Psychologie fontů

Jak moc nás při čtení ovlivňuje psychologie fontů? Co o nás výběr fontů prozradí? Jak postupovat při výběru písma pro váš další projekt? Toto zajímavé a užitečné téma jsme pěkně rozebrali s povolanou odbornicí Andreou Grigerovou.

„Fonty jsou jako oblečení, ve kterém přijdete na obchodní schůzku,“ říká Andrea. V následujícím podcastu se od ní mimo jiné dozvíte:

 • Který font umožní restauracím prodávat jídlo za více peněz
 • Jaké jsou základní kategorie fontů a čím se od sebe liší
 • Co to znamená psychologie fontů
 • Jak postupovat při výběru písma
 • Jaký je význam písma použitém na tomto webu (Georgia)
 • Jaký je rozdíl mezi typografií, sazečstvím a psychologií fontů
 • Že Google fonty můžete používat i v komerčních zakázkách
 • A jako bonus si můžete vyzkoušet jedno kreativní cvičení, které najdete na konci tohoto článku

No co vám budu povídat, následující podcast se vám může hodně hodit do krámu – tak tedy poslouchejte! ;)


Podcast o psychologii fontů

Poznámka: Více informací o psychologii fontů a Andree Grigerové (+ nabídku školení, které pořádá) najdete na těchto webových stránkách.


Karty, o kterých jsme se v podcastu bavili

Psychologie fontů

Cvičení: Psychologie fontů

Zadání cvičení: Zkuste vyprávět tři různé příběhy podle následujících začátků:

Psychologie fontů – cvičení

Pevně věřím, že vás díky odlišnému výběru fontů napadají naprosto rozdílné příběhy. To je moc dobře, neboť právě tohle je síla výběru písma v praxi. Budu také rád, když se o svá řešení podělíte dole v komentářích – opravdu se na ně moc těším! ;)

Poznámka na konec: Další podcasty najdete zde. Více kreativních cvičení hledejte tady.Novinka: Obsáhlý videokurz Základy tvůrčího psaní je zábavný, hravý a opravdu hodně užitečný!

4 komentáře u „Psychologie fontů“

 1. Ahoj :) Som rada, že som narazila na túto stránku. Keď mám “hluché miesta” počas môjho písania, inšpiruje ma a zabaví. Chcela som si vypočuť celý podcast, myslím, že je to zriedkavá téma a zaujímala ma. Ale tú pani je veľmi zle počuť. Hlas sa stráca do šepotu, polka vety vždy zanikne v tichu. Nedá sa s tým niečo urobiť?
  Ďakujem :)

  Odpovědět
  • Děkuju, mám radost, že jsou tyto stránky zdrojem inspirace. Doporučuju si ten záznem pustit do sluchátek, jinak teď už s tím nic bohužel nenadělám. Moc zdravím!

 2. Super informace, už jsem si objednala karty. Přišla chvíle loučení s mým milovaným Calibri? Co naplat, změna je život. Dík za další inspiraci.

  Odpovědět

Napsat komentář

 

Inspirativní newslettery

Item added to cart.
0 items -