Už máte svého Gravatara?

René Nekuda

Zajímavosti

článek, odkaz

René Nekuda

Zajímavosti

článek, odkaz

Už máte svého Gravatara?

Gravatar je zkratka pro globálně poznatelného avatara. A protože je používám na tomto webu, uvádím zde krátký návod, jak si ho můžete také pořídit…

Systém je velmi jednoduchý. Na stránkách gravatar.com se jednoduše zaregistrujete (budete potřebovat jenom funkční e-mail) a k zvolenému e-mailu si přiřadíte svého avatara – zástupce. Většinou se používají obrázky s příponou .gif, .jpg či .png o velikosti 80 x 80 px nebo 40 x 40 px (osobně doporučuji větší velikost, už kvůli RenéNEKUDA.cz).

Tito zástupci jsou celkem hojně používáni i na českém internetovém poli a tak se vám nebudou hodit pouze tady. Prostě kdykoliv přidáte svůj komentář na webu, který podporuje gravatary, zobrazí se vám tam vaše ikonka. Je to pohodlný způsob identifikace uživatelů po celé síti.

Detailní postup pro pořízení si svého Gravatara

1.    v prohlížeči si zadejte adresu www.gravatar.com
2.    pomocí tlačítka “Sign in” se zaregistrujte zadáním platného e-mailu
3.    na tento e-mail vám přijde potvrzovací zpráva
4.    po potvrzení máte už vytvořen svůj účet; přihlaste se
5.    odkazem “Add a new one” si můžete nahrát svého prvního gravatara
6.    (jestliže ho nahráváte z harddisku svého PC, použijte možnost “My computers hard drive“)
7.    nakonec, pokud váš gravatar neobsahuje sexuální či brutání tématiku, si nastavte jeho hodnotu zobrazení na “G” – tím ho uvidí všichni uživatelé
8.    políčkem “Manage” můžete dále upravovat gravatary a přidávat další e-mailové adresy; postup zůstává naprosto stejný
9.    a je to! – nyní už vám zbývá pouze napsat někam svůj komentář, abyste se (a aby vás všichni ostatní) pěkně viděli – a zrovna na RenéNEKUDA.cz máte hned několik příležitostí! ;)

Poznámka: Vše je samozřejmě zdarma.

gravatari_kreativitanet
Ukázka Gravatarů na Maglajs.cz

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

4 komentáře u „Už máte svého Gravatara?“

 1. @falkon nightsdale: Nemusíš si rozšiřovat identitu. Gravatar funguje na jednom emailu (nebo nicku) – čili, když použiješ svůj registrační email, bude se ikonka zobrazovat u všech tvých komentářů kdekoliv na internetu, kde se Gravataři používají.
  Dá se to pěkně skloubit s již zavedeným systémem.

  Odpovědět
 2. Je to bezesporu zajímavé, ale v tuto chvíli pro mne naprosto nepoužitelné..

  Já se snažím svoji identitu sjednotit, nikoliv ji rozříštit tím, že bych si na Gravataru musel vymýšlet nějaký nový nick..
  Počkám si, až jestli zavedou OpenID, nebo povolí registraci ID alespoň s podtržítky.. :roll:

  Odpovědět

Napsat komentář

Inspirativní neslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.