Z kurzů: Lenka Ničková

René Nekuda

Ze života mého

z kurzů

René Nekuda

Ze života mého

z kurzů

Lenka Ničková

Lenka Ničková je nejen zkušená autorka, ale i zpěvačka. Je mi velkou ctí, že se spolu potkáváme již druhý rok na kurzech tvůrčího psaní. Zde je její osobní zkušenost:

Proč ses rozhodla studovat tvůrčí psaní?

Tvůrčí psaní jsem se rozhodla studovat poté, co jsem měla příležitost zažít několik lekcí s Reném Nekudou. Tehdy jsem pochopila, že před sebou mám člověka, který nejenže rozumí tvůrčímu procesu, ale umí a zná i spoustu technických nezbytností, které je potřeba si osvojit, chci-li mít kontrolu nad svou intuitivní tvořivostí. Krátce řečeno: chtěla jsem se do hloubky naučit všechno to, o čem René během těch několika setkání hovořil, a ještě mnohem víc.

Co ses naučila?

Naučila jsem se zamyslet nad logikou příběhu, který vyprávím a uvidět jeho silné stránky i nedostatky, pramenící z mojí neznalosti zákonitostí literární tvorby. Stále se učím objektivně hodnotit subjektivní plody svého ducha. S radostí jsem se zapojila do tvůrčího procesu v kolektivu spolu-studentů, který mi už dávno chyběl. Zpětná vazba od kolegů, společný rozbor textů a nestranné a přesně formulované hodnocení od Reného je úžasná pomoc! 

V čem ti kurz tvůrčího psaní nejvíce pomohl?

Kurz tvůrčího psaní mi nejvíce pomohl pochopit, že se mám pořád hodně co učit.

Jaký je René Nekuda lektor?

René Nekuda je vzácný člověk. Je přátelský, laskavý, nešetří pochvalou a podporou, ale zároveň dokáže přesně formulovat svoje námitky a vysvětlit, jak napravit nefungující části textu, či jak upravit strukturu příběhu, která se hroutí. Na rozdíl od mnoha předešlých lektorů či pedagogů různých oborů, se kterými jsem měla tu čest, René Nekuda je člověk, který neváhá odložit svoje ego a cele se věnovat svým studentům. Nikoho neurazí a má dar empatie: i ti z nás, kteří nemají žádné zkušenosti se psaním, se na jeho kurzu cítí dobře. René se všem věnuje se stejným zaujetím a pochopením. A navíc je s ním legrace!

Tvůj krátký medailonek:

Jmenuji se Lenka Ničková, vystudovala jsem filosofickou fakultu UK, obor angličtina a ruština a paralelně i konzervatoř – populární zpěv. Mnoho let jsem pracovala v rozhlase na zahraničním vysílání, později jsem se věnovala tlumočení a překládání. Po narození syna jsem se rozhodla vystudovat čtyřletý kurz homeopatie a specializovala se na tlumočení seminářů zahraničních lektorů a překlady odborných homeopatických textů.

Mým celoživotním koníčkem je hudba. Začínala jsem jako folková zpěvačka se skupinou Slzy, působila jsem ve vokálním tělese Heuréka – Praha, dlouhá léta jsem se skupinou Side-Stream Band zpívala swing. V posledních letech skládám svoje vlastní písně. Vydala jsem dvě multižánrová autorská alba. Také jsem napsala dvě knížky pohádek o stromech pro děti i dospělé. Více o mně a o mé práci se dozvíte z webových stránek lenkanickova.cz.

Poznámka: Další absolventy mých kurzů můžete poznat zde.

Je tady toho ještě víc ke čtení:

Akreditované kurzy tvůrčího psaní pro všechny

Přihlaste se do ověřených kurzů tvůrčího psaní, které by vám doporučilo více než 98 % předchozích účastníků. Kdoví, třeba napíšete svoji vlastní knihu… ;)

Napsat komentář

Inspirativní newslettery

Žádný spam, jen skvělé tipy a triky, které povzbudí vaši múzu…

Počkejte! 👋

Než odejdete, zkuste odebírat zdejší inspirativní newslettery (podobně jako 9000 dalších kreativních lidí). Nebojte se, můžete se případně kdykoliv odhlásit.