Pracovní prostor je velmi důležitá oblast. Stejně jako má každý člověk svoji osobní bublinu, měla by ji mít i vaše práce. A podobně, když vám do ní někdo nepříjemný vstoupí, bude vám to asi vadit a měli byste se bránit.

Jistě znáte nepořádek na pracovním stole, ve kterém se ovšem dokonale vyznáte.Možná potřebujete k novým nápadům klid, a tak si pouštíte Mozarta. Nebo vyhledáváte výhled na rušnou ulici plnou pestrobarevných lidí či klidnou zimní zahradu.

Ať je to jak chce, váš pracovní prostor je vaše posvátné místo!

Aby vše dokonale fungovalo, měli byste toto útočiště kreativity oddělit od zbytku vašeho života a vesmíru. Klid, zdravý stereotyp a jistá posvátnost práce si to zcela určitě zaslouží!

Pár rad pro vylepšení vašeho pracovního prostoru:

  • Najděte si svůj stůl: pracovní stůl je pracovní stůl a tečka. Kuchyňská linka, barový pult či záchodové prkýnko vám nikdy nevytvoří pocit dokonalého pracovního prostoru. Nejděte si proto svůj jedinečný pracovní stůl, který bude jen váš a vaší práce.
  • Přepněte se na “pracovní režim”: Jakmile usednete do svého pracovního prostoru, měli byste se automaticky přepnout do tzv. “pracovního režimu”. Proto byste měli pracovní místo využívat skutečně jenom na práci, aby vám tato návyková finta fungovala. Mělo by vám být okamžitě jasné, že teď se bude pracovat a přes to nejede vlak …
  • Udržujte pořádek: O tom jsem psal již minule v článku Zorganizujte si svůj svět. Pořádek je důležitý, a i když ten váš vypadá divoce, neznamená to, že vy v něm svůj druh pořádku nevidíte – na to pamatujte! ;)

Ať už pracujete doma nebo v kanceláři, naučte se využívat pracovní prostor jenom na práci – zvýší to vaši produktivitu a budete se cítit lépe.

A pokud nemůžete pracovat doma, ani v kanceláři, vyzkoušejte třeba Coworking! ;)

Vaše vlastní kniha
Pojďte tvořit!
Vyzkoušejte jedinečné kurzy tvůrčího psaní, které splnily sen již tisícům lidí. Nejsou určeny jen spisovatelům…
VÁŠ PŘÍBĚH