Psychologie fontů

Psychologie fontů

Jak moc nás při čtení ovlivňuje psychologie fontů? Co o nás výběr fontů prozradí? Jak postupovat při výběru písma pro váš další projekt? Toto zajímavé a užitečné téma jsme pěkně rozebrali s povolanou odbornicí Andreou Grigerovou.

„Fonty jsou jako oblečení, ve kterém přijdete na obchodní schůzku,“ říká Andrea. V následujícím podcastu se od ní mimo jiné dozvíte:

 • Který font umožní restauracím prodávat jídlo za více peněz
 • Jaké jsou základní kategorie fontů a čím se od sebe liší
 • Co to znamená psychologie fontů
 • Jak postupovat při výběru písma
 • Jaký je význam písma použitém na tomto webu (Georgia)
 • Jaký je rozdíl mezi typografií, sazečstvím a psychologií fontů
 • Že Google fonty můžete používat i v komerčních zakázkách
 • A jako bonus si můžete vyzkoušet jedno kreativní cvičení, které najdete na konci tohoto článku

No co vám budu povídat, následující podcast se vám může hodně hodit do krámu – tak tedy poslouchejte! ;)


Podcast o psychologii fontů

Poznámka: Více informací o psychologii fontů a Andree Grigerové (+ nabídku školení, které pořádá) najdete na těchto webových stránkách.


Karty, o kterých jsme se v podcastu bavili

Psychologie fontů

Cvičení: Psychologie fontů

Zadání cvičení: Zkuste vyprávět tři různé příběhy podle následujících začátků:

Psychologie fontů – cvičení

Pevně věřím, že vás díky odlišnému výběru fontů napadají naprosto rozdílné příběhy. To je moc dobře, neboť právě tohle je síla výběru písma v praxi. Budu také rád, když se o svá řešení podělíte dole v komentářích – opravdu se na ně moc těším! ;)

Poznámka na konec: Další podcasty najdete zde. Více kreativních cvičení hledejte tady.

Nápadovník postav

Nápadovník postav (ke stažení)

Nápadovník postav je skvělá pomůcka pro všechny spisovatele. Umí nejen uchovávat zajímavé postavy, ale i dotvářet jejich charekter. Navíc vám zaručí, že všichni vaši zaznamenaní hrdinové budou mít velký dramatický potenciál (a tudíž díky nim můžete vyprávět poutavé příběhy). Jak

Přečíst »
Fischerová & Šindelka: O psaní

Fischerová & Šindelka: O psaní

Jsou to již dva roky, co se uskutečnil (zatím) poslední Večer pod letlampou, kdy Daniela Fischerová a Marek Šindelka diskutovali o psaní, inspiraci, spisovatelském řemesle a učení tvůrčího psaní. Včera jsem náhodou objevil zvukový záznam*, který jsem slíbil zveřejnit a

Přečíst »
Co byste měli vědět o dokončování textů

Co byste měli vědět o dokončování textů

Možná se vám již někdy stalo, že jste koukali do e-mailového okna a nešlo vám začít psát rozsáhlejší odpověď na kolegovu zprávu. Nebo vás mohl přepadnout strach, že se nedokážete na papíře dobře vyjádřit. Nebo jste tisíckrát smazali první dva

Přečíst »

Psst… Chtěl bych vám ukázat celou řadu projektů, kurzů a pomůcek, které umí nastartovat (nejen) vaši kreativitu. Všechny najdete v menu nahoře v Rozcestníku. Jestliže jste dočetli tento článek, tak se tam mrkněte – nebudete litovat, protože většina je zdarma!

4 komentáře

 • Ahoj :) Som rada, že som narazila na túto stránku. Keď mám „hluché miesta“ počas môjho písania, inšpiruje ma a zabaví. Chcela som si vypočuť celý podcast, myslím, že je to zriedkavá téma a zaujímala ma. Ale tú pani je veľmi zle počuť. Hlas sa stráca do šepotu, polka vety vždy zanikne v tichu. Nedá sa s tým niečo urobiť?
  Ďakujem :)

  Odpovědět
  • Děkuju, mám radost, že jsou tyto stránky zdrojem inspirace. Doporučuju si ten záznem pustit do sluchátek, jinak teď už s tím nic bohužel nenadělám. Moc zdravím!

 • Super informace, už jsem si objednala karty. Přišla chvíle loučení s mým milovaným Calibri? Co naplat, změna je život. Dík za další inspiraci.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »