Ruby Sparks je hlavně o psaní. Není to žádný přelom v dějinách kinematografie, ale můžete si na něm velmi pěkně uvědomit sílu psaní postav a přesah umění do běžného života (chceme přeci ovládat své partnery, ne?).

Navíc struktura filmu odpovídá všem hlavním pravidlům tvůrčího psaní.

Proto film Ruby Sparks vřele doporučuji ke shlédnutí. Domnívám se, že nebudete litovat a že si užijete sami (s někým?) velmi příjemný večer. ;)

Oficiální anotace filmu zní:

Režiséři filmu Malá Miss Sunshine uvádí „nádhernou a okouzlující“ (Marshall Fine, The Huffington Post) romantickou komedii s Paulem Danem a Zoe Kazan v hlavních rolích. Mladý, kdysi úspěšný spisovatel Calvin (Dano) nyní zápasí s tvůrčím blokem, ale i se svým milostným životem. Teprve když vytvoří půvabnou románovou postavu jménem Ruby (Kazan), získává novou inspiraci. Ruby probouzí k životu nejen jeho psaní – ale také sebe samotnou – a to doslova! Tváří v tvář opravdovému vztahu se svou původně virtuální přítelkyní stojí Calvin před zásadním rozhodnutím. Dopíše tuhle romanci sám, nebo to ponechá osudu? Ve vedlejších rolích filmu se představují Annette Bening, Antonio Banderas a Elliott Gould. Ruby Sparks je „příjemná romantická komedie, která vás dojme a má ambice stát se filmovou klasikou“ (Katie Walsh, Indiewire).

Odkaz na film v databázi ČSFD.cz →

Video trailer (anglicky):

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH

2 komentářů

  1. Esty 2. 2. 2013 – 22:19

    Na tento film se moc těším :). Mám ráda snímky o spisovatelích, povedený je například také Horší už to nebude, jestli znáte.

    1. René Nekuda 26. 2. 2013 – 23:29

      Díky moc za další tip na zajímavý film. ;)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *