Obvykle používáme větu: “Kéž by měl den víc hodin!” A také že náš obvyklý den trvá 24 hodin!

Nicméně pokud se rozhodnete nevěřit reklamním trikům, které vám slibují až 36hodinové dny, pak je reálná šance, že si tu jednu hodinu navíc dovedete vytvořit.

Následující rady jsou celkem jednoduché:

1. Vypněte televizi – televize je masové médium, které musí uspokojit zejména méně náročné diváky. Pokud máte čas dívat se na televizi, nemáte žádné právo stěžovat si na nedostatek času.

2. Spěte o hodinu méně – slýchávám dost často, že se mí kolegové musí dostatečně prospat, aby vůbec něco udělali. Myslím, že obecně vzato je to výmluva, a že sedm hodin spánku místo osmi nebo deseti vám pomůže získat nějaký ten čas navíc. Stejně jako stravování, tak i spánek je do jisté míry otázka zvyku – čím pravidelnější harmonogram si vytvoříte (já například chodím spát okolo 22:30 a vstávám v 5:05; ano, bylo to těžké, ale nyní jsem spokojený a nedostatek spánku rozhodně nepociťuji).

3. Využívejte dojíždění – většina lidí každý den dojíždí do práce nebo do školy. Využijte tento čas efektivně a čtěte, piště nebo sledujte filmy ve svém mobilu. Pokud jste řidič, pusťte si k řízení jako podkres nějakou přednášku nebo výukové CD (například Angličtinu do ucha).

4. Choďte méně nakupovat – když jsem si uvědomil, kolik času trávím v obchodech (nejen s potravinami), zděsil jsem se. Cesta do nákupního centra, samotné nakupování a cesta zpátky mi zabíraly hrozně moc času. Zkuste proto nakupovat uvědoměle a tvořte si fungující zásoby. Jde to!

5. Pořiďte si diář – tuhle radu asi všichni znáte. Přesto pravdou je, že organizovaný čas je lépe využitý čas. A lépe využitý čas vám jen tak nezpůsobí diagnózu: “Kéž by měl den víc hodin!”

Možná vám hodina denně během jednoho pracovního týdne nedokončí již rozjetý projekt. ALE – pokuste si spočítat, že během dvou týdnů, kdy občas nějaké pravidlo porušíte, získáte zhruba osm až dvanáct zcela volných hodin navíc. A to jsou dva pracovní dny v měsíci k dobru!

Jestliže patříte k lidem, kteří tu prokletou větu nahoře vypouštějí z úst velmi často, zkuste se nad mým seznamem ještě jednou zamyslet! ;)

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH