Změřte si rychlost svého kreativního myšlení

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jak rychlé je vaše myšlení, bude se vám následující cvičení určitě líbit. Jestliže vás tohle nikdy nenapadlo, pojďte si udělat následující krátký test, který trvá pouhých pár minut a obsahuje zajímavé informace nejen o rychlosti myšlení…

Vezměte si papír a tužku a nastavte si limit dvou minut. Během této relativně krátké doby se snažte vymyslet co nejvíce nových použití běžného ramínka na šaty. Pište a vymýšlejte co nejrychleji, odpovědi si zapisujte do přehledného seznamu.

Až časový limit vyprší, dopiště poslední věc a odpovědi si spočítejte. Potom je vydělte dvěma, čímž získáte průměrný počet nápadů, které jste vymysleli za jednu minutu.

wooden shoulders

Jaká je rychlost vašeho myšlení?

– 4 až 5 nápadů za minutu je běžný průměr
– alespoň 8 využití se hodnotí jako dobrá úroveň nápaditosti
– 12 a více nápadů je už výjimečný výkon
– kdo překročil hranici 15 bodů, je přímo geniální

Pochopitelně jsou následující údaje pouze orientační, ale jako zajímavá pomůcka fungují velmi dobře.

A pokud jste někdy přemýšleli nad celkovým výkonem mozku, tak vězte, že kdybyste na tento samý úkol měli neomezeně času, dospěli byste v průměru k 25 až 30 nápadům. Ano, ještě jednou – za minutu intenzivního soustředění jste schopni naplánovat, dejme tomu, 5 nových využití obyčejného ramínka, ale za celý den, ba i týden, byste jich horko těžko vymysleli více jak 30.

No není to zvláštní? ;)

TIPY na další čtení: Test kreativity, test slovní zásoby a článek o určování životních priorit.

Poznámka: Test s ramínkem byl převzat z knihy Mentální mapování od Tonyho Buzana.Novinka: Obsáhlý videokurz Základy tvůrčího psaní je zábavný, hravý a opravdu hodně užitečný!

8 komentářů u „Změřte si rychlost svého kreativního myšlení“

 1. @Marek: Já se přidávám k Červenému trpaslíkovi. Možná bych měl název změnit na “Změřte si rychlost vašeho myšlení a kreativity”…

  Inteligenci můžeme zjistit pomocí IQ testu; kreativitu asi těžko, i když můžeme prohlásit, že jeden člověk je víc kreativní, než někdo další.

  Dobrý kompromis, který mě teďka napadl, by mohl být titulek „Změřte si rychlost svého kreativního myšlení“.

  Jo, to bude lepší – ihned měním!

  Jinak díky moc za komentář! ;)

  Odpovědět
  • @Nibius: To se nic neděje – to může být klidně i aktuálním rozpoložením. Je to jen orientační test! Ale skvělé je, že to zkoušíte a pracuejete na sobě – gratuluju!

   @Markéta: To je dobrý přístup, to mám radost. :)

 2. tohle mě hodně baví, je to neuvěřitelné co člověka napadne, dost jsem pobavila sama sebe 14 kousků. Budu trénovat častěji. Doporučuji všem. Určitě je to skvělá inspirace i při práci s dětmi. Děkuju :-)

  Odpovědět

Napsat komentář

 

Inspirativní newslettery

Item added to cart.
0 items -