Tajemství rohového stolu

Tajemství rohového stolu

Představte si malý rohový stůl v útulné kavárně, u kterého sedí spisovatel. Jsou tam dvě židličky, ale jedna je prázdná. Jako kdyby na něco čekala.

Tento stůl je hned vedle staré knihovny. Knihy uvnitř jsou sice zaprášené, ale rozhodně ne zapomenuté. Duch by s tímhle tvrzením rozhodně souhlasil. Občas do prachu něco napíše prstem.

A právě tento duch obvykle sedává na prázdné židličce a naslouchá.

“Není to snadné,” povídá. “To psaní těch věcí, co?”

Spisovatel odpoví nahlas: “No to mi povídej!”

Hosté kavárny se upřeně zadívají směrem k rohovému stolu a pak rychle ucuknou pohledem. Nenápadný spisovatel může být mnohdy děsivější než strašidla a přízraky.

Spisovatel tráví hodně času zíráním na zaprášené knihy. Přemýšlí. Sní. Cítí obavy. Je frustrovaný. Zajímá ho, jak se dostat ze židličky, na které právě sedí, tam do té knihovny.

“Nedělej si s tím starosti,” opět promluví duch. “Prostě na tom jenom pracuj a vydrž.”

Spisovatel obvykle neposlouchá duchy. A prakticky nikdy jim nedůvěřuje. Proč taky – tenhle stůl je skoro stejný jako mnoho jiných stolů v různých kavárnách všude po Praze. Před sebou má obyčejnou kávu a notebook, který ho neustále rozrušuje.

Ale kdyby ducha poslouchal, viděl by najednou magické místo. Káva by se stala kouzelným elixírem, počítač portálem. A duchovo poklepávání prsty o stůl by bylo tancem múz.

Tahle alchymie by odkryla mnoho tajemství. Zvědavost by přilákala mnoho životních osudů. Vše by ovládla touha po příběhu.

Kdyby to tak bylo a spisovatel by se náhodou na chvíli odtrhl od psaní, uviděl by v prachu na knihách napsané jedno jméno – jeho jméno.

“Ještě ne,” řekl by a usmál by se. “Ještě ne, ale již brzy ano.”

Spisovatel začal psát a úplně se ponořil do zcela jiného světa…

Tip na další čtení: Žije svým vlastním životem

Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Click to access the login or register cheese Scroll to Top

Základy tvůrčího psaní

Obsáhlý videokurz, do kterého se můžete přihlásit zcela zdarma (platí jen do konce roku 2019).

Než odejdete…

Odebírejte inspirativní newslettery plné skvělých tipů, dárků a exkluzivního obsahu. Dostávejte víc!

Cookie-Man

Tyto stránky používají k vylepšení některých služeb soubory cookies. Jejich prohlížením s tím souhlasíte. Více informací »