Stránky RenéNEKUDA.cz pomalu ožívají

Stránky RenéNEKUDA.cz jsem si vytvořil pro radost. Nemají žádnou větší funkci, než jakou jim dáte, ale na druhou stranu pevně věřím, že mohou být velmi užitečním pomocníkem každému, kdo ve svém životě něco tvoří (může to být vskutku cokoliv).

Mám rád psaní a umění, tvůrčí činnost a kreativitu všeobecně. Ovšem v době, kdy tento web vzniká, trpím nějakou tvůrčí krizí. Studuji Literární akademii v Praze (sám jsem z mé milované Vysočiny) a snad poprvé za život nemám důvod psát. Tedy – rád bych psal, ale ať napíšu, co napíšu, nelíbí se mi to, anebo to ani nedokončím. A tak jsem se začal pídit po různých praktikách, cvičeních, článcích, radách a doporučeních, které by mi pomohly, nebo alespoň popsaly, tuto tíživou situaci.

Došel jsem k velkému zjištění – těchto návodů (jak psát a jak živit svoji uměleckou múzu) je dost možná hned několik tisíc! Již jednou jsem řekl, že sám mám nějaký tvůrčí problém nebo blok, a tak je zkouším „o sto šest“ (co přesně a jaký to má na mě účinek se tady pochopitelně dozvíte).

Myslím si, i když to nemám nikde podloženo, že lidí s podobnými potížemi je u nás víc. No, a proto vznikl portál RenéNEKUDA.cz!

Není v tom nic složitého, je to hra! Ale hlavní přínos těchto stránek má být jasný – pomoci vám v tvůrčí činnosti (sám nejraději píši, ale pokusím se najít cvičení i pro jiné oblasti, jako je třeba kreslení, hudba či fotografování). Doufám, že se tady neztratíte a bude se vám tu líbit!

Jakýkoliv dotaz, nápad, připomínku či pochvalu, směřujte, prosím, na tento kontaktní formulář. Moc díky!

Váš René Nekuda

Historie webu

Někteří z vás vědí, že se ve virtuálním internetovém prostoru pohybuji již delší dobu. I když jsou stránky RenéNEKUDA.cz staré několik dní, jejich dosavadní obsah je víceméně znovu plněn články z velmi oblíbeného portálu Kreativita.net (již neexistuje!).

Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodl upravit doménu na své jméno. Plánuji totiž soustředit všechny své aktivity na jedno místo a tak změna byla nutná. Jako nejvhodnější datum pro oficiální změnu jsem určil 3. října – je to totiž ten samý den, kdy byla založena Kreativita.net.

Nicméně příznivci Kreativity.net si mohou být i nadále jistí svoji pravidelnou dávkou kreativních článků! ;)

Novinky a plány do budoucna

Jsem si téměř jist, že mnoho z vás, kteří právě čtete tyto řádky, jste mými pravidelnými čtenáři. Dovolte mi proto, prosím, představit vám pár novinek a plánovaných projektů, které se na tomto místě v dohledné době objeví (příp. už objevily):

  1. Kdo se přihlásí k bezplatnému odběru novinek e-mailem, bude dostávat do své schránky kompletně celé články včetně obrázků! – Tuto velkou změnu z pouhého úryvku hodnotím jako veliké plus, jelikož již nemusíte ztrácet svůj čas a naopak můžete rozvíjet svou kreativitu a tvůrčí psaní přímo ze své e-mailové schránky (navíc budete mít články uchovány navždy v počítači).
  2. Na Kreativitě.net probíhala soutěž – kdo se přihlásí k odběru novinek, obdrží novou knihu o tvůrčím psaní zdarma. Mám pro vás dobrou zprávu – kniha je z 90 % hotová a soutěž tedy pokračuje (podrobnosti se dozvíte již brzy).
  3. Všechny mé projekty se pomalu ale jistě přesouvají pod doménu RenéNEKUDA.cz. Čili zakrátko je najdete jednoduchým systémem www.renenekuda.cz/jmenoprojektubezdiakritikyamezer (např. online prezentaci nabídky mých cestopisných přednášek najdete na adrese www.renenekuda.cz/portfolio).
  4. Již rok plánuji zprovoznit jeden netradiční literární server podobný např. Písmákovi, akorát vše bude jiné a snad i zajímavější. Nehodlám konkurovat ostatním zaběhnutým projektům, protože se mi v hlavě urodilo něco zcela nového. Nechte se proto překvapit!
  5. Systém publikování nových článků se trochu změní – každé pondělí se tu objeví 5 nových textů. Takto to bude chodit až do doby, kdy vypotřebuji již napsané články z Kreativity.net (je jich přes 100). Pak se vrátím k původně zavedenému režimu 1 až 3 články týdně.

Zatím užívejte života! ;)

Důležitý odkaz: Více o fungování těchto stránek se dozvíte v odkazu O webu.Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

Napsat komentář

 

Inspirativní newslettery

Item added to cart.
0 items -