Kdo nebo co je to Gebirgenhund? Kdo ví, možná pouze ti, kteří při jeho hledání přišli o život …

Osudové klikání mě přivedlo na zvláštní místo – Verčiny stránky o Gebirgenhundovi. Ty jsou zaměřeny na tajemného tvora, jenž rozhodně není mírumilovný. V roce 1238 měl totiž Gebirgehund zdecimovat desítky německých obyvatel osady Alpensdorf.

No a od té doby se vždy někde objevil jakýsi tvor, který za temných nocí straší v Alpách a vydává strašlivé vytí. Místo ocasu má prý slizké chapadlo. V průběhu historie  jsou s ním spojována těžko vysvětlitelná úmrtí. Na tělech některých obětí byly nalezeny charakteristické kruhové stopy přísavek.

Jeden očitý svědek Gebirgehunda byl po děsivém zážitku převezen na psychiatrii. Tam za několik dní záhadně skonal – oficiální verze je sebevražda oběšením, ale podle dochovaných informací je z polohy jeho těla jasné, že se rozhodně nemohl zabít sám. Před odvozem do sanatoria Hans Gruber řekl:

Měl bych považovat za štěstí, že jsem přežil, avšak není tomu tak. Se svou dcerou Helgou jsme byli na cestě z kostela domů, šli jsme zkratkou přes les. Před mýma očima vyskočila ta příšera zpoza křoví a Helgu omotala slizkým chapadlem. Abych si zachránil holý život, odlákal jsem to odhozením svého klobouku s kančí štětinou a utíkal – kdyby ta bezbožná zrůda neměla ve spárech ubohou Helgu, zcela jistě bych zemřel v bolestech, jaké si lidská mysl nedokáže představit. Dodnes se budím hrůzou a myslím na to, že jsem se měl pokusit zachránit svou dcerku. Pouhá myšlenka na ten děs mě přivádí k šílenství – od chvíle, kdy jsem to spatřil, mám stále chuť sáhnout si na život.

Ten tajemný Gebirgehund mě natolik zaujal, že jsem se pokusil získat další informace. Našel jsem pár zmínek na maličkém blogu, který druhý den zmizel. Nic jsem si bohužel neopsal, ale pár zvláštností tam přeci jen bylo (například další svědectví lidí z konce 18. století a začátku století 19., kdy byl v Tyrolsku zaznamenán zvýšený počet střetů s Gebirgehundem.

A to, že nejsem v Čechách sám, odráží i fakt, že se začala prodávat trička s Gebirgehundovým vyobrazením (pochopitelně nikdo přesně neví, jak ten tvor doopravdy vypadá). Ale i přes to ho zde uvádím jako ukázku možného vzhledu Gebirgehunda (ten další obrázek je ze zápisků kronikáře Wiganda z Marburgu – přibližně rok 1392). Tričko si můžete koupit v obchodě Chapadla.cz.

Jenomže ono je to trochu složitější – zmíněné Verčiny stránky totiž již dále nejsou aktualizovány. Důvod je prostý – podle poslední zprávy jejího přítele Petra zemřela. Je tedy možné, že má někdo zájem na likvidaci osob, které se o Gebirgehunda zajímají?

Těžko říct, protože Gebirgehund zatím patří mezi okrajové tvory kryptozoologie (= obor zoologie zkoumající živočichy, o kterých neexistují nezvratné důkazy, ale jejichž existenci naznačují zprávy domorodců, pozorování cestovatelů, historické záznamy, legendy apod.).

Ještě vám dlužím odkaz na Verčiny stránky, ale vězte, že jsem se vám snažil celou záhadu popsat co možná nejpodrobněji a se všemi možnými riziky … http://gebirgehund.ezin.cz/

Poznámka: Pokud naleznete nějaké další informace o tomto záhadném tvorovi, můžete je klidně zveřejnit dole v komentářích. Předem děkuji! ;)

Kurzy tvůrčího psaní Reného Nekudy Pojďte si hrát, tvořit a rozvíjet se!
Aktuální nabídka kurzů tvůrčího psaní pro veřejnost »

1 komentář

  1. Lukinus 24. 3. 2010 – 21:19

    Hledám jakékoli nové informace o Gebirgehundovi. Budu rád za každou stopu, pište mi prosím na mail

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *