Test strany 99

Dnes jsem objevil zajímavou “metodu”, jak otestovat knihy před jejich zakoupením – jmenuje se Test strany 99.

Možná jste zvyklí číst v knihkupectvích první řádky, případně úvodní kapitoly knih, které vás nějakým způsobem zaujaly. Ale co kdybyste si přečetli pouze jednu stránku, co? A to zrovna tu s číslem 99.

Ptáte se proč číst zrovna stranu 99 a ne 1?

Protože je to náhodný výběr. Stranou číslo 99 přelstíte autora, který si se začátkem pravděpodobně dost vyhrál. Zároveň dostanete možnost poodhalit již vykreslené postavy či rozjetou zápletku. Je to jako taková netradiční (upřímná) anotace.

Proč ne víc než jen jednu stranu?

Protože to má být jen úryvek. Nesedí vám těch pár řádků? Pak vám pravděpodobně nebude sedět celá kniha. Raději vyzkoušejte jinou…

Přiznám se, že se mi tahle myšlenka celkem líbí a právě teď jsem si ji vyzkoušel na několika knihách z mé knihovničky. A ano, asi to funguje. Prubněte si to sami:

Sto roků samoty – Gabriel García Marquéz (str. 99)
Sto roků samoty – Gabriel García Marquéz (str. 99)

O tom, že je Test strany 99 rozšířenou metodou, mohou svědčit například tyto webové stránky.

Zaujalo vás to stejně jako mě?

Update: S radostí jsem zjistil, že české knihkupectví Kosmas tento test strany 99 zavedlo ve svém e-shopu (najdete ho ale jen u některých knih).Pojďte tvořit! 4000 účastníků, 9 let praxe a 98% spokojenost vám zaručuje osvědčený a osobitý přístup v úspěšných kurzech tvůrčího psaní (pro veřejnost i v těch online).

3 komentáře u „Test strany 99“

  1. Test strany 99 používám už hodně dlouho. Akorát jsem se nikdy nezaměřovala jenom na konkrétní stranu. Prostě jsem vždycky někde otevřela knížku a četla. Musí říct, že jsem si takhle vybrala nejednu dobrou knížku.

    Odpovědět
  2. To má ten Marquéz takhle odfláklou typografii i v té knize? tak to bych se hodně rozmýšlel, zda se do ní pustit.

    Odpovědět

Napsat komentář

 

Inspirativní newslettery

Item added to cart.
0 items -