Psychologie fontů

Psychologie fontů

Jak moc nás při čtení ovlivňuje psychologie fontů? Co o nás výběr fontů prozradí? Jak postupovat při výběru písma pro váš další projekt? Toto zajímavé a užitečné téma jsme pěkně rozebrali s povolanou odbornicí Andreou Grigerovou.

„Fonty jsou jako oblečení, ve kterém přijdete na obchodní schůzku,“ říká Andrea. V následujícím podcastu se od ní mimo jiné dozvíte:

 • Který font umožní restauracím prodávat jídlo za více peněz
 • Jaké jsou základní kategorie fontů a čím se od sebe liší
 • Co to znamená psychologie fontů
 • Jak postupovat při výběru písma
 • Jaký je význam písma použitém na tomto webu (Georgia)
 • Jaký je rozdíl mezi typografií, sazečstvím a psychologií fontů
 • Že Google fonty můžete používat i v komerčních zakázkách
 • A jako bonus si můžete vyzkoušet jedno kreativní cvičení, které najdete na konci tohoto článku

No co vám budu povídat, následující podcast se vám může hodně hodit do krámu – tak tedy poslouchejte! ;)


Podcast o psychologii fontů

Poznámka: Více informací o psychologii fontů a Andree Grigerové (+ nabídku školení, které pořádá) najdete na těchto webových stránkách.


Karty, o kterých jsme se v podcastu bavili

Psychologie fontů

Cvičení: Psychologie fontů

Zadání cvičení: Zkuste vyprávět tři různé příběhy podle následujících začátků:

Psychologie fontů – cvičení

Pevně věřím, že vás díky odlišnému výběru fontů napadají naprosto rozdílné příběhy. To je moc dobře, neboť právě tohle je síla výběru písma v praxi. Budu také rád, když se o svá řešení podělíte dole v komentářích – opravdu se na ně moc těším! ;)

Poznámka na konec: Další podcasty najdete zde. Více kreativních cvičení hledejte tady.

Podobné příspěvky

Co má přijít dřív: akce, nebo popis?

Ze zkušenosti mohu říci, že existují autoři spíše popisní a autoři spíše dialogičtí. Někdo tedy upřednostňuje akci a napětí, jiný líčení atmosféry a pomalé tempo. Nemohu si pomoci, ale na...

Sledujte moji cestu do Kolumbie online

Vážení čtenáři, od 11. července do 15. srpna 2010 jsem v Kolumbii. Nejen, že bych rád rozšířil své pásmo cestopisných přednášek, ale také potřebuji nabrat síly, vyčistit hlavu, provětrat inspiraci,...

Kreativní zápisník vyšel

Kreativní zápisník je vskutku kouzelná kniha, kterou jste pravděpodobně ještě nedrželi v ruce. Má ambici stát se vašim parťákem, který vás nenechá ve štychu. A umí toho opravdu hodně –...

Jak vytvořit z obyčejného nápadu skvělý příběh

Velmi často slýchám povzdechy typu „Já opravdu nemám žádný nápad.“ nebo „Zkoušel(a) jsem to, ale nějak se mi to nedaří rozpracovat v pořádný příběh.“. Nevadí, dnešní tipy vám ukáží, jak...

Seznam úkolů Thomase Edisona

Existuje mnoho důkazů o existenci extrémně pracovitých lidí. Jedním z největších může být (pravděpodobně) Thomas Alva Edison. Tento jedinečný člověk měl v roce 1888 v hlavě ještě mnoho plánů, za...

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

4 komentáře

 • Ahoj :) Som rada, že som narazila na túto stránku. Keď mám “hluché miesta” počas môjho písania, inšpiruje ma a zabaví. Chcela som si vypočuť celý podcast, myslím, že je to zriedkavá téma a zaujímala ma. Ale tú pani je veľmi zle počuť. Hlas sa stráca do šepotu, polka vety vždy zanikne v tichu. Nedá sa s tým niečo urobiť?
  Ďakujem :)

  Odpovědět
  • Děkuju, mám radost, že jsou tyto stránky zdrojem inspirace. Doporučuju si ten záznem pustit do sluchátek, jinak teď už s tím nic bohužel nenadělám. Moc zdravím!

 • Super informace, už jsem si objednala karty. Přišla chvíle loučení s mým milovaným Calibri? Co naplat, změna je život. Dík za další inspiraci.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!