoň 20 normostran týdně) + si určit týdenní priority.

No a pak už ho jen stačí dodržovat, že ano? :)

Držím vám palce a věřím, že svoji knihu díky této pomůcce nakonec úspěšně dopíšete!

TIP! Další materiály (nejen) pro spisovatele ke stažení zdarma najdete na tomto místě.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

2 komentáře u „Psací plánovač (ke stažení)“

 1. Vážený pane Nekudo, děkuji vám za první nápovědy.
  Je mi 73 roků, jsem antropolog a učil jsem na několika universitách v Praze a Brně. Psal jsem učebnice a skripta, ale už si nevzpomínám, že bych při požadavku napsat při dvaceti stranách za týden, tj. 3 strany denně. Teď mám čas psát, ale bude to fuška. Opravdu! Snad to zvládnu.
  S pozdravem Vladimír Šedivý

  Odpovědět
 2. Som nadšený! Dúfam, že takto budem systematickejšie a zodpovednejšie pracovať nad svojou novelou.

  Odpovědět

Napsat komentář

Inspirativní neslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.