Rozbor kurzu „Jak napsat knihu“ 2

Rozbor kurzu “Jak napsat knihu” 2

E-mailový kurz tvůrčího psaní Jak napsat knihu funguje již rok a půl. Za tuto dobu jím prošla opravdu velká spousta lidí. Nyní je čas na již druhou rekapitulaci a krátké zhodnocení tohoto ojedinělého internetového projektu.

Mám radost, že vy máte radost. Cítím vaši podporu a vůbec nelituji energie a času, který jsem do tohoto emailového kurzu investoval. Skutečně mě těší váš upřímný zájem a pozitivní reakce. Díky vám za to!

Více informací o kurzu Jak napsat knihu →

Detailní rozbor kurzu Jak napsat knihu

Důležitá poznámka: Anonymní dotazník zpětné vazby zatím vyplnilo 194 účastníků.

 1. Na stupnici od jedné do deseti hodnotí účastníci kurz průměrnou známkou 8,3. Díky moc!
 2. Celkově bylo do kurzu přihlášeno již více než 1 000 lidí. V současné době e-maily dostává 637 účastníků najednou. Pro mě až neuvěřitelné číslo!
 3. Díky kurzu Jak napsat knihu bylo popsáno zhruba 50 000 normostran (průměrně 48 normostran na jednoho účastníka). Fakt slušný výkon.
 4. Nejčastěji píšete fantasy nebo dobrodružný román.
 5. Vaše příběhy končí z 26 % happy endem. Možná to vypadá jako malé číslo, ale ve skutečnosti je to pořád víc než konec tragický (alespoň dle tohoto dotazníku).
 6. Na své knize pracujete zhruba takto: každý den (28 %), párkrát do týdne (41 %), jednou týdně (5 %) a párkrát za měsíc (7 %). Zbytek ještě nezačal psát nebo píše méně často než jednou za měsíc. Jsem moc rád, že se do kurzu hlásí lidé s pevnou vůlí a odhodláním.
 7. Reprezentativní účastník kurzu Jak napsat knihu je žena ve věku mezi 21 až 30 lety.
 8. 54 % účastníků se víceméně řídí radami z kurzu. 18 % dodržuje prakticky všechna doporučení a 22 % lidí si rady vybírá. Tak tato statistika mě potěšila snad úplně nejvíc! ;)
Rozbor kurzu Jak napsat knihu 2
Rozbor kurzu „Jak napsat knihu“ 2

Slovní hodnocení

Prakticky náhodné ukázky z nepovinné kolonky slovního hodnocení:

Kurz je skvělý a perfektně propracovaný. Některé tipy nebo poznámky jsem sice nevyužila, ale to spíš, že se to neshoduje se stylem a druhem příběhu, jaký píšu :) rozhodně to pomůže zase někomu jinému, to je pochopitelné. Oceňuji vaši práci, snahu a hlavně trpělivost s celým kurzem. Navíc to, že je neplacený, protože takových lidí, co by to dělali s chutí a proto, že chtějí, je skutečně velice málo. Máte mou poklonu a upřímné ocenění :) Děkuji

Děkuji, jste v tomto konání ojedinělý, přeji mnoho síly a houževnatosti do další činnosti.

Před začátkem psaní má člověk nějaké představy, jak to udělat. Ale až Vašimi maily jsem zjistila, jak jsem se mýlila a přinesly mi praktické rady, jak na to. Děkuji.

Veľmi pekne ďakujem za tento kurz. Vďaka nemu som sa konečne dokopala k napísaniu tejto knihy a pomaly končím. Dúfam že raz ju uvidím v kníhkupectve. Ak áno, tak len vďaka vám.

Moc děkuji. Neznám vás, René, osobně, ale daří se mi díky formulacím lekcí – vašemu přístupu – mít pocit přátelského intimna a podpory : -) Lenka

Děkuji za tento kurz, nakopl mě tím směrem, kterým jsem chtěla jít už dávno.

Bez vás bych to určitě už vzdala. A vlastně ani nikdy nezačala.

Poznámka: První rozbor e-mailového kurzu tvůrčího psaní Jak napsat knihu najdete zde.

Rady pro mladé spisovatele

Rady pro mladé spisovatele

Být mladým spisovatelem znamená zažívat nejen potěšení a vnitřní naplnění, ale i útrapy, tápaní a zklamání. Proto jsem se pokusil sestavit seznam několika základních rad, které by vám měly pomoci zlepšit vaše psaní a úspěšně nastartovat vaši uměleckou kariéru: Čtěte Toto

Přečíst »
Příběhový nápadovník

Příběhový nápadovník (ke stažení)

Příběhový nápadovník je užitečná pomůcka pro spisovatele, díky které si zaznamenáte kostru poutavých příběhů. Stejně tak vám pomůže všechny vaše rozpracované příběhy úspěšně dotvořit. Nyní si ho můžete stáhnout zcela zdarma – tak vzhůru do toho! Jak Příběhový nápadovník vypadá?

Přečíst »
Jak pracoval Charles Darwin

Jak pracoval Charles Darwin

Možná pro vás může být zajímavé a poučné nahlédnout pod pokličku tvůrčí činnosti známých a úspěšných lidí. Ono odkoukat od někoho jakousi fintu není nikdy na škodu. Chvilku jsem brouzdal internetem a najednou jsem narazil na anglický blog, kde najdete

Přečíst »

Novinka: Obsáhlý videokurz Základy tvůrčího psaní je zábavný, hravý a opravdu hodně užitečný!

2 komentáře

 • Dobrý den, pane Nekudo,
  v první řadě Vám blahopřeji k tak krásným výsledkům průzkumu a přeji jen další úspěchy. Kromě toho bych chtěla vůbec pochválit Váš web, články mi coby začínajícímu pisálkovi opravdu pomáhají, jde vidět, že víte, o čem mluvíte. Navíc jsou velmi čtivé.
  Taky oceňuji, že navzdory Vašim nemalým úspěchům stále nikde nevidím ani náznaky povýšenosti, což mi v dnešní době v České republice, kde každý je hned star a celebrita, zas tak jednoduché nepřijde.
  Dále bych Vás chtěla požádat, jestli byste někdy nenapsal článek na téma „Nadpisy a názvy“, protože mám-li mluvit za sebe, název si nechávám vždy až nakonec, a je to právě on, u čeho se nejvíc zdržím, už jen proto, že v knihkupectví mu přikládám snad ještě větší váhu, než obalu. Kdybyste tedy mohl shrnout pár rad amatérům, byla bych Vám vděčná.
  (A abych něčím taky přispěla, já sama nenávidím především známé (ne)originální titulky s ne v závorkách.)
  Děkuji, Katka
  P.S.: Omlouvám se, pokud tento komentář vkládám už podruhé, dnes se mnou internet moc nespolupracuje.

  Odpovědět
  • Milá Katko, moc děkuji za Váš pozitivní komentář. Ano, pokusím se pro Vás zpracovat článek na téma „Nadpisy a názvy“.

   Jednou jednou velké DÍKY a přeji jen to dobré! ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top

Počkejte chvilku...

Nyní můžete využít možnosti online interaktivní výuky ve formě webinářů tvůrčího psaní. 

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »